| MaraMra10 a întrebat:

Buna!
Am o relație cu iubitul meu de 5 ani si devin din ce in ce mai geloasa atât pe fete cât si pe băieți din jurul lui …. Ma poate ajuta cineva? Problema e ca m-am îngrășat puțin si nu-mi place cum arat (nu pot face sala )deși el spune ca sunt sexy ca am cur si țațe dar eu simt ca nu e așa … si nu pot sa ma controlez nu-mi place când vin prieteni lui pe la noi pentru ca in casa asta mai e una si are aproape 40 de ani dar are corp de 20 si atrage toată atenția si simt ca si pe el dar el automat zice ca nu ca are fata urâta ca e scunda si n-are cur si țațe …. adevarul e ca ea nu are țațe si nici cur dar nu știu are formele alea la talie … deci ce ziceți?

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

în primul rând aia e bătrână, de ce ar prefera-o pe ea în locul tău?

| ania a răspuns:

Sexul fara casatorie nu aduce fericire pe yermen lung, r normal sa te simti nesigura. Ai fi mai fericita daca le viitor ai alege sa resoecti pkanul Creatorului și ai refuza sa mai faci sex fara casatorie.

| Simpatic a răspuns:

Daca el zice ca tu esti sexy, iar cea de care zici care are 40 de arata de 20 este femeia snur "fara tate, fara cur" atunci nu iti mai face atatea probleme
si poti slabi si fara sala, din dieta!
dar nu face o obsesie din asta, poate chiar arati bine dar psihicul iti spune altceva!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca te-ai ingrasat si nu te mai preocupi de tine, este bine a te opresti din a manca mult, sa te apuci de sport si dieta, ca sa faci ceva sa arati si tu bine, cum arata aia de 40, ca risti sa-ti pierzi iubitul.

In ce priveste gelozia, pune-ti opritor la gura, ca niic unui barbat nu-i plac femeile geloase si uracioase si asta ete unul din motivele pentru care te poate parasii chiar maine.

| mihai69 a răspuns:

Ajutor poți primi doar de la un psiholog.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cum adica si pe fete si pe baieti? Vorbim aici de o persoana bi? Altfel de ce te-ai simti amenintata de sexul opus? Zic ca pui problema intr-un mod cat se poate de imatur. Daca in casa vin adulti de 30-40 de ani nu cred ca esti nici tu de-o seama cu elevele de liceu la fel de complexate.Adevarul e ca, din pacate, increderea de sine nu ti-o poate da iubitul tau.El poate doar sa potenteze ce exista deja, iar daca tu nu o ai, sentimentele acestea negative se vor adanci si mai mult, afectandu-va relatia.

| Hyperion7 a răspuns:

Fuga la terapeut.

| VoidEternal a răspuns:

Problema e la tine.

"deși el spune ca sunt sexy ca am cur si țațe dar eu simt ca nu e așa"

Tie nu iți place cum arăți, nu lui.

| Cosmin3412 a răspuns:

Fai ceva sa devii cine vrei sa fii.

| vasileparnaie a răspuns:

Eu zic ca milfa aia e mai sexy ca tine.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Sunt doua nivele de discutie:
- primul este cel in care dumneavoastra nu mai sunteti multumita cum aratati, dar cumva nu actionati in sensul acesta: dieta mai atenta (stil de viata - altfel), sport, abstinenta de la a manca
- al doilea este mult mai serios (nu ca primul ar fi neserios si neimportant) si este reprezentat de faptul ca gelozia nu aduce nimic bun.
Si in primul punct si in al doilea este vorba de un numitor comun: neincrederea in propria persoana. De aici se pleaca si se discuta cu un specialist, cu un psiholog, care va ajuta sa va cunoasteti mai bine.

| AnkaD a răspuns:

Ți-aș da un sfat dar nu știu dacă e ok aici…. totuși o fac dacă îi faci o dată pe zi oral calumea nu îl mai încântă niciuna nu contează ca arăți bine sau foarte bine. unui bărbat îi place mult chestia asta, iubește-l ca de aia este al tău!

| Cosmin3412 a răspuns (pentru AnkaD):

N-ai văzut că nu bărbatul ei este de vină. Ea este obsedată ca arată aia mai bine decât ea si ca atrage toate agențiile asupra ei. Ca se uita la ea barbarii din casa ei in loc sa o admire pe ea. Problema e doar în capul ei. Odată ce bărbatul ei ii spune clar ca o prefera pe ea. Dacă nu îi convine sa ceva sa slăbească. Dacă vrea să atragă priviri si atentie asupra ei, doar asa poate. Am impresia ca nu o interesează f mult faptul că bărbatul ei o privește cum trebuie, daca nu o privesc si ceilalți la fel. Orice femeie vrea sa fie admirată și de alți bărbați, chiar daca nu recunoaște asta.
Poate sa ii faca cat oral vrea, daca nu face o schimbare cu silueta, o sa fie mereu nefericită.

| AnkaD a răspuns (pentru Cosmin3412):

Sigur ca am văzut altfel nu comentam, măi dacă are fund și sâni ce îi mai trebuie? Să-i facă pe plac bărbatului ei să îi facă oral dacă nu vrea sa slăbească și nici să facă mișcare ca să arate bine măcar atât …