| Nousername a întrebat:

Deci nu stiu ce sa fac! Devin geloasa prea repede, stiu ca sunt geloasa, recunosc. Stiu asta, da parca eu nu sunt buna la nimic, nimeni nu mi-a zis ca sunt buna la ceva! Nu ma intereseaza la ce, la orce! Chiar si la desen sau lcururi banale, nimic! sad Si am probleme mari cu gelozia, nu o arat. Recunosc, nu imi place sa arat chestia asta, da o simt des si e dureroasa, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Iti spun eu la ce esti buna:sa te plangi.
incearca sa te calmezi in primul rand. apoi, nu mai gandi asa.incerca lucruri cat mai multe,depinde ce fire ai. daca ai una mai artistica,straduieste-te sa desenezi bine,daca esti creativa (acum ca vine halloweenul)poti sculpta dovlecii,sau sa iti faci un costum,sau tot felul de decoratiuni.
lasa-ti imaginatia sa zboare, si straduieste-te sa faci cat mai bine orice, ca sa ai rezultate cat mai bune.invata la scoala,fi activa la ore si te vor lauda si profii.
sau cand de ex. desenezi ceva,arata-i-o la mama ta si intreab-o:asa-i ca ma pricep? ea probabil va spune ca da, nu e foarte mult, dar pana ai rezultate f bune.te vei simti destul de bine.winking