| Stefanutz996 a întrebat:

Am o relatie cu o minora de 16 ani.Eu am 22 iar parintii ei nu sunt de acord cu relatia. Daca ar veni sa stea la mine ce se poate intampla pe parcurs? Politia se poate implica?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca parintii depun plangere impotriva ta, pentru seducere si corupere de minore, copila se va intoarce acasa, ca-i inca minora si sub tutela parinteasca pana la 18 ani.

Totusi, nu esti capabil ca barbat, sa iti faci o iubita de varsta ta, sau macar una majora?
Ai ajuns sa seduci copile, carora vrei sa le distrugi viitorul?
Imi pare rau pentru tine, dar esti patetic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bă, de unde știe AnaMaria legile astea?laughing))))) Diferența aia de 3 ani de unde a scos-o?

| Plato a răspuns:

Bineinteles ca poate, sper sa o si faca. Cei ca tine de obicei sunt incapabili de a avea o prietena de varsta lor, asa ca profita de naivitatea fetitelor mult mai mici care saliveaza la ideea ca un baiat de 22 de ani se uita la ele. Pentru alea de 22 nu e suficient un BMW din '95, nu? happy

| RoCkKiD a răspuns:

Daca are 16 ani implinti nu au ce sa-ti faca din punct de vedere legal atat timp cat relatia e de comun acord si nu esti intr-o pozitie de putere fata de ea (sa ii fii profesor, sa o sustii financiar si ea sa nu aiba de ales decat sa fie cu tine).

Tehnic vorbind la 16 ani se poate si emancipa ca sa nu mai aiba treaba parintilor dar ideea de baza e ca daca nu cumva o fortezi sa fie cu tine (direct sau indirect) nu are nimeni ce sa va faca.

| Endoryus a răspuns:

" politia se poate implica?" Sper. E chiar patetic la 22 de ani sa te uiti la una de 16.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ce treabă are poliția?

| Necunoscut112 a răspuns:

Las-o să îşi termine scoala. Dacă o respecţi si ţii puţin la ea, fă asta.

| EcceHomo a răspuns:

Cum ce treabă? Asta-i bună!
Poliția îl poate aduce pe drumul cel bun.Il bate cu bastonul peste mâinile cu care pipăie şi peste gura care salivează dupa căluții ăia frizieni de 16 karate.

| darrio2007 a răspuns:

E normal sa nu fie de acord. E minora si pot depune plangere la Politie. Poti avea probleme.