| tweety21 a întrebat:

TPU am sunt minora si am un iubit parintii mei nu sunt de acord. eu cu iubitul meu ne-am gandit ca daca m-ar lasa insarcinata ar fi de acord dar daca am face-o i s-ar intampla ceva cu politia, ar putea interveni? ce ar trebui sa facem si app cum sa imi dau seama ca ar face orice pentru mine adica mi-a demonatrat de multe ori dar nu sunt sigura dati-mi o idee multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Un argument mai stupid nu am mai intalnit! Cum adica sa te lase gravida ca sa va lase sa ramaneti impreuna? Ba din contra, ii vei inversuna si mai tare.
Iar daca iubitul tau e major, iar nu ai sub 15 ani intra si sub incidenta legi! Chiar si asa parintii tai pot interveni ( cu politia) daca vor sa te indeparteze de el!
Acum ai doua posibilitati! Ori asculti de parinti si iti vezi de treaba ta (eventual gasesti pe cineva apropiat varstei tale), ori iubitul te asteapta pana la majorat, ca sa cale libera.

10 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Si eu zic sa cresti! ai 10 ani, inca esti cu papusi, iar la scoala ai invatatoare. mai asteapta un pic si lasa-l pe nenea ala pe care il numesti "iubit" ca nu e bine sa stai cu el.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa inteleg ca tu esti minora (15 ani) nu?
Vrei sa ramai insarcinata la aceasta varsta? nu ca ar fi greu.
Dar te sfatuesc sa nu faci aceasta greseala care mai tarziu va avea repercursiuni asupra ta.
Ce ar trebui sa faci? sa iti vezi de copilaria ta/de scoala/sa asculti de ai tai parinti...asta face un copil de varsta ta.
La varsta de 17-18 ani, poti avea un iubit, nu gandesti ca n u te vei putea intretine? ca iti sctrici frumoasa copilarie facand un copil, cand practic tu esti un copil?
Daca ace baiat te iubeste, va intelege ca respectul ar trebui sa fie la loc de cinste si ca n u iti poate inchide viitorul doar pentru o amarata noapte de sex.
Ai grija de tine si asculta de sfatul parintilor ca nici un parinte nu doreste raul copiilor
O zi frumoasa sa aihappy

| Aasdfghj a răspuns:

Eu zic sa inveti sa scrii.

| elleme a răspuns:

Lol, tu crezi ca daca o sa il accepte daca o sa ai un copil cu el rolling on the floor Doamne, ce lume, pe tine nu te lasa cu prieten si ai pretentii sa iti accepte si copilulrolling on the floor Serios acum, daca iubitul tau ti-a propus chestia cu insarcinatul eu zic sa-ti vezi de treaba ta si sa-l lasi in pace ptc asta e doar un motiv sa o faceti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei tu sa faci? vrei sex? da-i drumu' la scoala! la ce vrei sa iti raspund ca esti complet paralela cu exprimarea?!

| 1cristian1990 a răspuns:

Wai cata prostie mai zaca in capu tau!
Tu nu ai personalitate, nu ai viitor, du-te la scoala si lasa iubitii si copii, ce naiba e cu voi tineretu din ziua de astazi?/
Cu ce cresti copilu ala, cersesti? Parinti pot spune ca te tin pana la 18 ani si pe urma iesi din casa lor afara cu tot cu copil si iubit si sa te tina el daca esti proasta si nu ai ce face! Si strica-ti si viata, ca mintea ti destul de stricata!
Invata sau fa un curs, fa-ti un viitor, alege-ti un iubit calumea, inteligent frumos sa fie si paintii de acord cu el c ei stiu mai bine ce e bine pentru tine si nu il dezagreaza pe degeaba pe acest iubit al tau! Si dupa ce ai un loc de munca si ai o stabilitate materiala poti creste copii! Si barbatul tau poate si el aduce bani in casa iar statul te ajuta, iti da bani!

| justsummer a răspuns:

Tu vrei sa faci un copil ca sa-l accepte parintii tai pe iubitul tau? Adica esti dispusa sa nenorocesti un suflet inocent pentru un capriciu copilaresc? Fara suparare, dar in locul parintilor tai te-as incuia in casa pentru urmatorii doi ani poate mai cresti la minte.

| Floricikmov a răspuns:

Eu spun sa iti asculti mai mult parintii.

| Paturik a răspuns:

Wtf o.O? Ca sa ramai cu gagicatu vrei sa ramai gravida? Imi bag **** in mintea ta, cretino.Cum **** mea, nu gandesti? Un copil e o binecuvantare. Te folosesti de el sa stai cu un aurolac? Parintii tai au motive daca nu sunt de acord. Manca-te-ar viermii.din cauza voastra, curvelor, se duce Romania asta-n jos. Nu va mai place scoala. Mori in tihna.

| SurpriseMotherfucker a răspuns:

Îți dau omor părinții tăi dacă ăla te lasă însărcinată rolling on the floor))))) și de ce ar avea probleme cu poliția? Zici că nu se *** alții și de la 8-9 ani.