| Ylinka a întrebat:

Am o relatie cu un om mai mare ca mine cu 6 ani (nu conteaza varsta) El a promis multe la inceput si ca o sa fim la egalitate sa jucam pe cinste. Eu nu il insel pe el in schimb el da si asta a fost aseara cand eu il asteptam acasa el era cu altele si erau 2 ..aseara intr.un final a dat un mesaj si a spus "Au fost 2 ca tu nu imi dai importanta" Adevaru e ca nu m-am culcat pana acu cu el si aveam 3 luni impreuna.Ce as putea sa fac in momentul asta?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa doar 3 luni de relatie,. absolut nici un om normal nu se gandeste inca la sex intr-o relatie onesta si care se vrea durabila. daca nu-si poate tine pantalonii inchisi 3 luni, atunci nu vad de ce ai sta cu omul asta. Nu te respecta, nu este capabil sa se abtina, nu da doi bani pe iubire si le trateaza pe femei ca pe obiecte de placere fara suflet.

| DeeaMarry a răspuns:

Si ai facut foarte bine ca nu te-ai culcat cu el. Uite ce minunatie de barbat s-a dovedit a fi.
Pentru mine e mai mult decat limpede ca nu il interesezi decat din punct de vedere fizic.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Sa-i dai jet? thinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să-i "dai PAPUCII" şi să ai răbdare că vei găsi un băiat care să te iubească şi să te respecte!

Evident că acest bărbat te dorea DOAR pentru sex.

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

Oare ce?
Sunteți culmea, mai întrebați de ce se schimbă regulile. Și nu, nu pentru că nu te-ai culcat cu el, ci pentru că l-ai acceptat!
Mai e ceva de făcut după părerea ta?
Și-a bătut joc de tine, calcă-l în picioare altfel n-o să se oprească el din a te prosti.

| Dariusuu a răspuns:

Lasă-l.

Nu te mai umili în halul ăsta, nu cred că e de tine.
Ai grijă de tine.

| Raiiiisa a răspuns:

Pe parcursul jocului regulile se mai schimba si unii mai ajung sa si triseze.
Ma gandesc ce simti acum si nu e deloc placut, te-a unilit si a vrut sa vezi ca daca tu nu-i dai ce vrea, are cine sa se ocupe de el.
In momentul asta, presunpun ca esti nervoasa pe el si ai vrea sa te razbuni.
Fii indiferenta cu el si fa-l sa-i para rau, nu cred ca ar fi bine sa-l inseli si tu pe el.Depinde cat de tare vrei sa-l faci sa sufere.Lasa-l si daca te iubeste o sa vina la tinehappy

| Keith a răspuns:

Paraseste-l! Daca te iubea nu te presa si in niciun caz nu te insela, nimeni nu poate sa te oblige sa te culci cu cineva atata timp cat tu nu simti inca sa faci asta.Incearca sa te axezi pe altcineva, pe cineva care sa te merite si sa te iubeasca cu adevarat.Bafta!

| Alexaaxc a răspuns:

Fata mea, tu te mai gandesti ce sa faci? Da-i papucii! Si-a batut joc de tine, de ce dovezi mai ai nevoie? Tine minte ca diferentele de varsta nu sunt intotdeauna benefice pentru ca nu doar mentalitatea difera ci si dorintele, asteptarile! Daca ai mai putin de 18 ani asta e ilegal. Are balta destul peste, de ce sa suferi dupa un dobitoc cu pantalonii in vine? Sfat: nu te mai arunca intr-o relatie cu capul inainte dupa ce ti-au fost promise cate in luna si in stele, asteapta sa primesti si ceva FAPTE!

| criss94 a răspuns:

Salut! poate e cazul sa-i dai papucii? nu stiu daca te-ai culcat cu cineva pina acum(nici nu ma intereseaza), dar stiu una - daca nu ai facut-o pina acum cu el inseamna ca nu esti pregatita... daca intr-adevar ar tinea la tine atunci ar incerca sa te inteleaga macar cit de putin si incetul cu incetul intre voi ar putea fi totul ok... asta este doar parerea mea si stiu ca nu vei face intocmai cum ti-am spus, dar totusi gindeste-te bine TE-A INSELAT O DATA, SI CHIAR DE PROMITE CA NU O VA MAI FACE (SAU CHIAR DE TE VEI CULCA SI TU CU EL), ESTI SIGURA CA NU O VA FACE DIN NOU?

| OSimplaFata29 a răspuns:

1.In primul rand se vede ca el nu te iubeste si nu te accepta asa cum esti.
2.In al doilea rand nu-it respecta deciziile.
3.In al treilea rand te mai si inseala.
4.In al patrulea rand o relatie se bazeaza pe respect si sinceritate, deci ambii parteneri trebuie sa fie sinceri nu doar unul...
Deci eu vad doar aspecte negative ale relatiei... Uneori mai trebuie ceva pe langa iubirewinking u zic sa-l lasi penntru ca nu te merita... Sa mearga la fufele luiwinkinghappy
BAFTA in continuare si ai grijawinking Te pup :*

| LightStar a răspuns:

Omul ala ar trebui sa invete sa te respecte straight face
Nu mi se pare drept sa te insele cand tu nu i-ai facut nimica

| hellokitty69 a răspuns:

Trimite-ii si tu un mesaj gen:"au fost doi ca tu nu imi dai importanta" laughing si gata

| Kydutz a răspuns:

Să-ţi găseşti altul şi să uiţi de unul care vrea să fie cu tine împreună doar pentru a se culca cu tine. Este pe interes şi nu ar merge relaţia. După ce s-ar culca cu tine, te-ar uita şi nu ţi-ar mai da importanţă.
Părerea mea? Lasă-l, uită-l [ şi aşa e cam mare ] şi găseşte-ţi unul de vârsta ta care să te preţuiască să aibă încredere în tine, să aveţi ceva în comun etc.

| superserios a răspuns:

Pai eu cred ca trebuie sa al satisfaci adica...sunteti de 3 luni si nimica macar... ceva sa ai dai impresia ca o faci vrei ancredere dar nu oferi nimica