| Florinw231 a întrebat:

Buna Ziua, am o relatie de 10 luni... si a mers bine pana acum ceva vreme. ne cam certam in ultimu timp dar certuri mici. nu conteaza asta ne certam acum peste o ora ne impacam... singura problema este ca. iubita mea mi-a marturisit aseara ca a fost sa se vada cu fostul ei cu care sa si culcat in relatia trectua cand aveam noi 2-3 luni. a inceput sa planga sa-mi zica ca ii pare rau si etc. ca nu stie ce a fost in minte ei etc etc. ce ar trebui sa fac sunt indecis. sa ma despart de ea sau sa ramanem impreuna. rog seriozitate orice sfat este bine venit!

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man pentru noi barbati cred ca increderea e pe primul loc intr-o relatie, cum mai poti sa ai incredere in ea? omul e predispus spre a isi repeta trecutul cu orice ocazie care o are, desi las-o vei suferi e normal o iubesti dar asta e fete serioase in ziua de azi eu unu nu cred ca exista, daca te-a inselat o data sigur tea mai inselat si inca te inseala, cum poti sa mai crezi in ea daca te iubea nu se culca cu ala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de ea pentru ca este o situatie clasica.

Raspunsul este obvious.

| DavidoffUser a răspuns:

Clasic.
Desparte-te.Cand gemea cu ăla in pat nu s-a gândit la tine, iar acum îi pare rău. Cine știe de câte ori i-a tras-o și venea după aia și se întâlnea cu tine.
Frate, femeia daca n-o **** bine, caută în altă parte.Inainte sa-i dai papucii fa-i ce-ai vrea sa-i faci unei târfe plătite.Nu vrea, pa, trimite-o la lachele ăla înapoi.

| Andrei20026 a răspuns (pentru DavidoffUser):

XD Super tare ..eu ti-as da fund pentru raspunsu asta... BIG like de la mine!

| Mak99 a răspuns (pentru DavidoffUser):

Davidoff celalalt cu siguranta nu e lache daca a "lovit-o" cat timp era in relatie cu Florin.Ea doar a mers s-a plans ca sa vezi si sa nu crezi, a ridicat coada si el a introdus-o...

| DavidoffUser a răspuns (pentru Mak99):

Da, ai dreptate aici, dar suna mai bine cand il faci lache da-l in papucii mei de vultur.

| DavidoffUser a răspuns (pentru Andrei20026):

Am patit-o si eu, dar eu am acceptat-o si toti mi-au zis ceea ce am si scris, frate las-o, asta e, gaseste-ti pe altcineva.Nu, ca o iubesc si bla bla bla si nu trece mult si m-am ars iar.

| AdelaElena88 a răspuns:

E de apreciat faptul ca a fost sincera și ți a spus, însă ce a făcut ea nu a fost deloc ok. Eu cred ca are niște probleme emoționale și nu și a le-a rezolvat, plus ca numai o persoana care nu judeca și imatura ar face asta.Eu zic sa îți cauți pe altcineva, desparte te finuț de ea, nu o jigni sau altceva. Alege-ti bine cuvintele si orice ai spune nu o jigni si nu vorbi urat despre ea pe la spate! Eu cred ca dacă va împăcati, relația voastră nu are cum sa mai fie la fel.Multa sănătate, sper sa îți găsești pe cineva care în primul rand trebuie respecta și te iubește!

| Mak99 a răspuns:

Pa si *** revedere, cine te-a inselat o data cu siguranta o va mai repeta...Capul sus, viata merge inainte...

| Savantul2017 a răspuns:

Nu am inteles exact, te-a inselat la inceputul relatiei si de atunci nu mai are nici o treaba cu fostul sau s-a vazut cu el acum? Daca a fost la inceput si de atunci nu s-a mai intamplat nimic merita o sansa, daca te-a inselat atunci si s-a vazut cu el de curand da-i verde, nu este de pastrat.

| Ronetti a răspuns:

Cine te înşeală la începutul unei relaţii, te va înşela şi la sfârşitul ei. Cine a făcut-o odată, a doua oară o face fără mustrări de conştiinţă.
Depinde numai şi numai de tine, dacă vrei să continui această această relaţie, însă te avertizez că e foarte subţire. Vor apărea mereu reproşuri şi tot felul de acuze. Trebuie să ai un caracter foarte puternic de a trece peste ce s-a întâmplat.
Eu nu văd o scuză în "nu ştiu ce a fost în mintea mea"

| Anastasia13349 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui macar sa o asculti, daca crezi in adancul sufletului ca chiar spune adevarul iart-o si mai incercati o data. Daca nu esti singur de asta gandeste-te singur, daca ai ajunge in aceeasi situatie nu te-ai fi comportat la fel... Daca a avut curajul sa iti spuna inseamna ca tine la tine cu adevarat si nu suporta sa te mintawinking

| Alina110 a răspuns:

Nu te desparti de ea...sigur ii pare rau pentru ceea ce a facut. Si sinceritatea e cea mai bine venita intr-o relatie ^^
Poate avea nevoie de atentie ca tu nu o prea bagai in seama, nu stiu ce a fost cu ea, dar daca a zis ca-i pare rau si a plans, inseamna ca a avut doar o tentatie. Sper ca te-am ajutat

| Florinw231 explică:

Nu s-a culcat cu el in ziua aia... s-a vazut cu el atata tot si cica nu au facut nimic, cica a iesit doar ca sa-i scoata ochii sau cv gen ca dc s-a culcat cu ea si a lasat-o. adica in timpul relatiei sau vazut la o cafenea atat nu s-a intamplat alt cv erau 4 nu era singura