| MadalinaAndreeaF a întrebat:

Buna ziua ...aseara am fost intr.un club si am exagerat cu bautura
intr.un final am ajuns la un prieten acasa ...si el a inceput sa-mi faca poze iar eu eram in fusta si mi.a ridicato imi e frica ce va face cu pozele alea...
apoi a vorbit cu cineva si i-a spus ca m.am culcat cu el si mi.a dat si numele ....nu stiu ce sa ma fac sunt foarte ingrijorata sad

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la politie si depune plangere. Chiar daca erai foarte beata, nu este legal sa profite in felul asta de tine, sa te oblige sa te prostituezi si sa faci poze pentru siteuri porno

| Holiday a răspuns (pentru Brigaela):

Nici de prostitutie nu e vorba, nici de postarea imaginilor pe vreun site. Nici macar nu specifica faptul ca ar fi protestat cand i s-au facut pozele. De fapt problema ei e ca le-ar putea arata ala si altora si eventual sa se laude ca i-a tras-o.
Nu are absolut nimic de fapt impotriva lui pentru a-l reclama.

| Brigaela a răspuns (pentru Holiday):

Sa profiti de o femeie care nu are discernamant (fiindca e beata, drogata, retardata) este viol in general. Daca o oferi altui barbat, e prostitutie. Nu cred ca cineva comite o infractiune numai ca sa se laude, banuiesc ca va vinde pozele. Ma rog, tu pornesti de la ideea ca daca nu isi putea exprima protestul, inseamna ca a fost de acord. Eu nu sunt ed acord cu asta si nici legea nu prea este. Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca nu are nimic impotriva lui, banuiesc ac asa vrei tu sa crezi. Stiu ca tu nu vei intelege explicatiile mele, ai demonstrat de mai multe ori in trecut sa esti opac la argumente. Initial am vrut sa nu imi pierd timpul sa iti raspund, apoi m-am gandit ca poate mai citesc si altii, iar pentru ei art putea fi util.

| Holiday a răspuns (pentru Brigaela):

Femeie, tu citesti intrebarile? Nici macar nu i-a tras-o, cu atat mai putin altul.
In plus, desi nu are legatura cu subiectul, prostitutia implica obtinerea de foloase materiale, ca si proxenetismul. Daca sunt la mine acasa cu o femeie si de comun acord mai chem pe cineva sa i-o traga si el, fara sa obtin vreun folos material din asta, si nici ea, nu e nici proxenetism, nici prostitutie.

Rferitor la poze, atat eu cat si multi altii, avem poze cu femeile sau/si barbatii, dupa caz, cu care am avut relatii sau doar am facut sex in diverse ipostaze mult mai "indecente" decat o fusta ridicata si nu le-am vandut sau folosit in alte scopuri ilegale. Asa ca despre ce naiba vorbim?
Tu vorbesti din imaginatia ta sau exprimi cum ti-ai dori tu sa fie cand iti spun ca bati campii, nicidecum din experienta sau inspirata de practica sau realitate. Si vorba ta, mai esti si opaca la argumente.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Holiday):

Cum apreciezi utima propozitie : ''apoi a vorbit cu cineva si i-a spus ca m.am culcat cu el si mi.a dat si numele'' Care poate fi motivul dupa a ta parere? Consideri ca a vorbit doar asa pur si simplu sa se afle in treaba?

| Holiday a răspuns (pentru corbulalbrosu):

S-a laudat si el putin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ai c am exagerat si tu cu bautura, dar cum ai ajuns la acel prieten acasa? Te a dus el sau te ai dus tu? Si de unde stii ca ti a facut poze ca daca erai beată i ti mai amintesti tu că acela ti a facut poze? Inseamnă de fapt ca nu erai atit de beata ca sa realizezi ca i ti face poze, de obicei oamenii refuză sa li se facă poze, posibil si tie ti a placut sa te lasi pozată, plus ca ti a ridicat si fusta, o fată care se respectă nu ar permite asa ceva, acum el a profitat de naivitatea ta te a vazut putin băută si se poate lauda cu minciuna ca a facut sex cu tine la cine vrea el, ca tu daca erai băută nu i ti mai aduci aminte si orice ai zice tu acum nu vei fi crezută, mergi la politie si reclama l pe individ dar si acolo politistii te vor intreba circumstantele in care tu ai ajuns acasa la băiatul ăla, si daca le spui ca erai după un pahar sau cîte ai baut ce vor zice politiștii? Ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Anunta-l pe respectivul ''prieten'' ca urmeaza sa teprezinti la politie pentru a depune o reclamatie/plangere pe numele lui, in care vei preciza ca ai fost supusa la mai multe procedee de hartuire sexuala si de denigrare si intimidare a persoanei tale. Succes!

| MadalinaAndreeaF explică (pentru corbulalbrosu):

Da.mi mesaj in privat, te rog

| sofisis a răspuns:

Dar tu esti ferm convinsa ca nu ti-a tras-o?

| ShamelessQboy a răspuns:

Eu nu inteleg ce fel naiba de prieten mai e si ala care face astfel de chestii!
Te doare capul cat de dobitoci pot fi unii...
Dacă de vorba buna nu intelege, reclamație pentru hărțuire sexuală si tentativa de viol.

| MadalinaAndreeaF explică (pentru ShamelessQboy):

Putem vorbi in privat? da.mi mesaj te rog

| Denision a răspuns:

Daca ai baut foarte mult, poate nici nu iti aduci tu aminte daca ti-a tras-o