| Anky31 a întrebat:

Buna, am o relație cu un tip de 6 luni. Se comporta foarte frumos cu mine. Doar ca este o persoana introvertita. As dori sa comunic mai mult cu el. Vreau sa-l cunosc mai bine și sa petrecem mai mult timp împreuna. Nu sunt genul de om care sa pună presiune sau sa-l streseze pe partener. Cum as putea sa-l fac sa fie mai deschis fata de mine?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

îi pui diverse întrebări despre viața lui și dacă chiar nu se deschide deloc și nu-ți place atunci renunță și caută pe cineva mai extrovertit că înseamnă că nu vă potriviți

| RAY a răspuns:

Sex faceti?

| ancaval a răspuns:

Petrece mai mult timp cu el, singuri.

| Paul754880338 a răspuns:

Introvertitul nu este intotdeauna mai tacut, ci mai adesea isi gaseste putin mai greu locul si grupul unde se simte confortabil a se exprima. Tot ce trebuie sa faci este sa creezi acel mediu placut si sa ii arati ca esti o persoana gata sa intelegi felul sau de a fi si gata sa astepte pana ce el va considera ca poate sa comunice mai mult. Timpul si rabdarea sunt uneltele cu care poti lucra. Presiunea pusa pe el, poate intarzia procesul de apropiere si comunicare dintre voi.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Daca ai ajuns sa pui intrebarea asta aici e clar ca nu esti in relatia potrivita

| Rihhana1 a răspuns:

Incearca sa ii dai motive sa aiba incredere in tine, da-i de inteles ca esti genul de persoana care tine un secret.

| 40denis40 a răspuns:

Ai o relație cu un tip de 6 luni? ala ii bebe nu tip