| Nextone a întrebat:

Am o relatie de 1 an si jumatate.Eu 20, el 24 de ani.De o vreme am impresia ca nu mai merge relatia.Am avut mici divergente, in care eu am lasat de la mine si probabil ca el s-a invatat asa.Acum nu mai comunicam mai deloc,nu ma mai simt iubita,nu il mai simt langa mine si nu situ cum sa incep discutia cu el.M-am saturat sa iau eu atitudine si as vrea sa il las pe el, dar vad ca nu face nimic...Ce sa fac?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate lua al atitudine daca tu nu te simti bine, fiindca nu ghiceste ganduri si nu are de unde sa stie. Fa-i o cina gatita cu mana ta si discutati putin. Nu-i reprosa, spune-i ca simti ca lucrurile nu merg suficient de bine pentru tine si ca ai vea ca impreuna sa reglati lucrurile in asa fel incat relatia sa fie buna pentru amandoi. Intreaba-l daca nu gresesti undeva si incercati impreuna, fara sa va invinovatiti sa schimbati relatia in bine. Cu siguranta puteti amandoi face ceva mai mult.

| RAY a răspuns:

Comunicarea daca nu despartirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monotonia asta, incercati diferite jocuri erotice, imbraca-te in lenejrie sexy, apari imbracata asa, in mana stanga sa ai o sticla de sampanie si in drepta doua pahare, mergi lasciv pe langa el si spune-i ca daca in doua minute nu este langa tine in dormitor s-ar putea sa-si gaseasca postul ocupat, inventeaza si tu ceva.

| Mymiii a răspuns:

Daca este indiferent inseamna ca nu te mai iubeste cum o facea candva! Ar trebui si de aceasta data sa iei atitudine si sa ii spui ce simti in legatura cu relatia voastra. Atunci te convingi daca mai are rost sa te lupti pentru relatie. Fii foarte atenta la reactia pe care o are cand ii pomenesti ca ar fi bine sa luati o pauza. Sa stii ca o pauza poate face minuni. Totusi ai pus prea mult de la tine si el incepe sa isi bata joc. Spune-i tot ce simti si ce te deranjeaza urgent.