| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani si am fost plecata o saptamana din oras.In timpul asta m-a sunat fostul iubit care are si el o relatie de 3 ani si mi-a cerut sa ne vedem ca sa vorbim si sa scapam odata de problemele pe care le-am avut.Si a venit dupa mine, distanta dintre noi fiind de 2 ore jumatate de mers cu masina...Eu am acceptat, dar cand a venit si am inceput sa discutam. el a inceput sa ma sarute, sa ma stranga in brate.sa-mi spuna ca ii e dor de mine,[si o facea cu tandrete]. Ca inca tine la mine. ce-i drept si eu tin la el. Si mai era putin si faceam dragoste, insa la momentul potrivit m-am razgandit eu. El mi-a spus ca vrea sa ma mai vada.ma suna, ma cauta. Si nu stiu ce sa fac. Eu cred ca vrea doar sa si-o traga cu mine si apoi ma lase. Voi ce credeti? Atata timp cat nu m-a cautat un an. si acum ma cauta? Multumesc!:*

9 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Imi place ca ti-ai dat seama de ceea ce incearca el sa faca! Nu te lasa dusa de val daca tii la demnitatea ta, chiar daca, candva, ati fost impreuna!

| ccriss a răspuns:

Ai grija ce faci daca te iubea cu adevarat foarte tare continua sa te caute cine stiee ce are el in cap poate vrea sa te desparta de noul prieten eu zic sa nu renunti la o relatie de 2 ani pentru el chiar daca ati fost 3 ani. nu cred ca merita sa renunti la actualul el probabil stii cum is baietii poate un pariu poate cine stie :-ss dar putem privi si partea in care chiar si-a dat seama ca nu poate fara tine eu zic sai lasi timp sati dovedeasca chestiile astea si abia apoi sa tragi concluzii.Astea nu se fac de pe o zi pe alta. Bafta

| Psihologul a răspuns:

Total de acord cu tine.
Te sfatuiesc sa faci ce simti tu. Tu stii cel mai bine ce e in sufletul tau, uneori fara sa ne dam seama, raspunsul il stim doar noi. Stai, gandeste-te. Eu nu pot sa ma pun decat in locul tau si sa iti spun ca eu nu m-as intoarce din drum.

| Politeknicus a răspuns:

Ala e un maimutoi oparit la c*** care te cauta doar pentru ca e un frustrat si mai are de "reglat conturile cu tine" laughing Iar tu meriti ca actualul tau iubit sa afle si sa te lase pentru ca esti cu capu-n nori si usor de dus de nas. Pe langa asta ai dovedit ca nu tii la el si ca esti ipocrita. pa big grin

| Snufkin a răspuns:

Crezi bine, zii sa si-o traga cu cealalta nu cu tine.nu sunt sentimente aici, e vorba doar de sex.dai ingor pe mess si nu inchide telefonul cand suna. lasa-l sa sune ca o sa se razgandeasca, ferestete de el mai bine zis

| NinaSimone a răspuns:

Cum ai reusit sa ai o relatie de 2 ani cu cineva daca tu inca tii la fostul? Daca vrei sa iti continui actuala relatie uita de trecut. Sigur el e intr-o perioada mai proasta cu actuala iubita si de aia apeleaza la tine dar cand relatia lui isi reia cursul normal te-a si uitat. Daca chiar vrei sa fii cu fostul, spune-i sa iesiti amandoi din relatiile actuale si sa redeveniti un cuplu.

| shoBy1 a răspuns:

Nu mai tine la tine si nici tu la el, va e dor de momentele frumoase pe care le.ati petrecut impreuna, a fost ceva odata, daca crezi ca nu mai merge spune-i ca nu, nul mai lasa sa spere. ai grija ce faci.

| oana2508 a răspuns:

Tu ce simti pentru el? crezi ca e nevoie sa dai cu piciorul unei relatii de 2 ani pentru un tip cu care ai incercat si nu a mers?
Nestiind ce a fost intre voi insa din punctul meu de vedere daca actualul e un baiat bun nu are rost sa il tradezi, si apoi; de unde stii ca fostul nu are o mica obsesie doar sa ajunga in pat cu tine?

| nutesufar a răspuns:

Daca tu l-ai parasit pe el, e foarte probabil sa caute razbunare. adica niste desfatari trupesti si mai apoi razbunarewinking
daca in schimb el te-a parasit, probabil si-a dat seama ca n-a facut bine si acum vrea sa indrepte greseala.
acum, tu ar trebui sa-l cunosti mai bine si sa-i mirosi intentiile. barbatii sunt hoti cand vine vorba de sex, dar mai sunt si barbati cu intentii bune...