| Andreeahelpme a întrebat:

Buna, am o relație de 3 ani și ceva, între mine și el sunt aproape 7 ani diferența, eu împlinesc 20 el a împlinit 26. Sunt însărcinată dar de o perioada simt ca el nu mai e atras de mine deloc și pur și simplu ma rog de el, impropriu spus, sa facem sex. Încerc sa il atrag prin toate căile posibile dar mereu ajungem la discuția ca este obosit de la munca sau ca il doare nu stiu ce. Și înainte sa fiu gravida era cam același lucru. Ma face pe mine sa simt nedorita si bună de nimic deși nu i-am refuzat niciodată vreo dorința sau sa il refuz cand a vrut el.
Menționez ca i-am spus de multe ori ca ma deranjează, de fapt ma doare...ce e de facut?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate chiar îl obosește munca și nu mai are energie și pentru asta + că ați intrat într-o rutină probabil și s-a învățat fără, fiind și obosit...

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Acum trebuie sa va focusati pe casatorie el trebuie sa te ceara

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa este când ești însărcinată. Mai aștepți un pic să treacă asta. Cel mic este deranjat când faci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar voi puteti sa rezolvati asta intre voi, prin comunicare. Doar voi. Trebuie sa iti zica ce se intampla, de ce nu mai vrea. Este dreptul tau sa stii. Cere-i explicatii.

| Freya1 a răspuns:

Exista posibilitatea sa nu aiba sentimente la fel de puternice fata e tine cum ai tu fata de el.Dar riscul asta ti-l asumi cand te grăbești.
Cine stie de ce sa căsătorit cu tine daca a facut asa si inainte. Poate sa fie firea lui asa sau sa aiba beneficii de pe urma ta si atunci sa i fi fost rentabil.Tu nu ai vazut vand v-ati căsătorit cum se comporta?
Comunica cu el si vezi ce iti spune.Fi si tu atenta la comportamentul lui, la ce iti cere si ce iti ofera poate daca ai un statut bun financiar sta cu tine doar pentru asta.

| LoveSleep a răspuns:

Căsătorită și gravidă la 20 de ani iar soțul tău nu mai vrea sa facă sex cu tine, cine s-ar fi așteptat la asta?

| Andreeahelpme explică (pentru LoveSleep):

Nu i asa?

| Andreeahelpme explică (pentru LoveSleep):

Căsătoriți civil de 1 luna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discută cu el, nu vreau să te sperii dar este posibil să mai aibă pe cineva.
Discutați spune-i ce te apasă obligă-l să te asculte. dacă nu eu îți sugerez să te retragi din viața lui sau să te răcești și tu și să îi vezi reacția..cu toate că ești însărcinată nu merită.îți crești copilul singură sau cu ajutorul alor tăi..mult noroc și să ai grijă de tine❤

| Andreeahelpme explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc ❤poate e și vina mea. De cate ori am zis ca o sa ma răcesc si eu sa vada cum este nu am putut sa fiu asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Draga mea nu trebuie să-ți fie frică și eu sunt într-o relație de 3 ani și ceva și știu cum este să fie rece dar când se răcește mă răcesc și eu tocmai ca să-i arăt că nu are o proastă lângă el și că sunt dispusă oricând să renunț dacă nu caută să repare relația. Eu știu că iubirea este mare crede-mă trăiesc o așa iubire de la 13 ani și am 17 acum dar am avut unele situații care m-au forțat să mă maturizez. Eu atât te sfătuiesc răcește-te și tu în așa fel încât să se gândească el ce se întâmplă și poate pornește el o discuție ca să vă rezolvați problemele.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

La 30 de ani nu mai e un copil la care sa functioneze joacă asta.La voi ca adolescenți poate merge dar cand ai o căsnicie si un copil nu prea mai tine.
E normal sa isi faca griji si sa analizeze situația, nu poate sa se mintă pe tine ca totul e in regula si ala sa aiba pe alta.Barbati de multe ori se comporta asa iar cand vad ca femeia isi pune semne de întrebare dreg busuiocul ca sa nu le descopere amanta.Asa ca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Biata fată are 20 de ani nu 30 de ce să-și lege viața de un om care nu dă doi bani pe ea nu e nici prima nici ultima femeie care ar divorța având un copil sau care și-ar crește copilul singură! Altele pleacă la 45 de ani nu la 20.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles ideea.Am spus că la tine la vârsta ta mai merge ca faci si tu pe bosumflata si va impacati, dar la ea si cu un copil nu mai functioneaza sa ii întoarcă fundu si el sa meargă sa o pupe.La ei daca vede ca nu isi da interesul si ca nu merge trebuie sa spuna pa, sa nu ajunga mai in colo sa se chinuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Tu nu ai inteles pentru ca aici nu este vorba despre un moment in care ma duc la el nu are chef de mine ma supar si plec eu ma refeream atat privid relatia mea cat si pe a ei la zile intregi in care abia schimbi doua vorbe cu partenerul si alea aruncate in scarba asta inseamna sa te racesti sa il tratezi asa cum te trateaza si el

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu iti explicam ca nu e normal ca sa ajungi aici.In momentul in care te trateaza asa o zi,două,trei vorbesti cu el sa vezi despre ce e vorba,iar daca vezi ca nu e o problemă de munca, stres etc mai bine te pregătești de plecat pentru ca tot așteptând asa "Nu vorbim acum, ne impacam mai in colo, mai in colo facem iar asa"va distruge.Ori e armonie si intelegere ori nu e.
Dacă lasi lucrurile asa si il tratezi cum te trateaza el si nu primesti din partea lui ceea ce ai nevoie si ar trebui nu faceti altceva decat sa va tolerați ca sa nu rămâneți singuri, nu sa va iubiti si sa fiti fericiti. Poate el in tot timpul asta are pe altcineva, iar tu ne investingand si lăsând lucrurile asa nu faci altceva decât sa ascunzi mizeria sub presi si sa te minti singura ca daca nu o sa ii vorbesti nici tu sau etc o sa se rezolve.
Eu am avut o relație de 8 ani si acum am alta de 4. În cea de 8 ani am tolerat multe si am incercat toate miscacurile posibile pentru a repara daca s-a stricat ceva, dar cand nu mai e ce trebuie nu mai e, ce s-a rupt nu se mai lipește nici cu picătură.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Da ai dreptate dar cred ca oricine ar incerca intai sa discute nu credeam ca este nevoie sa mentionez si asta dar aici este vorba de cum trateaza fiecare problema si comportamentul fiecaruia in relatie.

| Stegman a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Poate se gandeste sa nu ti faca rau ca esti insarcinata. Poate nu are chef, sau poate are pe alta. E cam dificil acum cu sarcina, nu cred ca se v a schimba mare lucru, cred chiar ca se v a rari si mai mult cu timpul.

| Andreeahelpme explică (pentru Stegman):

De asta ma tem si eu ca după ce voi naște nu se va schimba mare lucru. Poate se va rari

| Stegman a răspuns (pentru Andreeahelpme):

Din experienta iti spun ca e nasol, daca te respinge acum e si mai nasol cand vine copilul. Daca vrei ca copilul sa aiba tata te supui daca nu ia ti copilul si gaseste ti pe altul.