| StefanDrg a întrebat:

Salut tuturor! Am 24 de ani si nu fost niciodată cu o fată/femeie. Problema este că imi miroase gura foarte urât. Ma spal pe dinti de 2 ori pe zi, uneori chiar si de 3 ori. Folosesc Ata dentara si apa de gura si tot degeaba. Un prieten mi-a spus ca ar putea fi de la stomac, sunt heterosexual, ma atrag fetele. Dar eu am refuzat orice contact cu orice persoana cat de mult am putut, indiferent de sex. Deoarece nu vreau sa deranjez persoanele din jurul meu cu mirosul îngrozitor de urat din respirația mea, care ma deranjează si pe mine. De la o vreme Însă a început sa ma " ardă " foarte tare dorința de a fi cu o fată. Dar știu ca nu as putea deoarece nimănui nu i-ar plăcea sa stea cu cineva, căruia ii miroase gura foarte urât. Ce as putea face? M-am tot gândit in ultimul timp la sinucidere, oricum viata mea nu fost una strălucitoare. Sunt si sarac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Poate iei si tu o ciunga si gata...

| Crackman a răspuns:

Frate sa iti fie rusine.
La 22 de ani mi-am facut prima relatie, eram analfabet si nu stiam cum sa vorbesc cu nimeni...
Am exersat si am picat pana am ajuns la un nivel normal cu oricicne
Ce zici tu acolo este este o scuza nesimtita, i ati guma la tine, inainte de date mananca ceva ( respirstia vine de la foame ) si dai bice.
Te sinucizi ca o mica piz.z.da repede cand dai de greu si nu lupti, aberant. Baga ti maintile in capul ala si fa ceva pentru tine ( citeste mult, deseneaza, bitbox, sport ) investeste si cucereste.

| Teo29 a răspuns:

Altii au copii mici cu cancer si nu s-a mai sinucis niciunul. Mergi la dr. si fa investigatii serioase, mergi la chirurgie maxilo-facila si discuta sa iti investigeste problema dintilor mai serios. Daca nu, mergi la gastro.

Ia-ti gandul de la nebunii...

| Catalin77945 a răspuns:

Esti cu capul, omule iti miroase gura poate e de la vreo carie sau masea, ca asa patisem si eu in trecut, du-te la medic ca d-aia exista, si o sa fie bine o sa vezi.

| StefanDrg explică (pentru Catalin77945):

Am fost la dentist si mi-am rezolvat toate cariile. Am uitat sa menționez asta in întrebare. Respirația tot foarte urât miroase. Chiar daca nu mai am nicio carie

| Catalin77945 a răspuns (pentru StefanDrg):

Atunci poate o fii de la stomac o infectie ceva idk, cauta alt dentist habar n-am, dar o sa se rezolve in timp

| Mmn a răspuns:

Daca stomatologic nu-i nimic atunci sigur e de la stomac. Ai probleme la stomac

| Mmn a răspuns:

Fa un test pentru helicobacter

| Mmn a răspuns:

Pentru o curatire mai buna a cavitatii bucale poti folosi apa oxigenata dizolvata cu apa cam 1/3, mai multa apa. Clatesti de cateva ori. Sau foloseste si apa de gura inainte sa iesi la intalnire.Dar fa analize si pentru stomac