| Loveislife76 a întrebat:

Am o problema, am 20 de ani iar prietenul meu 22, avem o realție de 3 luni și jumătate, și până acum nu am avut niciun contact sexual între noi. Eu nu am mai avut contact sexual de aproape 8 luni și deja simt că o iau razna. Ne înțelegem foarte bine,nu ne certăm deloc,se comportă foarte bine cu mine,are grijă de mine,nu am ce să îi reproșez absolut nimic! Singura problemă este că nu avem contact sexual,când ajungem în punctul ăsta,se oprește. Eu mă consider o persoană atrăgătoare,și nu exagerez sau chestii de genul,niciodată nu am avut ce să îmi reproșez din punct de vedere fizic. am mai intrat și citit diverse motive pentru care bărbații nu se mai culcă cu femeile,deși,ele cer acest lucru. Nu vreau să mă luați în râs,dacă aveți glume și chiar nu aveți niciun ajutor pentru mine,va rog să nu trimiteți nimic.L-am întrebat ce se întâmplă cu el și de ce nu vrea acest lucru,și mi-a spus că în trecut a avut niște experiențe urâte,ca de exemplu: o fată a leșinat în timp ce ei doi făceau sex,sau altă fată și-a rupt mâna. Eu cred,că astea nu sunt motive,eu simt o atracție sexuală puternică între noi,și mă doare faptul că nu face nimic,îmi spune să am răbdare și că îmi promite că o să treacă de asta, precizez că el nu a mai avut contact sexual de 3 luni. Mie deja,îmi este foarte greu să mă controlez,eu niciodată nu am fost disperată după așa ceva, chiar mi-am inceput viața sexuală la 18 ani,si până acum nu am mai trăit astfel de chestii. Stau dezbrăcata in fata lui,dormim împreună,stau chiar și foarte sexy uneori în fața lui doar ca să îl provoc,dar nimic. nu vrea,si problema este că mă atinge pe sâni,pe fund, imi spune că îl atrag foarte mult și că mă vrea,dar nu se întâmplă nimic. Am fost o seară la mare,nici acolo nu s-a întâmplat nimic, urmeaza să plecam din nou 3 zile,iar eu nu știu dacă mai pot să stau lângă el,fara sa fac nimic. Deja mi-am pierdut încrederea in mine,și deja m-am săturat să insist si sa fac pe femeia fatala făra să primesc nimic. Sunt intr-o perioada grea,cu foarte mult stres și nervi si simt că mă urc pe pereți la propriu,imi place foarte mult de el și chiar am sentimente pentru el pentru că mi-a arătat că nu este ca ceilalti băieti si ca merita si nu vreau să ma despart de el din cauza asta,am ajuns sa plâng de nervi din cauza asta,să fiu frustrată,nu știu cum să mai fac,cu ce sa il ajut să treaca peste, sau as vrea sa stiu daca chiar asta are sau altul este motivul..Va rog să mă ajutați cu un sfat sau orice, vreau sa stiu cum sa procedez si ce sa mai fac. Le mulțumesc celor care isi fac timp să îmi citeasca problema...o seara buna!

45 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod cinstit, un om obisnuit nu se simte pregatit de sex dupa doar 3 luni de relatie. Probabil tu ai un apetit sexual mai mare sau esti anormal de dezinhibata si excesul asta al tau il inhiba pe el. NU te poti astepta de la un barbat sa fie pregatit sa ajunga in pat dupa 3 luni de relatie, este o pretentie absurda. Eu, pana la tine, nu am intalnit nici femei pregatite atat de repede, deci trebuie sa consideri ca esti un caz foarte foarte special si sa ai rabdare. Nu te mai arata goala sau foarte sexi in fata lui, e foarte inhibant cand inca nu ai construit intimitatea mentala si emotionala. Stii, cand vezi dezbracata persoana pe care o iubesti si de care esti atras psihic si sufleteste, asta te excita si te face fericit. Cand vezi dezbracata o persoana pe care nu o cunsoti inca suficient, te simti agresat si inhibat. Poate tu nu esti asa, dar noi majoritatea suntem asa. Ai rabdare, nu exista nici un motiv real sa te simti nervoasa sau hiperexcitata de la o abstinenta de 8 luni. Si nici nu e incurajator pentru un partener ca te simti asa, va crede ca hormonii sunt mai puternici decat mintea si sufletul, se va gandi ca daca el va fi indisponibil cateva luni, tu vei iesi pe strada in cautare de alinare. Poti sa te masturbezi daca frustrarea e atat de mare incat iti intuneca viata.
Imi amintesc ca am ajuns in pat cu sotul meu dupa 8 luni si ceva de relatie. Bineinteles ca amandoi eram destul de inhibati, fiindca era prea repede, nu exista suficienta intimitate, dar eram tineri si nebuni si amandoi veneam dupa o abstinenta de peste 2 ani. Si acum, dupa 14 ani, se lauda ca este un seducator fara egal, ca a reusit sa ma seduca extrem de repede, un nou record.

| Loveislife76 explică (pentru Brigaela):

Deși,mi-a spus că își dorest chestia asta îmi spune că nu poate să treacă peste chestiile din trecut, probabil este o posibilă depresie?

| Brigaela a răspuns (pentru Loveislife76):

Mai degraba o inhibitie. Si vazandu-te atat de dezinhibata, se teme sa iti spuna, fie fiindca te-ar jigni, fie fiindca ai putea sa razi de el. Si atunci a gasit si el o explicatie la repezeala. Ce ai vrea sa iti spuna: stai, mai, fata, hai, sa ne cunoastem ca lumea, ca eu nu sunt taratura sa ma culc cu orice tipa numai fiindca arata bine, sunt barbat, ma culc numai cu femei pe care le ioubesc cu adevarat? Probabil te place cu adevarat, nu vrea nici sa te jigneasca, dar se si simte inhibat si speriat de faptul ca tu nu esti interesata suficient de relatie, de intimitate psihica si sentimentala si esti atat de grabita sa ajungeti in pat. Un barbat adevarat, ca si o femeie adevarata, face sex in viata numai cu parteneri pe care ii iubeste cu adevarat, dupa ce si-a testat iubirea. Iar astia sunt 2-3-4 in toata viata. Nu poti sti dupa doar trei luni daca il iubesti atat de mult si nici el nu poate sti daca te iubeste suficient. Si e foarte foarte umilitor sa faci sex cu o persoana pe care nu o iubesti

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Brigaela):

Bărbaţii sunt pregătiţi să facă sex de la primele conversaţii cu o femeie de care sunt interesaţi... E absolut ridicol să spui că un bărbat nu e pregătit după 3 luni să facă sex. Eu cu iubitul meu am facut sex de la prima întâlnire, cam după 2 h când ne-am văzut prima oară şi suntem împreună de doi ani. Probabil nu vorbeşti cu multă lume de spui că nu ai mai auzit aşa ceva. Nu ai de ce să nu fii pregătit pentru plăcere. El ori are o problemă fizică, ori una psihică. Altă variantă nu există.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Brigaela):

Sunt convinsă că bărbatul dumitale s-a culcat numai cu tine, că doar pe tine te iubeşte. Şi mornota învelea ciocolata în staniol. Cred că traiesti intr-o realitate paralelă cu secolul 21.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu te lua de tanti Brigaela, e mai "old school ".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

App domne, ai ramas cu puta mica ala sau i/ai facut vant?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-a mai existat o a doua oară. Eu sunt mai pe "nou" şi contează foarte tare calitatea sexului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Si ai gasit pachetul complet sau stai pe bara?

| Loveislife76 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau să mă duc la altcineva strict din cauza asta, este un băiat super bun și înțelegător și nu merită chestia asta, dar nici mie nu mi-ar sta în caracter să fac prostii de genul, vreau doar să înțeleg ce are în cap și de ce face ce face.

| Brigaela a răspuns (pentru Necunoscut112):

Barbatii adevarati au niste standarde, nu se culca cu orice femeie. Sexul e mai mult decat placere, mult mai mult, cand il faci cu cine trebuie. Voi, intamplator, ati ramas impreuna si ati ajuns sa va si iubiti. Dar iti dai seama cum v-ati fi simtit amandoi daca relatia se strica dupa 3 luni sa zicem? Ca ar fi trebuit sa traiesti toata viata cu ideea ca te-ai culcat cu un barbat pe care nu il iubeai si nu ai ajuns sa il iubesti niciodata, ceea ce este foarte umilitor

| Brigaela a răspuns (pentru Necunoscut112):

Sau poate tu pur si simplu nu poti intelege.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Brigaela):

De când nişte momente de plăcere sunt umilitoare? Dacă aş fu aşteptat câteva luni să fac sex cu iubitul meu, aş fi ajuns la nişte sentimente puternice şi când ar veni "noaptea cea mare" aş fi constatat că nu e in stare de nimic sau că are un instrument subţire ca râma, atunci, da, m-aş fi simţit umilită că am pierdut timpul şi am investit sentimente aiurea.

| Brigaela a răspuns (pentru Necunoscut112):

Ciudat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Inca astept raspuns la intrebarea mea.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu ti-am spus părerea mea: probabil are probleme medicale ale aparatului reproductor sau are un penis foarte mic şi ii e frică să nu se facă de ruşine. Alta explicaţie nu văd.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Se pare ca nu ai vazut postul la care asteptam raspuns. Am intrebat "Si ai gasit pachetul complet sau stai pe bara?".

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu are legătură cu postarea...ar fi prea mult de explicat şi fără rost aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Asteptam un da sau nu, nu povesti nemuritoare. Vad ca tot bati in retragere asa ca o las balta.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Momentan sunt cu unul cu care mă simt bine pe partea sexuală. Pachetul complet e foarte greu să-l obţin. Din toamnă mă apuc de căutări laughing acum sunt ocupată şi nu-mi arde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Inteleg.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Tarfulito happy

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Panarama ce esti, haha! happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu esti sufieciente de sexy sa il exciti, PUNCT

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ba frateee ce penal ca fata sa arati bine, sa te arunci goala in fata lui si el te refuza ce penall halele maica sfanta

| Necunoscut112 a răspuns:

E complexat de puta lui, tocmai pentru că tu arăţi foarte bine. Altfel nu cred că s-ar putea abţine. Ca se leagă de ce i s-a întâmplat în trecut sunt simple pretexte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudata chestie am mai citit. Acum nu stiu daca sa te cred pe cuvant ca arati bine pentru ca nu am mai intalnit pana acum un baiat care sa aiba prietena sexy si sa nu vrea sa faca sex cu ea. Nu zic cu rautate domne.

| Loveislife76 explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg ce spui! Crede-mă pe cuvânt că nu am de ce să mint! De aceea am și căutat răspunsuri,nu știu ce să fac. dacă este normal (sunt tipul de fata,talie mică,brunetă,par lung,ochii albaștrii bustul si fundul mare,față gen "baby doll",ca să mă înțelegi) nu încerc să mă laud sau chestii,m-am descris puțin ca să înțelegi ce spun, și disperarea că mulți bărbați întorc privirea după mine, nu am avut probleme niciodată fizice, de aceea mi se pare absurd să stau lângă el așa "în toata splendoarea", iar el să nu facă nimic..si ca să fie treaba treabă, îmi mai și spune că mă dorește mult și îl atrag..nu îl înțeleg

| MidnightR a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil sa vrea, dar nu asa repede.Ce-i drept 3 luni si jumatate nu e mult si fata asta il preseaza probabil de mai putin timp..Sincer acum, fata asta imi suna mai disperata dupa sex decat un dependent dupa droguri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MidnightR):

Nu o zic cu rautate dar daca 3 luni jumate si nu faci sex, e clar cate relatii ai avut tu sau ce tip de relatii ai avut. E tanara, poate are nevoii mai mari ca el. E foarte normal asta la varsta asta pentru toti. Vad ca fata tot se lauda ca arata bine asa ca sa zicem ca e asa, tin sa cred ce zice denysse mai sus.

| Loveislife76 explică (pentru MidnightR):

Hai să fim serioși, sunt persoane care fac acest lucru chiar din primele seri! Eu nu sunt disperată după chestia asta! Am menționat, primul meu contact l-am avut la 18 ani! Si doar cu el s-a întâmplat,apoi am mai avut iubiți, dar nu s-a întâmplat nimic, au urmat perioade grele în viața mea, am acumulat și înca acumulez multa oboseala și stres, iar de 8 luni eu nu am mai avut contact sexual,mă repet! Din cauza hormonilor și faptul că nu ma eliberez cumva,asta mă face sa fiu asa! Nu vreau sa înțelegeți gresit,nu sunt disperata dupa acest lucru,cel mai mult mă disperă comportamentul lui! Faptul că mă provoacă și mă lasă. Nu exagerez sau chestii, m-a provocat atât de tare o data, încât mi s-a făcut foarte rău! Nu incerc să mă acopăr pe mine dând vina pe el sau chestii din astea, dar chiar nu sunt vreo disperata sexual, jur.mă supără comportamentul său!

| MidnightR a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu-mi spui ca daca ai peste 20 ani deja esti tataie? Baiatul are 22, e tanar si el.Totusi,la inceput ea a scris ca el nu a mai avut sex de 3 luni iar ei sunt impreuna de 3 jumate.
Oricum, sa clarific, 3 luni si jumatate sunt suficiente pentru sex.Si o luna e suficienta.Dar aia nu prea e relatie, cel putin in adevaratul sens al cuvantului.In 3 luni cu greu ajungi cunosti o persoana calumea, sau sa nasca sentimente de iubire.Am putea sa spunem mai bine ca e o atractie sexuala puternica.Mda,s-ar putea sa arate asa, desi cu cat se lauda mai mult, cu atat am mai mari indoieli.

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightR a răspuns (pentru Loveislife76):

Oh,scuzele mele atunci.Te-ai prezentat totusi ca o fata disperata dupa sex si nu ai evidentiat mai deloc faptul ca el raspunde la avansurile tale, doar ca nu pana la actul in sine. Daca prezinti situatia asa, si anume faptul ca "te provoaca si te lasa", desi tu esti de acord sa avansezi, atunci e problema la el.Pe dracu,oricine si-ar face nervi intr-o asa situatie,sa faci avansari, sa-ti raspunda partial si apoi sa se opreasca fara motiv anume.
Stai linistita, pe langa ce am citit pe reddit, tu esti sfanta.
Hm, era o fata la 20 de ani cu vreo 41 tipi care au inscris la ea.

| Loveislife76 explică (pentru nimportequi):

Repet,nu vreau să o dau în alte chestii,nu am spus că sunt mare frumusețe,dacă citești bine,in tot ce am scris nu am menționat detalii despre mine,nu am vrut sa ma laud cu absolut nimic,am dat răspunsuri pur și simplu,pentru a ajuta unele persoane să își dea seama de niste chestii, pentru a mă ajuta mai departe. Tu poți să crezi ce vrei, eu nu am pus problema asta aici pentru a mă lăuda pe mine, nu cred că este vreo chestie foarte de lăudat, nu vreau să par nici Salome, dar nici vreo Leana. Seară bună!

| Loveislife76 explică (pentru MidnightR):

Acolo vorbim deja despre ceva la categoria grea

Răspuns utilizator avertizat
| radu877 a răspuns:

Nu stiu. este foarte ciudat. intreaba-l daca e gay. nu glumesc. poate nu te vrea ca partenera sexuala, poate are alte inclinatii

| Loveislife76 explică (pentru radu877):

L-am întrebat,mi-a spus că nu este,și sincer,nu pare genul,și i-am spus că poate nu mă dorește ca parteneră sexuală, că poate nu îl atrag fizic asa mult, dar nici eu nu cred asta(eu una m-as vrea

| distrugatoruldevaginesupersuper a răspuns:

Deci voi sunteti impreuna de 3 luni jumatate, tu n ai mai avut contact sexual de 8 luni, el nu a mai avut sexual de 3 luni. Te inseala?

| Necunoscut112 a răspuns (pentru distrugatoruldevaginesupersuper):

El a facut sex inainte de despartirea cu fosta.

| distrugatoruldevaginesupersuper a răspuns (pentru Necunoscut112):

Dupa ce s au cuplat? Fortza gagicu

| Necunoscut112 a răspuns (pentru distrugatoruldevaginesupersuper):

Nu, înainte. Ce nu înţelegi? Poţi sa faci sex cu gagica-ta şi mâine să te despărţi, să începi o relaţie cu alta.

| Loveislife76 explică:

Menționez încă o dată,nu sunt vreo disperată, înțeleg ce este de înteles atunci când vine vorba de acest subiect, pentru mine este foarte important, până la vârsta aceasta m-am culcat doar cu un băiat, prima oară la vârsta de 18 ani! Nu sunt în disperare că nu fac sex,sunt pentru simplul fapt că mă provoacă și mă lasa așa,știind că sunt într-o situație foarte tensionata,cu multă oboseala si stres, iar eu nu refulez cumva, nu mă descotorosesc, cumva de ele, nu știu dacă mă înțelegeți..probabil și vârsta duce la această problemă, nevoile și timpul de când nu am mai avut contact sexual, iar faptul că ești lângă un bărbat din nou, si în permanență îți stârnește niste lucruri..nu îmi place că se înțeleg alte lucruri din ceea ce am spus eu.că sunt disperata și alte prostii..nu ințelegeți gresit, oameni buni! Vreau doar niste posibile motive, atat!