| ßέßέ a întrebat:

am o relatie de aproape 10 luni insa a intervenit monotonia si obisnuinta. Aceleasi lucruri le facem de fiecare data, aceleasi prostii le vorbim. Mai are rost relatia asta? As putea sa schimb cu ceva starea asta in care ne aflam? Dar cum? happy Ms.:*

Răspuns Câştigător
| Georgiana21 a răspuns:

Monotonia este un lucru normal într-o relaţie.
Ca să remediezi această mică "problemă", ai nevoie în mod sigur de o doză mare de dorinţă. Evident, dorinţa de a continua, dorinţa de a-l păstra lângă tine, această dorinţă fiind completată de voinţă.
Dacă întradevăr mai doreşti să rămâi alături de el, încearcă să schimbi atmosfera.Fii detaşată. Fii deschisă. Fii inventivă.
Propune-i să faceţi ceva împreună, întâlniţi-vă la tine, la el şi gătiţi ceva împreună, uitaţi-vă la un film împreună, jucaţi ceva împreună.
Păşiţi unul în viaţa celuilalt, încercând să aveţi încredere în voi.

11 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu exista sa fi facut vorbit totul.Monotonia intervine mereu in orice dar la urma urmei asta e viata. Ce poti face sa sa modifici putin programul vostru.Sa il modificati.Iesiti unde nu ati mai iesit, mergeti in locuri necunoscute, prieteni etc. Daca mai are rost relatia tu sti nu orcine altcineva. Daca simti aceeasi lucru pentru el atunci normal ca mai are rost. daca sentimentele pure au disparut atunci se poate sa ai o problema si degeaba incerci sa schimbi ceva pentru ce oricum nu va merge.Bafta!

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Incearca sa faceti lucruri noi, nu enunta la o relatie findca intervine monotonia, gandeste-te cand vei fi casatorita. lupta pentru a scoate relatia aia din rutina.

| clauss a răspuns:

Schimba ceva cat mai ai timp, incercati sa faceti altceva, iesiti la plimbari, duceti va la prieteni

| PeeWeeVi a răspuns:

Nu stiu, incerca-ti ceva traznit, o farsa imensa cuiva, sau sa va bagati intr-o trupa de dans, ceva care sa fiti amandoi implicati si sa va distrati.Gasi-ti ceva care sa va placa la amandoi si sa va distrati foarte bine impreeuna!
Bafta!:*
fundita?:*:*

| lolitaa a răspuns:

Hmm,, draga mea eu sunt cu iubitul meu de 3 ani. si crede-ma ca de un an si ceva simt ceea ce simti tu. dar relatia merge pentru ca amandoi ne dorim asta. de obiceei monotonia intervine in momentul cand petreceti prea mult timp impreuna...asa pateam si noi,, incearca sa va vedeti imi rar macar ceva timp. si o sa vezi dacxa se schimba cu ceva, bafta,,:*:*:

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Daca il iubesti are rost clar.in orice relatie intervine monotonia dar daca chiar tineti la relatia voastra incercati sa faceti lucruri noi pe care nu le-ati mai facut.de exemplu sa mergeti in locuri noi, sa plecati undeva doar voi 2, chiar sa faceti nebunii care sa va faca sa radeti, sa va faceti mici surprize, surprindeti-va unul pe celalalt, etc. sunt multe lucruri de facut doar trebuie sa ai putina imaginatie si sa le pui in practica

multa bafta

| Hera_7281 a răspuns:

Plecati undeva la munte, la padure, etc da'nu singuri mai luati si alte cupluri cu voi.Ca apoi sa-va amintiti si sa vbiti despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ati facut sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ati facut sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu monotonia apare.imp este daca va doriti voi sa treceti peste acest prag
eu sunt intr o rel de de 9 ani si trcem cu brio peste toate. faceti ceva nou bafta fiti creativi schimbati patul cu banca din parchappyo sa mearga

| maria93 a răspuns:

eu cu iubitul meu avem aproape 11 luni.si relatia noastra e cam monotona, dar nu cred ca as putea sa stau fara el.sa nu mai am cu cine sa stau de vorba inainte de culcare sau cine sa-mi spuna "te iubesc"... m-as simti...trista.cred ca e ceva normal "monotonia". te-ai obisnuit si de asta ti se parewinking