| ALeXsSaY a întrebat:

Hey TPU..am o problema cam mare, zic eu. Am o relatie cu prietena mea de lunga durata [un an si 8 luni] dar in ultimul timp vorbim tot mai rar[e ocupata cu scoala] si simt ca a intervenit monotonia...mai mult decat atat, simt ca nu o mai iubescstraight face ce sa fac sa pot salva relatia? sau...sa pun capat? ma simt cel mai josnic om pentru indiferenta pe care o simt acum fata de fata pentru care mi-as fi dat si viata candva.Ce sa fac?crying

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca simti ca nu o mai iubesti nu are nici un rost sa salvezi relatia numai de dragul de a avea o relatie, discutati si luati o pauza sa va puneti ordine in ganduri si sa puteti ajunge la o concluzie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, inseamna ca nu ai iubit-o niciodata. Cu scoala sunt multe teme, si ma gandesc ca prietena ta nu vrea sa ramana repetenta. tu nu o intelegi si mai vrei si sa te desparti de ea.

| Elly7890 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da sunt multe teme stiu ce inseamna tocmai am temrinat liceul dar asta nu inseamna ca de altii uiti sau daca nu ai timp de prieten mai bine nu iti mai face! am patit-o eu k cineva dupa cateva luni zice:eu nu mai pot fi cu tine ca am prea multe teme de facut si etc!

| ALeXsSaY explică (pentru Elly7890):

Da, ai dreptate. plus ca de vazut nu se pune problema in cursul saptamanii, dar macar in weekend. abia o scot din casa azi..nu am vazut-o de 2 saptamanistraight face si e si mai nasol cand vad ca intra pe mess cand vine de la liceu si sta cu orele..cand ajung si eu acasa, pe la 20, ea iesestraight face trebuie sa o sun eu daca mi se face dor.ei putin ii pasastraight face si tot indruga ca ma iubeste..nu mi se pare. Ma raneste destul, nu vreau sa o mai iubesc, si am reusit.dar ma simt vinovat pentru astastraight facenu stiu cum sa ii zic, explic...o sa faca o dramastraight face

| Elly7890 a răspuns:

Chestia ca e ocupata cu scoala nu prea imi suna binesadsa fim seriosi....trebuie sa-si faca timp si pentru tine daca te iubeste si tine la tine si te vrea langa ea! dar ce clasa e de e asa ocupata? depinde de ce iti doresti u! daca nu o mai iubesti si nici macar nu mai tii la ea ar trebui sa ii spui si sa ii explici ca nu mai poti continua cu indiferenta care ti-o ofera doar pentru ca nu are nimic in cap decat scoala! si scoala e importanta dar viata asta nu se rezuma la scoala parerea mea de fata de 19 ani! faci si scoala dar trebuie timp si pentru altele!

| Elly7890 a răspuns:

Dar u ce varsta ai alex? si ea ce clasa e? ca sa inteleg de ce invata toata ziua si de ce nu va intelegeti?

| ALeXsSaY explică (pentru Elly7890):

Eu am 17, ea 15 si e a 9a...eu sunt a 11a.

| Elly7890 a răspuns (pentru ALeXsSaY):

A trebui sa va intelegeti ca doar aveti aceleasi ocupatiihappynu e unu la sk si altul la munca sau mai stiu eu cum!

| ALeXsSaY explică (pentru Elly7890):

Da, ar trebui...happy nu mereu se intampla ce trebuielaughing in orice caz, daca nu mai este iubire, nu mai exista relatie. corect?

| Elly7890 a răspuns (pentru ALeXsSaY):

Normal o relatie stabila se bazeaza pe iubire nu pe sex doar! asa cam asa e! eu una nu as sta cu cineva pe care nu il iubeschappy

| ALeXsSaY explică (pentru Elly7890):

Ah, ai dreptate. multi/multe pot sta cu cineva din interes...ma bucur sa aud ca mai e cineva care pune sentimentele pe primul planhappy

| Elly7890 a răspuns (pentru ALeXsSaY):

Nu stau cu nimeni din interes ca chiar daca am 19 ani imi plac relatiile stabile de pe acumhappy

| ALeXsSaY explică (pentru Elly7890):

Da, exacthappy relatiile stabile sunt cele mai ok.