| alexandraad a întrebat:

Ce as putea face dacă a intervenit acea obișnuința in relație? Adică nu mai simțim nevoia sa ne facem complimente, sa avem mare grija la ce cuvinte spunem, stiti voi. Acea timiditate de la început, acea atenție. El mi-a zis ca m-am făcut mai răutăcioasă și indiferenta, dar eu zic același lucru despre el. Ne mai certam și din prostii. Cum sa facem sa devenim mai atenți, mai dulci ca la început? Cu toate astea ne iubim foarte mult doar ca nu mai simțim nevoia sa arătam.

7 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa va mai maturizati, ca doar n-o sa traiti cu complimente si cuvinte dulci toata viata.

| UnDiavol a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Și asta este o soluție

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru UnDiavol):

Ce faci, bai, Ardei?

| UnDiavol a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Foarte bine ma pregătesc sa ma duc să-mi cumpăr niște adidași apoi merg la piața sa cumpara de mâncare îmi este dor de zacusca romanesca și Aia e

tu ce faci ești bine?

| UnDiavol a răspuns:

Unde este iubirea adevărată din suflet și inima exista și soluții

Nu te îngrijora stai liniștita se mai întâmpla nu exista relație perfecta intr-o relație se mai întâmpla la nervi na niște chițibușuri mai o certă mai un ton ridicat la nervi bine înțeles dar nu lăsați nervi și furia sa pună control pe voie stai liniștita e normal la voi este iubirea Adevărat se vede unde exista iubire Adevărată exista și soluții mergeți Plimbați-vă mâncați ceva in oraș beți ceva împreuna loativa timp liber nu pune la sufle stai liniștita dacă mergi la el și explica-i și spune-i ce ai pe suflet și inima te asigur mai mult ca sigur nu va mai fi probleme asta minoră între voi doi happy

Mai mult ca sigur stresul in ultima perioada sa adunată și na aveți scăpări e normla

Unde exista Adevărată iubire exista și soluții

| AlexValentinn a răspuns:

Sa stii ca ceea ce spui tu, etapa aceasta cu complimente dulci, atentie, timiditate si emotii foarte puternice se petrece doar la inceputul relatiei cand sunteti indragostiti unul de celalalt. Dupa o anumita perioada de timp va obisnuiti unul cu celalalt si treceti de perioada de indragostire si automat dispar emotiile alea foarte puternice, timiditatea si etc. exact ca orice alta chestie care o faci prima data ai emotii, de ex cand intri in clasa a 9 a ai emotii, incepi liceul, apoi in clasa a 10a nu mai ai emotii ca stii deja cum e la liceu. Nu ai cum sa eviti etapa aceasta de obsinuinta, pur si simplu nu iti mai face probleme pentru ceva ce este normal, tocmai acum ca v-ati obisnuit este un semn ca sunteti si mai apropiati unul de celalalt.

| xRaffy a răspuns:

Discutați problema și încercați sa o rezolvați. Locuiți împreună?