| AdinaCrissa a întrebat:

as avea nevoie de un sfat. Va rog din suflet!
Acum cateva zile am facut schimb de parole cu iubitul meu, si intr-o zi, am fost curioasa si am intrat pe contul lui.
Chiar daca stiu ca nu e frumos sa ii incalc intimitatea, i-am citit cateva din conversatii.
Vorbea cu o tipa, care ii zicea lui ca s-a certat cu iubitul din cauza ca el a inselat-o. La un momendat el i-a spus ei ca poate sa vina la el si zana zorilor ca daca o am pe Crissa mea(adica eu) nu as insela-o niciodata. Dupa care a inceput sa ii povesteasca despre faptul ca fosta lui prietena cu care statuse 3 ani jumate l-a inselat si ca el INCA MAI TINE SI ACUM LA EA, dar e vina ei ca a ca a calcat stramb in fata lui.
Mentionez ca el e in alta tara, si fosta e in acelasi oras cu el, acolo si mi-a spus el ca inca ea o mai contacteaza pe mama lui, insa cica ea nu ii raspunde, pentru ca stie de mine si ii sunt foarte draga.
Fosta are 20, el 20 si eu 15. Suntem impreuna de 1 an si ei s-au despartit de 1 an jumate.
Ma respecta foarte mult, ma iubeste si pana pe la 17-18 ani stie ca am de gand sa stau cuminte, intelegeti voi.
Ideea e ca el mi-a spus de nenumarate ori ca a sters-o pe fosta din viata lui, ca nu mai are nicio treaba cu ea, dar acum 5 luni o avea in agenda de telefon, si a sters-o cand l-am intrebat cum de o mai are "papusica romania".
A zis ca i-a ramas in telefon si ca a uitat sa o steargastraight face
In fine, M-a cam dezamagit cand am vazut ca inca mai tine la ea, desi mie imi demonstreaza ca ma iubeste si ca pot avea incredere in el.
Si apoi a intrebat-o pe fata aceea: Cum se numea domnisoara de atunci ca nu mai retin. Si ce mai face? Ea in ce oras e?
Si aia i-a zis ca se numeste Florina, e logodita si ca sta in Roma, adica la vreo 500 km de el.
Si face el ca: pacat ca e la roma, ca daca eram si eu acolo...

Am incredere mare in el, are poze cu noi pe facebook, la avatar, deci nu se fereste de nimeni.
Insa nu stiu ce sa zicthinking
Voi ce parere aveti?
Va rog mult sa ma ajutati. Scuzati-mi exprimarea si gramatica, dar m-am cam grabit.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,din moment ce e cu tine ma gandesc ca te iubeste,dar poate ca fosta inca ocupa un loc special in sufletul lui,nu neaparat c ao iubeste dar e dreptul lui sa pastreze intr-un colt de suflet amintirea ei dupa o relatie de lunga durata care a avut-o cu ea.
Doar, i-a scris acelei fete ca nu te-ar insela, nu ar avea de ce sa minta...si din moment ce a trecut deja ceva timp de cand sunteti impreuna si de cand s-a despartit de acea fata,eu cred ca poti sa stai linistita,bine cat de cat. DAca fosta lui prietena a calcat stramb nu cred ca o mai vrea in viata lui,daca chiar o mai iubea,nu mai era de mult cu tine,ci in bratele celeilalte.E normal sa ai un oarecare sentiment pentru fosta/fostul,nu de iubire, dar o persoana care a insemnat mult pentru cineva, nu o poti uita definitiv.Asa si tu daca te-ai desparti de prieten si vei avea pe altul,poate ca il vei iubi pe celalalt, dar pentru fostul vei avea un mic sentiment, ca a existat in viata ta si candva l-ai iubit.

4 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Sincer? Din ce ai zis tu acolo, ala se gandeste la fosta... cum ai zis ca a zis? : daca eram si eu acolo? a castigat cateva puncte pe loc daca ma intelegi, + de asta are 20 si tu 15 eu cred ca sta cu tine asa sa isi ocupe timpul... (parerea mea). Un baiat de 20 de ani se uita mai repede la una de 18-19-20, pur si simplu e mai BUNA (dar depinde si de baiat), totusi cred ca daca ea iar zice, sti ce? iarta-ma am fost proasta, etc. El sar impaca cu ea. Baftawinking

| Ea12345 a răspuns:

E interesant.Gandeste te ca el e la departare si are si varsta de 20 de ani happy Fii sigura ca viata lui sexuala continua si acolo, si va continua si cat va fi cu tine, dar cu altele. Oricat de mult ar iubi un baiat, are nevoie de sexhappy
Asta am patit o si eu...Stii cum e sa fii inselata si sa trebuiasca sa te desparti de cineva la care tii? Si partea funny e sa descoperi ca prostul te iubea si el.
Mai devreme sau mai tarziu, el va face acel lucru.Cel mai bine e sa gasesti un prieten de varsta ta, din localitatea tahappy

| Kafeeaua a răspuns:

O poveste foarte lunga si interesanta.
dar incearca sa pui pe cineva sa-l ispiteasca pentru ca daca face asa...sigur nu e iubire ce simte pentru tine.

| darkbloodanya a răspuns:

In primul rand s-ar putea sa mai tina inca la fosta lui iubita deoarece au fost mult timp impreuna si o relatie atat de lunga a fost sustinuta prin iubire, nu il condamna ca nu poate sa isi stearga sentimentele cu buretele. Poate cu timpul rana se mai vindeca dar mai ramane urma. Daca te iubeste va uita mai repede de fosta, si nu iti face griji ca sunt numai la 500 de km departare, daca te iubeste cu adevarat nu vor conta km sau anii. Si daca zici ca are poze cu voi pe facebook si la avatar sigur nu are nimic de ascuns. Discutati intreaba-l daca mai tine la fosta lui iubita si zii ce ai aflat, dar sigur ca iti va spune ce ti-am spus si eu, te iubeste dar o dragoste atat de lunga nu se sterge cu buretele.
Succes!