| Balcosmina55 a întrebat:

Am o relație de ceva timp și ca orice cuplu avem parte de acte sexuale, dar în timpul acestora eu nu simt plăcere absolut deloc și câteodată pur și simplu nu "îmi vine" sa fac asta.Am mai avut o relație înainte, dar atunci era totul ok, ajungeam la orgasm... dar de data aceasta nu, plus că apare și un anumit discomfort câteodată, o mică durere, usturime, nu știu cum să o descriu. S-a mai întâmplat cuiva așa ceva? Credeți că este posibil să fie ceva din cauza mea?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se spune ca in pat se vad toate problemele relatiei. Sexul e oglindirea a ce e intre tine si el. Daca apare vreo problema, o suparare, o neglijenta, sau ceva de genul care sa te afecteze mai mereu, aceea se va vedea in pat, te poate face sa te inchizi. Sau pur si simplu nu ai ajuns la increderea necesara pentru a i te putea darui. Femeile nu pot face dragoste cu adevarat fara doua elemente: siguranta si increderea. Priveste in urma: cu fostul partener ai ajuns la orgasm pentru ca ai avut incredere depina in el, sunt sigur de asta.
Cred ca ar fi bine sa vorbesti despre asta cu partenerul tau. Poaye descoperiti impreuna unde e problema, si chiar daca nu, probabil de atunci va fi mai atent cu tine, ceea ce nu poate fi decat un beneficiu.
Iar discomfortul si durerea poate aparea datorita lipsei implicarii tale

| mihai69 a răspuns:

Mai degrabă din cauza lui.
Dacă ești (mă rog, ai fost) capabilă să ajungi prin sex la orgasm, e clar că el nu se ridică la înălțimea sarcinii ce-i revine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In acest caz, cel mai recomandat lucru ar fi sa vorbesti cu partenerul tau. Este singura si unica solutie, la care ati putea sa apelati amandoi si care ar putea sa va ajute. Luati totul usor cand se intampla asta. Poate el nu stie cum te simti si... nu stie ce ar trebui sa faca. Indruma-l tu si el sa te indrume pe tine.

Aceste lucruri ar trebui sa le rezolvati intre voi. Va doresc multa intelegere ^_^

| Freya1 a răspuns:

Trebuie să vorbești cu partenerul tau si sa prelungiri preludiul.Sa iti acorde mai multă atenție in pat si sa nu dai tu sa ii spui ce sa iti faca sau ce iti place.
Cam asta ar fi problema.

| Frank51 a răspuns:

Am o prietena care mi-a zis ca a patit la fel, pana si-a schimbat partenerul. Ea crede ca este din cauza marimii, al doilea partener o avea mai mare, posibil sa fie asta desi la debutul vietii sexuale nu prea vad cum influenteaza.

| Sofer a răspuns:

Mai condimentați puțin cu un sex oral.