| Cookiee9712 a întrebat:

am o relatie de un an si trei luni, la inceput totul a fost frumos, mergea bine.Era perfect. De ceva vreme, insa. si cand spun ceva vreme ma refer la 6-7 luni, parca merge tot mai prost. Ne tot certam, din diferite motive. discutii. Chestii ce vor urma in viitor, parerile mamei sale despre mine, lucruri urate. Problema mea este urmatoarea. Acum fix 6-7 luni., din cauza neintelegerilor noastre el a ales sa acorde o sansa fostei sale.s-au intalnit si s-au sarutat.El mi-a marturisit acest lucru. am fost distrusa, dezamagita. Tinand cont ca eu nu m-am gandit nici macar o secunda sa fac acelasi lucru, si avand in el o incredere fara margini. L-am iertat ..fiindca il iubesc, dar ma doare sufletul ca am facut asta. Dupa ce ne-am impacat mi-a spus ca are nevoie de mai mult spatiu, ca nu mai vrea sa ma roage sa il las cand pleaca undeva(desi chiar daca nu il lasam tot ca el facea si se ducea unde avea chef), sa nu mai fiu geloasa(cu toate ca am toate motivele) si sa am incredere din nou il el.Dar cum pot avea incredere in el cand m-a mintit atata timp ca nu s-a intamplat NIMIC intre el si respectiva? El a crezut ca il voi ierta si voi aprecia sinceritatea sa, dar nu pot sa fac asta. Ceea ce mi-a cerut el imi da de inteles ca relatia asta nu va mai dura mult si il voi pierde, si el pe mine la randul sau. Pentru ca, facand de capul lui tot ce vrea. asta nu mai e relatie. Si daca as face eu asa ceva, as avea certuri cu el non stop.Ce parere aveti? Am nevoie de un sfat. Multumesc din suflet.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu ai ce face cu un tip egoist ca ala. De fiecare data cand ceva 'scartaie', isi va cauta 'caruta' noua, decat sa incerce sa traga impreuna cu tine la caruta voastra.
Si increderea, aia daca o ai, e bine, daca nu o ai, degeaba ti-o cere, mai ales ca datorita lui a disparut si asta.
Relatia voastra are 0% sanse sa tina.

| Zenithf a răspuns:

Asa, si mai ales ca el cu fosta a incercat. Are aia mai mare trecere in fata lui decat tine? Inseamna ca relatia lor nici nu s-a terminat in mintea lui, si te-a mintit de la bun inceput...

| Cookiee9712 explică:

Off dar nu stiu ce sa fac, avem atata timp impreuna, inseamna totul pentru mine.Dar m-a ranit enorm de rau, pentru ca s-a dus sa-si caute fericirea in alta parte in loc sa isi rezolve problemele cu mine. Am hotarat sa il las o perioada sa vad ce face si in ce ape se da. Daca nu imi arata ca e altfel, o sa renunt. Nu am de gand sa ma omor singura din cauza lui. Apreciez raspunsurile voastrebig hug Multumesc enorm

| neutrino a răspuns:

Daca tu spui ca il iubesti atat de mult, atunci accepta-i toate cele bune si cele mai putin bune, pana cand vei intelege realitatea relatiei voastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, daca tu l-ai iertat prima oara, el va continua sa faca cu gandul ca, lasa ca ma va ierta si tura viitoare. Stiu cum e sa iubesti si cand suferi...dar gandeste te bine, crexi ca merita? Adica viata merge inainte si cu siguranta vei intalni pe cineva care sa te respecte si sa te iubeasca asa cum esti. La inceput e greu dar dupa ce uiti ai sa razi si ai sa spui"ia uite ce naiva am fost..." asculta-ma! Nu merita!happy nu merita sa fim tratate asa!

| zilar18 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi daca continua pe aceeasi linie sa ii spui mahnirea ta si daca continua tot asa sa il lasi cu fosta!

| LaviniaGrigore a răspuns:

Omul se mai pliciseste de relatii si de comportamenul persoanei iubite. N-ai ce face. S-a plictisit de tine. Treci peste. Si-a gasit pe alta altul.

| Andrei0Trust a răspuns:

Pleaca, nu e nimic de explicat.