| Alexia1209 a întrebat:

ma numesc Alexia si am 17 ani...am nevoie de ajutorul vostru in legatura cu o problema destul de complicata..am avut o relație de 11 luni cu acest tip Robert, o relație frumoasa dar totusi complicata pentru ca multa Lume era invidioasa pe noi...ne-am despartit la sfârșitul lunii august pt ca el începuse sa se poarte urat cu mine, certurile erau din ce in ce mai multe si credeam ca nu mai simt nimic pentru el...cand a inceput anul școlar, Mihai, un baiat ce era intr-o alta clasa Paralela cu a mea, mi-a mărturisit ca ma iubeste si ca ar vrea sa fim impreuna..sentimentele mele pentru Mihai au inceput sa se amplifice deoarece petreceam foarte mult timp impreuna, vorbeam mereu, Însă, o parte din mine inca il mai iubea pe Robert si voia sa fie impreuna cu el in continuare. Mihai este opusul lui robert,el este galant si respectuos, pe cand, Robert era amuzant, placut, genul de baiat cu care te tachinezi. De aceea, i-am spus lui Mihai ca vreau sa o luam mai usor. Totul era bine si frumos pana ieri seara cand, impreuna cu mai multi prieteni, printre care si Mihai si Robert, am iesit in club.
Pe cand dansam cu un prieten, Cosmin, si-a facut apariția, Robert, care era beat...Cosmin ne-a lasat singuri sa dansam, iar intr-o fracțiune de secunda, am ajuns sa ma sărut cu el... de teama sa nu afle Mihai de la altcineva, mi-am facut curaj si l-am luat de o parte si i-am spus adevarul... părea destul de dezamăgit dar m-a iertat într-un fel, iar pentru ca ma simteam vinovata, l-am sarutat si i-am spus sa aiba incredere in mine..acum ma simt prost si nu stiu ce sa fac...Nu pot sa il dezamăgesc pe Mihai si sa ii spun ca vreau sa ma impac cu Robert (daca si el vrea asta sau ma intreaba), dar nici nu pot sa uit cele 11 luni de relație cu Robert...
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voua va plac dramele si baieti mai rai asa de fel, banuiesc ca robert e si popular in timp ce mihai nu e, tu ai stat cu mihai doar ca sa-i faci in ciuda la robert, parerea mea continua drama cu robert va fi mai cool asa in timp ce cu mihai va fi plictisitor si plus ca nu simti nimic pentru el decat il simti ca un frate, lasa-l pe mihai in pace ca poate va suferi mai tarziu si impacate cu robert

| Emilian65 a răspuns:

Esti nehotarata. Nu stii cu cine vrei o relatie adevarata.

| Lawliet14 a răspuns:

Te poti reimpaca cu Robert. Fa ceea ce-ti spune inima! Dar baiat ca Mihai nu mai pupi. Btw, dragut nume.

| MidnightR a răspuns:

Sa te maturizezi.

Vezi ca Mihai sa nu ajunga o victima a imaturitatii tale.
Ca dupa vad ca veniti pe TPU si va plangeti ca vai nu mai exista baieti galanti si respectuosi cand voi ii terminati pe toti.Imi aminteste de Tupac.

| OMFGConrad a răspuns:

Exact cum a spus și MidnightR, să te maturizezi și să mai aștepți pentru o relație de iubire, pentru că tu încă nu știi ce e aia.