| ElenaUby a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi dati si mie un sfat ceva,, eu am o relatie cu un baiat de aproape 4 ani in toti acesti 4 ani el m-a inselat eu l-am inselat pe el de 2 ori asta pentru ca eram la inceput si nu eram sigura de relatie dar apoi m-am indragostit de el si chiar m-a facut sa il iubesc, eu am fost si plecata 4 luni cand m-am intors el m-a inselat cu alta eram gata sa ne despartim pentru ca imi zicea ca el o place pe ea si tot asa pana cand a vzt ca nu o place si sa reintors la mine bine ca si-a cerut iertare, eu l-am iertat apoi eu iar am plecat iar am aflat ca ma inseala de pe net si el a zis ca a facut asta ca de eu nu st langa el,, a zis ca a ft doar o aventura,, eu vreau sa zic ca eu mai nou i-am marturisit ca l-am inselat la inceputul relatiei si el s-a simtit prost si acum numai are incredere in mine si tot timpul imi readuce aminte ca l-am inselat ce pot sa fac dar el ca m-a inselat in timpul relatiei eu eram sa zic la inceput dati-mi un sfat ceva

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Voi nu sunteti bine in relatie, ocupativa de vietile voastre separat.

| ElenaUby explică (pentru mgtow):

Nu as putea sa renunt la el il iubesc prea mult l-as ierta de multe ori numai sa ma iubeasca pe mine si sa fim impreuna

| shadow72 a răspuns:

Eu zic sa va bagati pl in ea de relatie, de fapt nu e relatie de prietenie cu beneficii.

| CristiB93 a răspuns:

Pe bune acum, va inselati unul pe altul ca in filme, ce naiba mai ti de relatia asta, e clar ca nu va iubiti. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa te scapi de el si sa gasesti pe cineva care sa iti placa intr-adevar si el sa te placa, si crede-ma ca daca te iubeste, nu te inseala indiferent cat de departe ar fi si cat timp ar lipsii.

| ElenaUby explică (pentru CristiB93):

Deci ti-am zis la mine a ft la inceput ca eu abia il cunoscusem nu eram sigura de relatie,,, sa vedem ce o mai fi

| ElenaUby explică (pentru CristiB93):

Deci eu am ft la inceput sa zic ca eu nu eram sigura de relatie dar el cica a vrut sa afle si cum cu altele ca el nu a mai cu altele eu am ft prima, ai dreptate ca daca iubesti nu trebuie sa inseli

| sofisis a răspuns:

Tipic masculin. Asa fac toti. E modul lor de a scapa de acuzatii. Niciodata nu o sa inceteze sa iti scoata ochii, indiferent de cate ori te va mai insela el.
Asta nu mai e o relatie de care sa tii.Sincer...

| ElenaUby explică (pentru sofisis):

Daca ma crezi el e singurul baiat care m-a facut sa cred in iubire eu pana la el credeam ca totii barbatii vor doar sex si atat dar el m-a facut sa cred ca nu totii st doar pentru sex el ma inteles m-a ajutat si asta m-a facut sa-l iubesc mult

| sofisis a răspuns (pentru ElenaUby):

Si? Degeaba daca calca stramb de nenumarate ori.
Nu te tine pe tine pentru sex dar nici nu ii ajunge sexul cu tine.
Si faza e ca nu te-a inselat o singura data, deci asta e felul lui.
Plus de asta ...pe mine ma enerveaza ca barbatii dupa ce ca inseala..se mai si lasa prinsi. Asta ma scoate din pepeni.

| ElenaUby explică (pentru sofisis):

Da bagamias picioarele acum cand ma voi reintanli cu el vreau sa-l vad cum se comporta cu mine daca este rece sa stii ca nu imi comvine adica totusi eu vreau ceva serios nu azi cu mine maine cu alta,, eu il iubesc dar stiu ca nu-mi place situatia asta,,

| sofisis a răspuns (pentru ElenaUby):

Problema e ca poate sa fie cel mai dragastos om cu tine...si cand nu esti tu si cu 100 altele. Daca nu exista incredere, e degeaba. Sincer.Nu cred ca o sa poti vreodata sa bagi mana in foc pentru el ca e cu tine si doar cu tine... Daca simti ca ii mai poti da sanse, mai da-i. Ca sa nu regreti ca nu ai facut totul pentru relatie. DAR, nici in ruptul capului sa nu-i mai permiti sa iti reproseze ca l-ai inselat! 1 NICIODATA!

| ElenaUby explică (pentru sofisis):

Da mersi nu-i mai accept asa ceva sper sa fie bine totul

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Desene animate.

| xCriis a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa fii mai indiferenta, si cand iti gresesti si iti reaminteste ca l-ai inselat ii reamintesti si tu ca si el a facut-o. Indiferenta doare, dupa catva timp ii va parea rau, nu-l lasa sa creada ca poate face ce vrea din tine, (el sa te insele si tu sa-l ierti mereu). Baftaa :*!

| ElenaUby explică (pentru xCriis):

Da asa este el imi reaminteste mie ca la mine oricum e veche povestea dar la el e noua,,, oricum am sa ma fac mai indiferenta sa vedem cum se va comporta pup mersi mult

| xCriis a răspuns:

Greseste* scuza-ma laughing

| ElenaUby explică (pentru xCriis):

Stii cat de rau ma simt cand imi readuce aminte faza asta dar nici eu nu st mai prejos si eu ii readuc aminte happy sa vdm cum se va comporta cand ne vom revedea

| Paun_Nicusor_1992 a răspuns:

Dai o floare. just joking. daca te iubeste cu adevarat o sa creada in tine ca nu l-ai inselat pe vrute, si daca nu te iubeste cu adevarat si nu vede ca tu il iubesti asa de mult atunci, n-a fost sa fie.el pierde

| ElenaUby explică (pentru Paun_Nicusor_1992):

Da asa este stii ce se zc odata tradata ncrederea greu mai iti recapeti increderea asa s-a intamplat si cu mine si cu el dar eu stii st constienta ca daca numai ma vrea e treaba lui dar el stie ca il iubesc mult