| AliceAnca a întrebat:

Buna, am o serie de întrebări și am nevoie de răspunsuri laughing
1. La ce varsta este ok începerea vieții sexuale?
2. Cum se manifesta ruperea/lungirea himenului?
3. Cum ajung la mood-ul dorit?
4. Dacă nu întrețin relații sexuale cu prietenul meu timp de 3 luni el își va pierde interesul?

Răspuns Câştigător
| EuAMG a răspuns:

1. 14 ani dar erau alte vremuri atunci
2. O să îți curgă puțin sange, din ce mi-au povestit partenerele a durut puțin și cam atât sa te lubrifiezi bine că sa nu te doară tare
3. Dacă trebuie sa întrebi mai bine mai aștepți până te culci cu el...adică întreabă-te daca gândul la o avea în tine te excita și dacă nu mai așteaptă
4. Dacă se plictisește nu este potrivit pentru tine mai caută să fie cineva care se gândește și la tine numai la el
Succes

| AliceAnca explică (pentru EuAMG):

Apreciez, merci mult! ❤

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

1. dupa bacul luat cu succes.
2. poti sangera putin, si poate si durea cateva secunde, depinde ce soi esti. si daca si cat stie sa te largeasca digital, anterior, ca sa poata intra mai lejer. se pare ca brunetele se rup cel mai greu.
3. sa iti doresti, sa tii la el si el la tine si sa stie sa te atinga si mangaie, ca a te exciti si sa te lubrifiezi, si sa arzi de dorinta sa il simti in tine, dezmierdandu-ti pestera fermecata. daca e bun, iti va oferi si oral, bonus.
4. de ce sa nu faceti Petting?!
ATENTIE! SEXUL NU E CIOCOLATA, SA PLACA INSTANT! PLACEREA SE INVATA! INCET, CU RABDARE, STIINTA SI PASIUNE!

| Violleta2022 a răspuns:

1. dupa 18 ani
2. ruperea himenului sau deflorarea, se produc la prima penetrare sexuala
3. la moodul dorit ajungi prin excitare manuala, prin preludiul de la inceputul partidei sexuale
4. daca iubitul tau te iubeste cu adevarat, rezista si 1 an fara relatii sexuale. Interesul se pierde doar daca el era interesat de pasarica ta, nu de dragostea ta.

| AliceAnca explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc mult, apreciez!

| Sofer a răspuns:

1. Normal la 18 ani dar se poate și de la 15 16 (sa nu dai băiatul la politie).
2. O sa curgă ceva sânge. Cat de des te masturbezi?
3. Depinde ce mod? Poziții? Încearcă pana îți descoperi modul tău.
4. Clar își pierde interesul. Sex cât mai des.

| christine99 a răspuns:

1. Cand te simti pregatita
2. Daca o baga dintr-o data repede, sau daca nu te-ai masturbat niciodata, o sa te cam doara.
3. Nu stiu la ce te referi.
4. Depinde, daca sunteti amandoi majori tind spre da.