| Ioanafreeyourmind1995 a întrebat:

happy Ma adresez atat femeilor, cat si barbatilor. E adevarat ca un barbat dupa ce a reusit sa se culce cu o femeie, isi pierde interesul fata de ea sau doar un barbat care a dorit doar sex isi poate pierde interesul, sa zicem, intr-un timp foarte scurt de la inceperea unei relatii?

Răspuns Câştigător
| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Raspunsul scurt este "Nu. Nu este adevarat". Oricate studii s-ar face, fiecare barbat este unic si reactioneaza in functie de educatia si caracterul sau. Inteleg ca ti-ar fi mai usor sa ai o informatie clara care sa-ti alunge incertitudinile dar problema este ca trebuie sa faci un efort de cunoastere a barbatilor cu care ai de-a face, pentru a-ti da seama cum vor reactiona dupa ce ati facut sex. In general barbatii care te vor parasi dupa ce te-au folosit sunt aceia care vad in tine un obiect sexual si atat. Poti citi mai multe despre acest subiect la urmatorul link:

http://psihopedia.blogspot.ro/2017/02/cum-sa-devii-un-obiect.html

| RAY a răspuns (pentru PsihologMariusIftimie):

Dar tu ce vezi intr-o femeie ca sunt curios?

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru PsihologMariusIftimie):

@PsihologMariusIftimie welcome, e nevoie de tine pe aici.Multi adolescenti debusolati.

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru Ecaterina2016):

Multumesc frumos pentru raspuns, Ecaterina2016, dar nu sunt adolescenta si, la drept vorbind, nu am avut parte de prea multa experienta la acest capitol pana acum; voiam sa stiu cam care e mentalitatea a cat mai multor barbati de pe cest grup referitor la treaba asta, daca dupa ce obtine, poate lucrul dupa care tanjeste cel mai mult, isi pierde interesul in mare parte pentru fata respectiva. Cu totii isi doresc asta, mai ales in perioada indragostirii si e aboslut firesc sa fie asa. Si bineinteles ca o fata, constienta de propria sa valoare si c capul pe umeri, va avea cu siguranta grija la tipologia de barbati pe care ii atrage si pe care ii accepta in preajma ei. I was just curious! happy

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Am inteles... faceai un mic "sondaj" de opinie. Nu miza pe sinceritatea majoritatii oamenilor, chiar daca opiniile vin din spatele unui monitor si nu face to face.

| Ioanafreeyourmind1995 explică (pentru Ecaterina2016):

Corect. Asa e.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da e adevarat,asta s-a demonstrat in urma unui studiu,dupa ce subiecti au facut sex a intrat alta femeie in camera iar penisul subiectului iar a avut erectie,curios este ca si la femei este la fel de fapt ca daca femeie se ridica dupa se face sex ea va avea mai putine sa ramana gravida,de asta exista competitia intre masculi si la oamenii,barbatul a gasit o modalitate doarme cu partenera lui sa se asigure ca nu fuge la altul si ca ramane gravida cu el, noi nu ne dam seama de chesti de genu constient, dar omul e o fiinta poligama, barbatul se incarca sexual apoi cand face sex el isi pierde interesul pentru partenera lui, monogamia e o inventie umana, dar sa nu uitam de iubire cand iubim o fata nu ne pierdem intersul fata de ea, una e iubirea alta e dorinta sexuala nu le confunda

| Violleta2022 a răspuns:

Daca acea fata/femeie este buna la pat, cum se spune in popor, s-ar putea sa o doreasca neincetat si sa devina dependent de ea.
Daca fata nu este buna la pat si baiatul nu are nici sentimente pentru ea, da, este posibil ca dupa cateva dati sa-si piarda interesul pentru ea si sa o paraseasca.

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de calitatea prestatiei partenerei in "pat", precum si de capacitatea femeii de a-l "subjuga" prin oferirea unor fantezii sexuale de nerefuzat. happy In lipsa unor astfel de "prestatii" s-ar putea ca interesul fata de respectiva "bunaciune" sa se diminueze treptat, treptat, pana spre....indiferenta. big grin

| Ecaterina2016 a răspuns:

Raportul sexual dintre un barbat si o femeie trebuie sa fie "fare trade". Depinde daca te lasi folosita ...adica cu cine te culci. Si cand ai o aventura e important sa alegi atent partenerul. Daca e neghiob si crede ca a se culca cu tine este echivalentul "am prostit-o si pe asta" mai bine te masturbezi acasa si folosesti si un dildo.De asemenea daca o femeie se culca cu un barbat si astepta ca el sa o ceara de nevasta... well aici si femeia are probleme in gandire. Totul tine de autoeducatie si educatie sexuala; lipsa acuta de asa ceva la romani, in general.

| Kenzo1234 a răspuns:

Nu este adevarat ...atunci dc s-ar culca cu ea daca nu ar atrage-o!

| Bili20017 a răspuns:

Da este adevarat cu toata sinceritatea. Dar asta doar daca nu este indragostit de acea fata. si depinde cat de repede cedeaza fata in patul baiatului... pentru ca daca cedeaza foarte repede baiatu trage concluzi... si o va disprețui. dar daca esti dorit de sex si o faci cu o fata care o placi doar asa, exact dupa partida de sex va fi desinteresat de acea fata.

| Domnulmatura7790 a răspuns:

Răspuns:
E interesat doar de sex in rest nimic dar ce tu nu te simți bine?