| noname_4196 a întrebat:

Am pentru voi o intrebare serioasa si va rog sa o tratati la fel de serios.

Am avut contact sexual.ca sa zic partial protejat.adica din neatentie am uitat de prezervativ "atingerea" a fost scurta ca sa fiu directa a introdus penisul de 2 ori dupa care a pus repede prezervativul.Acest contact a avut loc pe data de 1 a acestei luni.

Al doilea contact a avut loc in data de 4 ( luna curenta) si s-a intamplat la fel ca si la primul.

Menstruatia trebuia sa imi vina in data de 5 dar nu a venitstraight face

In data de 15 am facut un test de sarcina care a iesit negativ dar totusi imi este frica de o sarcina. practic nu a fost chiar un intreg act neprotejat dar a fost ceva acolo e posibil sa fi ramas insarcinata din atat? Am facut bine testul dupa atatea zile de la contact si de la intarziere? Are de ce sa imi fie teama de o sarcina daca testul a iesit negativ? simptome de sarcina nu am altul in afara de intarziarea menstruatiei.

Menstruatia mi-a fost regulata pana in septembrie cand nu mi-a venit deloc ( banuiesc din cauza unei mici infecii) dar in octombrie am avut iar, dar acum iar intarzie o fi din cauza unei posibile sarcine sau?

Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi si raspunsuri, nu ma criticati pentru ce am facut stiu foarte bine ca am gresit.

Multumesc!

10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Sunt șanse mici ca tu să fii însărcinată, așa că nu ai de ce să te îngrijorezi.
Testul de sarcină se face după 21 de zile de la ultimul „incident", cu urina de dimineață pentru claritate.
Așadar, poți repeta testul peste o săptămână, pentru liniștea ta (în cazul în care nu apare menstra).
Baftă!

| eXtreme21 a răspuns:

Nu cred. Daca "la introdus" de 2 ori nu avea cum sa ejaculeze asa repede.
Sper ca am putut sa te ajut.

| blabla5532 a răspuns:

NU esti mai insarcinata, relax, de ce spui ca ai gresit? banuiesc ca ai gresit a 2-a oara, daca ai mai incercat.

| mika a răspuns:

Poate iti intarzie ca ti-ai inceput viata sexuala,cat despre sarcina nu cred nu ai cum, daca nu a ejaculat in tine stai relax, de ce nu mergi la un ginecolog sa aflii mai multe?

| noname_4196 explică:

Pai nu se pune vorba de ejaculat, pentru ca a ejaculat in prezervativ dar totusi ma gandesc ca lichidul acela...

As vrea sa merg la ginecolog dar sunt minora si nu cred ca ma primeste fara parinte

| Legiuitoarea a răspuns (pentru noname_4196):

Bună.
Ești minoră? Părinți te vor felicita la ce fată cuminte au la ușa casei!
Un test de sarcină trebuie să faci!
Pa, pa.

| mika a răspuns (pentru noname_4196):

E atunci stai linistita gravida nu ai cum sa fii,,,

| noname_4196 explică:

Legiuitoarea tocmai am spus nu am nevoie de critici sau morala nu e nimeni in masura in afara de parintii mei sa mi le faca.
Si am facut un test de sarcina uita-te mai atent.

| noname_4196 explică:

Ok sper sa fie bine.multumesc fetelor!

| FeelTheSunshine a răspuns:

Maai, eu zic sa nu te ingrijorezi. desi testul de sarcina se face dupa 2 saptamani de la intarzierea ciclului menstrual. happy si mie mi s-a intamplat chiar acum recent sa-mi intarzie. si mi-a intarziat 11 zile. desi imi facusem testul si iesise negativ. totusi. ar fi bine sa mergi la un medic. pentru siguranta ta. desi cum a zis si eXtreme21. nu avea cum sa ejaculeze asa repede. happy