| lulu_5589 a întrebat:

am pus intrebarea asta inca o data dar nu am primit raspunsul care ma poate ajuta.sunt in clasa a 6-a si merg cu un baiat acasa(e coleg cu mine)pentru ca stam foarte aproape.si intr-o zi l-am intrebat pe cine place si mi-a zis ca ma place si oricum eu il placeam din clasa a4-a deci i-am spus ca si mie imi place de el.De atunci la scoala imi zice,, Ce faci draga?" si chiar m-a condus acasa, dar cred ca vrea sa fim impreuna numai ca nu stie cum sa ma intrebe.si eu as vrea sa fim impreuna dar sunt rusinoasa si i-am spus ca sunt rusinoasa. ce sa fac?crying VREAU SA FIM IMPREUNA big grin

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Pai dar spune-i mai tu, serios acum. Tu crezi ca daca el este timid, trebuie sa fii si tu? Pana la urma e vorba de fericirea ta. Vrei sa ajungi mai tarziu sa regreti ca din cauza timiditatii ai pierdut un baiat minunat sau cine stie, poate o sa te lovesti si in viitor de asta. Ce o sa faci? O sa pierzi diferite ocazii doar pentru ca esti rusinoasa si timida? Nu cred ca asta vrei. Gandeste-te la vorba aia :"Cu rusinea mori de foame ". Vrei sa mori din dragoste pentru ca esti rusinoasa? Haide. Curaj! Ia-tiinima in dinti si spune-i ca daca si lui ii tot place de tine, de ce nu vreti sa incercati sa fiti impreuna, si daca e sa te refuze, ceea ce nu cred ca va face, dar daca e asa, macar tu o sa te simti impacata ca ai facut tot ce ai putut pentru a avea o relatie cu el si ti-ai infruntat teama pentru el. Gandeste-te ce bine o sa te simti mai apoi. Haide Curaj! happy

14 răspunsuri:
| tim a răspuns:

Deci pentru el ar fi o replica din film,, sarut-o pro. le". Acum serios, din povestea ta e de inteles ca santeti facuti unul pentru celalalt, deci oricum veti fi impreuna

| babygyrl a răspuns:

E prima iubire? Cu rusinea nu ajungi nicaieri! Exprima-ti sentimentele fata de el nu-ti fie rusine. Si eu sunt un pic rusinoasa dar cand am avut ocazia ca vorbesc cu un baiat pe care il iubesc si acum (ca doar suntem impreuna )l-am intrebat chiar daca pana atunci am vorbit cu el doar de vreo 2 ori dar a acceptat sa fie cu mine si il iubesc foarte mult ( el este mai mare decat mine cu 4 ani). Te sfatuiesc sa faci tu primul pas, poate ai noroc. Incearca!

| Brigitta a răspuns:

Incearca sa depasesti rusinea asta ca nu ajungi nicaieri. Mai vorbiti, va mai cunoasteti, nu te grabi si incet cu incetul se leaga ceva.
Mai intreaba-l ce-i place la tine, ce asteapta de la o relatie, cum sa fie iubita lui, cum i-ar placea...
Eventual cheama-l la patinoar sau unde se mai duc copiii de varsta ta happy
Sau poate daca ti-ar fi mai usor incepe o discutie pe mess sau prin sms big grin

| kanajambe a răspuns:

Pai daca il placi ar trebui sa iti invingi teama si sa-i spui ca il placi, oricat de greu ti-ar fi.Atat, nimic mai mult.si daca o sa te placa si el o sa continue sa iti fie prieten si poate o sa fiti impreuna.
Nu ii face multe avansuri ca o sa creaca ca esti obsedata. Ii spui o data. Daca nu intelege iti alegi altul, chiar daca e greu sa-i schimbi
Sper sa reusesti:*

| cristina_6683 a răspuns:

Waw. Pai cred ca amandoi va iubiti reciporc ceea ce ma bucura. Incearca sa il intrebi daca are prietena. Mergi cu el la un film. Sau roaga o prietena sa il intreba daca vrea sa fie cu tine. e greu de spus. Pe mine m-au intrebat toti baieti si n-am facut eu primul pas si altul m-a sarutat direct,. Sfatul meu si este cel mai corect :Intreba-l in fata. Spune-i ca ti foarte mult la el si ca ati vrea sa fiti impreuna.

| marinela_9969 a răspuns:

Pai daca il placi ar trebui sa iti invingi teama si sa-i spui ca il placi, oricat de greu ti-ar fi.Atat, nimic mai mult.si daca o sa te placa si el o sa continue sa iti fie prieten si poate o sa fiti impreuna.

| Emmeii a răspuns:

Salut.si eu sunt in clasa a 6-a numai ca cazul meu e cu mult mai diferit.La mine.eu il plac dar el o place pe prietena mea cea mai buna, si da impresia ca ma place si pe mine. Eu as zice sa lasi rusinea la o parte si sa-l intrebi tu pe baiat.Eu iti spun.cred ca te place. Fundita?batting eyelashes

| SelenaGomez_1698 a răspuns:

Pai dar spune-i mai tu, serios acum. Tu crezi ca daca el este timid, trebuie sa fii si tu? Pana la urma e vorba de fericirea ta. Vrei sa ajungi mai tarziu sa regreti ca din cauza timiditatii ai pierdut un baiat minunat sau cine stie, poate o sa te lovesti si in viitor de asta. Ce o sa faci? O sa pierzi diferite ocazii doar pentru ca esti rusinoasa si timida? Nu cred ca asta vrei. Gandeste-te la vorba aia :"Cu rusinea mori de foame ". Vrei sa mori din dragoste pentru ca esti rusinoasa? Haide. Curaj! Ia-tiinima in dinti si spune-i ca daca si lui ii tot place de tine, de ce nu vreti sa incercati sa fiti impreuna, si daca e sa te refuze, ceea ce nu cred ca va face, dar daca e asa, macar tu o sa te simti impacata ca ai facut tot ce ai putut pentru a avea o relatie cu el si ti-ai infruntat teama pentru el. Gandeste-te ce bine o sa te simti mai apoi. Haide Curaj! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar nu crzi ca esti prea mica pentru a umbla cu baieti de pe acum? inca esti copil, traieste-ti copilaria ca toata viata o sa ai de-a face cu baieti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ti-a zis ca ii place de tine si tu i-ai zis ca iti place de el ar trebui sa fiti impreuna acum:''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimitei un biletel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAI ar trebui sa acceptzi daca il placiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i deodata dar nu cu multa lume imprejur stiu si eu cum e o sa mearga

| andra_4004 a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa faci dar eu zic asteapta asteapta ca presimt eu ca o sa fiti impreuna