Întrebare recomandată | Corina2016 a întrebat:

Buna TPU sunt indragostita de un baiat si i-am spus-o, si de cate ori l-am intrebat daca ma place si vrea sa stam impreuna, a zis ca nu vrea sa stea cu nimeni, nicio fata. in prezent lui ii place de colega mea de banca, cred ca si ea il place, din cate se vede.Deci intrebarea mea este : De ce nu ii place de mine? sau De ce ma minte de fiecare data?

Răspuns Câştigător
| LalaKarina a răspuns:

Uite... Eu zic sa nu il mai bagi in seama pentru o perioada, chiar daca e greu... Lasa-l. Tu comporta-te normal, nu fii trista puppy dog eyes. Va vedea ca ii lipsesti si isi va da seama ca tu esti potrovita pentru el puppy dog eyes. Acesta este sfatul meu. ap da. p.s : nu incerca sa il faci gelos. si nu mai fii atat de dosperatawinking :*

| Corina2016 explică (pentru LalaKarina):

Multumesc mult de tot..ai dreptate ..asa o sa fac

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

A încercat să te refuze elegant, fără să-ţi rănească orgoliul.
Nu este interesat de tine (ca iubită).
Nu-ţi rămâne decât să o accepţi.
Dar nu e capăt de lume, vei mai întâlni multe incompatibilităţi la viaţa ta, dar şi mulţi băieţi care se vor arăta interesaţi de tine.
Treci peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori a avut o dezamagire in dragoste, ori n-are chef de tine, ci de colega.
Lasa-l in pace.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Tu nu intelegi ce iti spune?
L-ai intrebat ceva despre voi si ti-a spus NU.
Nu fii scaiete /obsedata/disperata. Vezi de treaba ta.

Te-am tzucat, si ai grija de tine.

| mariumarius a răspuns:

Poate se joaca si atat.

| rebeca22 a răspuns:

Tu cati ani ai?

| Michiii a răspuns:

Pai inseamna ca nu te merita. Sigur undeva intr-un viitor foarte apropriat este acel baiat ce te iubestewinking Ai incredere si mie mi s-a intamplat big grin

| Corina2016 explică:

Dragelor ...inteleg ce spuneti dar el e cineva care ar vrea sa fie tare di smecher,
il iubesc si nu stiu cum sa trec peste el a inecrcat sa vorbeasca cu mine...dar pana nu ii trece dragostrea de colega mea de banca nu am ce face., suntem prieteni buni! Dar nu i-am spus ca il plac niciodata in fata

| Luchius a răspuns (pentru Corina2016):

Eu cred ca e doar indragosteala, nicidecum iubire.Nu stiu cat orgoliu ai tu, dar din moment ce vezi ca ii place de alta dc tot astepti dupa el? Pana la urma asa functioneaza "dragostea"? Nu ma place aia o iau pe cealalta ca sa ma consolez?
Of of of.