| Ramo_9946 a întrebat:

Bunahappy Am revenit din nou cu o intrebare, acum 2-3 saptamani v-am cerut ajutorul in privinta cu acel baiat cu care ma inteleg si ne-am intalnit de cateva ori dupa despartirea mea de iubitul meu.
Acum revin cu o ala rugaminte,va rog sa imi spuneti daca mi-a batut sau nu apropo big grin

Saptamana trecuta am fost cu el la un club,si el m-a chemat la el in seara aceea dar am spus ca nu pot sa vin ca eram cu o prietena care a ramas la mine peste noapte,dar daca vrea ne vedem sambata,totul a fost ok ne-am vazut sambata, ne-am uitat la un film am povestit.
Si deodata m-a intrebat daca vorbesc cu vreun baiat in afara de el, daca mi-a cerut cineva nr de tel sau ma intalnesc cu cineva in afara de el.Si am spus ca nu,momentan sunt singura si ma simt ft bine.
La care el mi-a mai adresat o intrebare: nu ai face un cuplu cu nimeni? ma refer daca ai aveaa un amic cu care va intelegeti super ok,va intalniti des,iesiti si la cluburi impr si ati dormit impr si ati ajunge la sentimenti profunde unul pentru celalalt nu ai forma un cuplu cu el?
Si am spus ca ba da, dar inca nu a aparut acel baiat, asa ca mai astept nu vreau sa ma grabesc.

Voi ce ziceti? Mi-a batut apropo cumva? sau a fost doar o simpla intrebare?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Saracul, cat a patimit el in ultimele doua zile, numai el stie.
Parerea mea, ia doua prajituri, ce va plac voua, lui ar fi bine sa fie cu ciocolata, ca ciocolata este cea mai buna contra depresiei laughing si te duci la el, zici ca vrei sa sarbatoriti faptul ca va cunoasteti de n zile si apoi discuti cu el si va lamuriti.
Tu nu te simti bine singura, dar ai fost cu unul si v-ati despartit de doua-trei luni, cate or fi tu stii mai bine, si inca nu esti pregatita de o noua relatie.
Si nu este vorba ca nu a aparut alt baiat in viata ta, dar cum nu ai vrut sa te implici emotional, inca nu te-ai gandit la el din punctul asta de vedere.
Si fa sa fie clar cand zici "alt" baiat ca este vorba de el.
Ai putea mai departe sa-i zici ce ne-ai zis si noua. Ca stiai ca el nu vrea sa se implice sentimental in alta relatie si ca de asta l-ai scos pe el atunci din calcul, dar si ca sentimentele voastre s-ar putea sa nu ia in seama planurile pe care vi le faceti, si fara voia voastra sa fiti implicati mai tare.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu cred ca a fost o intrebare simpla, probabil vroia sa afle daca ai sau nu pe cineva de care iti place.
Numai ca prin raspunsul tau l-ai cam descurajat, nu stiu daca va relua discutia asta.

| Zenithf a răspuns:

Mi-e greu fato sa-ti explic toate, ce si cum, daca as putea mai bine ti-as da mintea mea un pic.hee hee
Sa fiu scurt si clar: el te-a intrebat "vrei sa fii cu minte" si tu i-ai raspuns sec "nu".
Si baiatul s-a dus saracu cu sperantele zdrobite si cu mandria terfelita, de nu a mai avut puterea sa iasa o saptamana din casa.
Sa nu te miri acum daca va fi mai rece si distant de tine.
Daca vrei sa dai vreo sansa relatiei dintre voi, du-te cat de repede si repara ce se mai poate repara.

| Ramo_9946 explică (pentru Zenithf):

Nu nu l-am refuzat! Am spus ca nu ma cauta nici un al baiat in afara de el!happy
Dar daca ar fi sa ajungem al sentimente profunde cu acel amic*(fiind vb despre el) am zis ca da as cladi o noua relatie..Nu am raspuns sec "nu". Cand am zis nu era vorba de altii in afara de el.Da intr-adevar e mai distant dar nu stiu cum sa repar asta momentan. Ajutati-ma?thinking l-am intrebat daca e suparat de cv pe mine si a spus sec: nu, stai lin dar nu suntem inca impr sa vorbim tot timpu.Adica sunt dati in care il sun sa vad daca e bine... Vreau sa ma apropiu de elpuppy dog eyes

| Zenithf a răspuns (pentru Ramo_9946):

Acel "nu" de care zic eu nu este acolo unde ai zis ca nu vorbesti cu alt baiat, ci acolo unde ai zis ca ai vrea sa fi cu cineva, dar nu a aparut inca acel baiat. Prin asta l-ai facut sa creada ca el nu prezinta un asemenea potential in ochii tai. Cum se zice prin alte parti, l-ai bagat in "friendzone".
Apropie-te cu o prajitura si o promisiune, cum am zis in al doilea meu raspuns. Simplu, ii poti zice ca, atunci cand o sa fi gata de o aventura noua, o sa iei propunerea lui in considerare.winking
Te doreste si la el perioada de doliu s-a sfarsit, nu ignora lucrul asta, si fi mai atenta la gafe de genul aleia, ca nu "a aparut niciun baiat", ca poti trimite un mesaj pe care nu l-ai gandit.

| Ramo_9946 explică (pentru Zenithf):

Multumesc mult pentru sfaturi:* o saa tin cont de ele.O sa ii propun sa ne vedem, chiar sa ne uitam la un film si sa bem un pahar de vin sau altceva si sa povestim.Cred ca ar fi o idee buna love struck

| Zenithf a răspuns (pentru Ramo_9946):

Nu uita de prajitura cu ciocolata. :p

| Ramo_9946 explică (pentru Zenithf):

Nu nu o sa uithappy Multuutongue :*

| mona a răspuns:

E clar ca printre tot ce ti-a spus a batut apropo dar tu l-ai refuzat intr-un fel sau altul

| Ramo_9946 explică:

Am revenit, si vreau sa va spun, in special ii multumesc lui Zenithf pentru sfaturi.Am vorbit cu respectivul baiat si i-am propus de vreo 3-4 ori sa ne vedem, la care el foarte sec:Nu, am treaba trebuie sa plec la bunicamea sau in cluj.In fine asta nu am bagat-o in seama.Ieri din nou l-am sunat sa ii propun sa ne vdm dar acelasi rasp:Nu.trebuie sa plec dar am sa iti scriu eu.
Am impresia ca nu vrea nimic mai serios decat aventuri, nu stiu cum sa ii spun ca tin oarecum la el si ma doare ca se comporta asa cu mine... Ajutati-ma :*

| MeRazvan a răspuns:

Asta a fost clar un apropo, atunci cand vezi ca insista intr-o anumita chestie, e clar ca vrea ceva cu tine :d