| mikutzzza1000 a întrebat:

Am un amic, mai bine spus cunoscut pentru ca nu suntem chiar amici, si sambata asta e ziua lui. El ma place, chiar mi-a cerut si prieteni insa l-am refuzat, e de treaba dar nu ma vad impreuna cu el, simt ca s-a cam suparat pe mine dar asta e.Saptamana asta marti am iesit afara impreuna cu mai multi prieteni, printre care si el, si l-a un moment dat l-a intrebat un baiat ce cadou isi doreste de ziua lui, iar el a spus ca pe mine...nu glumea, era chiar foarte serios. E si intrebarea mea este, sambata de ziua lui sa-i fac un cadou ( daca da, ce cadou?) sau sa-i trimit macar un sms cu la multi ani? Nu vreau sa-i dau sperante sau chesti de genu, doar imi doresc sa fie fericit...sa-l inveselesc daca pot spune asabig grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca spui ca nu vrei sa fii cu el, dar nici nu ii vrei raul, cel mai bun lucru pe care il poti face este sa il ignori, complet. De ce spun asta? Pt ca daca faci mici gesturi (de bunavointa), avand in vedere ca te iubeste, el le va interpreta gresit. Chiar daca l-ai refuzat in prealabil, el tot va ramane cu speranta ca te vei razgandi si nu faci decat sa il chinui. Deci, eu zic sa nu ii trimiti nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| mikutzzza1000 explică:

Pt inceput miltumesc tuturor pentru raspunsuri...

yke. il plac dar doar ca pe un amic, nimic mai mult, si eu una daca ar fi sa fiu in situatia lui iar el in a mea, eu chiar m-as bucura daca as primi un sms de la el, dar nu vreau sa-l ranesc asa ca cred ca e mai bine sa va urmez sfatul.

Si VLAD nu, nu inventez absolut nimic. toate intrebarile care le-am pus pe TPU sunt absolut reale, si nu este acelasi baiat... sper ca ti-am satisfacut curiozitatea big grin si mersi pentru raspuns

Răspuns utilizator avertizat
| costyruixd a răspuns:

Uite daca crezi sau simti macar ceva ceva pentru el, poti sa ii faci un cado complet si eventual daca o sa simti ca nu merge si nu te poate cuceri o sa ii iai cadoul(o sa va despartiti) acordai sansa de a putea sa iti cucereasca inima, nici tu nu stii ce ar putea sa faca pentru tine!

| TotRoz a răspuns:

Nu ii da nici un cadou si nici un sms. nici nu-i zice la multi ani. K o sa vada sa te preocupa persoana lui, deci va crede ca iti pasa de el si il vei rascoli.
Funda? >:" love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vina ta si nici a lui ca el te place si tu nu.Mai inceraca sa-l "spionezi" putin ca sa afli ce cadou doreste (in afara de tinebig grin). Dar pe care sa il poti da.Adica... ii poti da un SMS dar un Ferrari nulaughing. Eh... daca ai bani destui cine stie?

| Markelaish a răspuns:

Eu spun sa-i dai o sansa ca sa poti afla daca te iubesti cu adevarat