| DudaYeah a întrebat:

Am revenit la categoria aceasta cu o intrebare care vine in completarea vechii intrebari. Daca ati citit-o pe cea veche inseamna ca stiti despre ce e vorbawinking As dori spre inceput sa va spun ca si acum am mare nevoie de sfaturile voastre!

Cum v-am mai zis, iubitul meu mi-a marturisit acum cateva zile ca lui inca ii place de o fata de care ii placea si inainte sa fie cu mine straight face Intre timp lucrurile s-au mai schimbat. (tot in rau pentru mine)

Cea mai buna prietena a mea a vorbit alaltaieri cu respectiva fata si aceea i-a zis un lucru care pe mine m-a uluit. I-a zis ca prietenul meu a intrebat-o daca vrea sa fie cu el. straight face EL FIIND IN ACELASI TIMP CU MINE. Cand prietena mea mi-a povestit acest lucru, nu am crezut pe moment. Asa ca am vrut sa ma conving.

Intrand pe mess am vorbit cu aceea fata si am intrebat-o daca vreodata prietenul meu, cat a fost cu mine i-a facut avansuri. Iar raspunsul a fost ca "da". Prietenul meu inca ii facea avansuri. Si am rugat-o sa imi povesteasca. Asa ca acea fata, mi-a dat arhiva convorbirii pe care au avut-o. (mentionez ca acea fata imi e prietena si ca ei nu ii place de el. de aceea a fost de acord sa aflu si eu). Am sa va zic in mare ceea ce au discutat. Nu pot pune convorbirea de pe mess aici. Suna cam asa

Boy: Buna!
Girl: Buna!
Boy: Auzi (numele fetei), am o intrebare big grin as vrea sa imi raspunzi cat de sincer poti!
Girl: Zi...:
Boy: Vrei sa fii cu mine? Eu te iubesc pe tine si chiar imi doresc foarte mult sa fii iubita mea.
Girl: :O (numele baiatului) dar cum sa fiu cu tine? eu in primul rand nu te plac si in al doilea rand (numele meu *Dalyna*) te iubeste prea mult ca sa o parasesti.nu pot sa fiu cu tine
Boy: stiu.si eu am iubit-o dar eu tot pe tine te plac...

Am sa ma rezum la atat straight face Credeti-ma, convorbirea este 100% reala! Nu as avea de ce sa mint...

Acum eu nu am mai vorbit cu prietenul meu de 3 zile si nu stiu ce sa fac... Acum cand am intrat pe mess am vazut ca a avut la status acum o ora "Te Iubesc :*:*". Eu stiu ca nu e pentru mine...Pentru ca de obicei cand punea la status "te iubesc" punea si numele fetei. Adica al meu.

Intrebarea mea este : ce sa fac? cum sa reactionez? ce sa ii zic atunci cand o sa ne mai vedem? Eu l-am iubit si inca il iubesc. Dar o relatie cu el nu ar mai merge straight face De aceea vreau sa punem punct dar nu stiu cum sa ii spun pe fata ca sa il doara straight face

Deci : cum sa ii zic ca nu mai vreau sa am nicio legatura cu el? ce sa fac pentru a nu mai suferi si a uita de el?

Multumesc! :*

4 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Doare rau.n-ai ce face decat sa ii dai cu jet. lasa-l in lumea lui, gasesti altulwinking

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Doar dă'mi porcăria aialaughing

| TeIubescBL a răspuns:

Buna.
Iti zic din propia experienta. stiu cum e.
Doare foarte tare, doare atat de mult ca nu iti sta capul decat la el.
Dar tu trebuie sa fi tare! Sa il uiti! Eu abia mi-am facut curajul sa il alung din viata mea. [ dupa cum observi numele meu e "TeIubescBL" dar numele il voi schimba cand chiar nu voi mai simti nimic ]
Daca vrei sa il uiti incerca sa stergi pozele cu el, tot ce iti aduce aminte. Pe mess nu trebuie sa ii dai ignor sau ceva, nu vorbi cu el.
Eu stiu. e foarte greu si doare foarte tare x_x
Sa sti ca sunt aici si t epot ajuta cand vrei tu, pentru ca chiar imi pare rau de tine!
Numai bine si succes! happy

| cevacumva a răspuns:

Trebuie sa fi tare chiar daca te doare tu ar trebui sa te afisezi cu un alt baiat,,cum sa fie cu tine si sa vorbbeasca cu alta si sai zica ca o iubeste din moment ce e cu tine,nul poti tine langa tine asa daca el o iubeste pe alta,eu am avut o problema semanatoare era cu mine imi zicea tot timpu ca ma iubeste sintro zi i-am aflat niste conversati pe mess cu o alta fata pe care o intreba daca are prieten si daca vrea sa sie cu el,eu atunci m-am sup si i-am zis ca nu mai vreau sa fiu cu el asa ori alege ori eu ori aia, si el atunci a zis ca eu si a inceput sa planga si mi-a zis cai pare rau pentru ce a faacut,de atunci nu mai vb cu nici o alta fata fara sa stiu, ii verific mereu conversatile deoarece ii stiu parola, pune-l sa aleaga intre tine si aia si vezi ce zice poate ideea de a te pierde il va face sa se razgandeasca