| MidnightSun a întrebat:

>Buna< Deci exista un baiat in a8a si eu sunt a7a. Sa spunem ca el este subiectul A. Prima oara am vorbit cu el pe 13 septembrie(inceputul scolii) apoi am continuat, la inceput ma aborda el pe mine zilnic sau aproape zilnic, apoi nu am mai vorbit asa de mult, si am inecrcat sa caut eu peretexte prin care sa intru in discutie cu el. acum cateva zile am fost la un show unde a fost invitat si un coleg de al lui si l-am intrebat ceva despre A la care o prietena: la asta vroia ea sa ajunga. Acel baiat s-a dus acasa si i-a zis lui A ca il plac, A m-a intrebat pe mess de ce am intrebat de el daca il plac si tot punea. eu i-am zis ca alta fata de la show il place, apoi ca sa scap de el ca ma tot intreba i-am zis ca decat sa-i zic numele fetei, mai bine ii spun ca eu sunt cea care il place, a crezut ca rad de el si mi-a dat ignore si pe telefon si pe messenger. apoi i-am explicat problema (varianta cu il place alta fata) dar tot o data ii spuneam ca eu il plac. si l-am aburit asa pana cand a zis ca a fost magar si nu vrea sa se certe cu mine si mi-a scos id-ul de la ignore, apoi m-a rugar sa-l iert daca m-a suparatsi a zis ca prima oara a vrut sa ma evite total(in prima faza imi spusese sa uit ca-l cunosc) dar apoi a zis ca nu merit eu asta(asta se subantelegea) si nu am mai vorbit. apoi seara am iesit in oras la un festival si ne-am intalnit. l-am salutat. apoi am intrat intr-o sala de spectacol ca incepuse ploaia. eu am stat in ultimul rand alaturi de cativa prieteni comuni de ai nostri, iar el a stat in fata. Cand a inceput sa cante dj project, a venit si el in spate. Eu dansam si cantam si tipam ca o nebuna, iar el in spatele meu statea apoi a disparut. Cand am iesit la artificii, am stat in spatele lui, nu m-a vazut si cand s-au terminat, ni s-au intersectat drumurile siam pus mana pe el si i-am zis bau-Bau! te-am sperial la care el: salut, nu si am plecat fiecare acasa. as vrea sa stiu daca ma place si el... dar nu am nici o idee cum sa aflu

1 răspuns:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu te place.