| nebunel a întrebat:

am sanse sa raman in sarcina ta daca nu si-a introdus penisul in vagin? stiu ca o sa radeti de mine dar pur si simplu nu stiu

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Fara contact sexual nu ai cum sa ramai insarcinata!

| OnuOnulică a răspuns:

Faza amuzanta e ca nu cred ca ai mai mult de 10 anii.

| neutrino a răspuns:

In sarcina mea nu ai cum sa ramai, pentru simplu motiv ca nu ne-am cunoscut. Asa ca stai linistita.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sexul este pentru oameni mari (18 ani). Pana atunci teorie.
E bine sa pui in practica odata cu examenul maturitatii (18 ani)

Dar sa raspund a intrebare NU.
Si ca ultim sfat; vorbeste cu mami si tati; cere si lor parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rămâi în sarcina lu' mămica ta și a iubițelului tău, noi nu ne mai permitem o greutate nefolositoare în spinare.
P.S Ai buletin?

| WhiteLover a răspuns:

Sti sa introduci penisul in vagin dar nu sti daca poti ramane gravida sau nu? nu judec, dar sper sa fie o intrebare din cea mai pura curiozitate! poti ramane gravida daca ejaculeaza pe vaginul tau, sperma intra usor inauntru.si logic ca poti sa ramai daca ejaculeaza inauntru si nu v-ati protejat in nici un fel

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Ai foarte mari sanse sa ramai! Acum pe bune, nu mai incetati cu tampeniile astea? Mai intai pune mana pe o carte si dupa pe p#!@

| Indefinit a răspuns:

Nu poate sa ramana insarcinata un alt barbat...