| Lusy93 a întrebat:

Am si eu cateva nelamuriri. mi-am inceput viata sexuala si am vorbit cu prietenu meu sa iau anticonceptionale...Numai ca nu stiu de care.Si nu stiu cum se procedeaza la un consult ginecologic si cat costa.Imi poate explica si mie cineva va rog. Apropo am 17 ani.Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti afla ce anticonceptionale poti lua numai in urma unui consult ginecologic cu test Papanicolaou. Cu trimitere de la medicul de familie, in policlinica, consultul e gratuit, iar testul costa intre 30 si 100 de lei.

| pink10 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa iei anti dupa ce auzi sau vezi prin farmacii straight face
Du-te la ginecolog, doar el stie ce este cel mai potrivit pentru tine si corpul tau! Si mai ales pentru varsta ta happy
Ai grija de tine! :*
Funda?batting eyelashes

| mihaela_8638 a răspuns:

Trebuie sa mergi la ginecolog prima data o s te trimita sa iti faci analize.costa in jur de 60lei consultul dupa pastilele depinde.si eu am fost pentru prima data la ginecolog aveam o frica laughingmi.era rusine dar dupa ce m.o pus acolo nu mai aveam treaba stai linijtita:*

| Lusy93 explică:

Sunt din Drobeta Turnu severin... daca puteti sa`mi recomandati pe cineva

| Lusy93 explică:

Imi trebuie neaparat trimitere de la medicul de familie :-o