| Nikolas07 a întrebat:

am si eu intrebare, am avut o relatie timp de 2 ani jumate si ne-am despartit de 2 luni din cauza ca eu i-am gresit de mai multe ori si nu stiu cum sa fac sa fiu din nou cu ea pentru ca eu am vorbit cu ea de mai multe ori, am fost la ea, am dormit impreuna si tot asa a ramas relatia si mi-a spus ca ma iubeste dar ca nu poate sa fie acum din nou cu mine, doar peste un timp, spuneti-mi ce ar trebui sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| Corasonsalvaje a răspuns:

Daca ti-a spus ca te iubeste dupa tot ce i-ai facut e clar ca te-ar ierta si ar fi din nou cu tine.Ea acum simte teama, teama sa nu ii faci la fel.Pe o parte ar vrea sa te lase dar mai mult simte ca te iubeste asa ca a spus ca nu poate fi acum cu tine.Ea asteapta ca tu sa ii demonstrezi ca te-ai schimbat, ca o vei iubi asa cum merita.Nu o stresa toata ziua pentru ca va crede ca faci asa doar ca sa o convingi pe ea si sa te ierte si va crede ca nu te-ai schimbat vrei doar sa fi iertat.Suno odata pe zi mai vb cu ea..invit-o afara spune-i ca orice om greseste tu ai gresit de prea multe ori dar ca de data asta ai stat fara ea si nu mai poti.Arata-i ca poti sa o astepti nu trebuie sa se impace cu tine la comanda ta.Asta este important sa astepti ca ea sa prinda din nou incredere in tine si in iubirea ta.In acelasi timp ofewra-i incredere si ajut-o sa se increada iar in tine.Asa am facut eu cu un baiat.El m-a ranit de multe ori si acum fac exact cum face iubita tahappy

| Nikolas07 explică (pentru Corasonsalvaje):

Multumesc la toti sunt rasp ff bune...

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa inveti sa astepti.
Probabil ea este inca ranita de greseala ta si nu te poate ierta inca,este intr-o faza de autoaparare,se teme ca o vei rani din nou.
Continua sa-i fii aproape,spune-i ca tu vei astepta oricat este nevoie ca sa fii iertat,dar nu poti concepe sa o pierzi,nu-ti imaginezi viata ta in absenta ei.
Si, lasa-i libertatea sa aleaga ea momentul, tu doar insista trist, cuminte si rabdator, sa fii absolvit de vina!
Rabdare!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când ai greșit față de ea nu te-ai gândit că-i trădezi sentimentele?
Ce pretenții ai?
pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Daca spui ca ai vorbit cu ea si ea nu mai vrea nimic acum, nu-ti mai ramane nimic decat sa astepti sa-si revina si sa treaca peste.in acest timp nu sta cu mainile in san, arata-i cat de mult o iubesti, cat de rau iti pasa pentru ceea ce ai facut si cat de mult iti dresti ca ea sa fie mereu langa tine, sa-i demonstrezi dragostea care creste pe zi ce trece tot mai mult!
Asteapt-o, dar in acelasi timp lupta pentru ea!

| AnkaAncuta a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa astepti un timp... sa luati o pauza...(poate intampina niste probleme)

| Nikolas07 explică:

Problema e ca relatia a fost in ultima vreme si la distanta si ar fi in continuare, sunt 150 km intre noi. O iubesc foarte mult si acum de 1 martie i-am facut surpriza, am fost la ea. nu s a asteptat sa ma vada in fata usi, intr-un fel ma certa si pe alta parte ii vedeam fericirea pe fata, ii parea bine ca ma vede si ca sunt acolo langa ea.mi-a zis si ea ca se bucura sa ma vada. A urmat tot ce este normal intre doi iubiti, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, am petrecut impreuna 4 zile, si totusi raspunsul ei este acelasi... va multumesc si mai astept raspunsuri de la voi

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Nikolas07):

Atunci poate pe o parte ii e si teama de distanta asta.Ati fost impreuna acrezut ca merge si acum cand i-ai gresit poate se gandeste ca de asta ii gresesti si nu va intelegi din cauza distantei.Incearca sa ii arati ca distanta nu va fi o problema pentru voi sau pentru tine in a o cauta si a o iubi.Arata-i ca poti parcurge drumul ala de cate ori va trebui doar pentru ea..pentru ca tu crezi in iubirea voastra.Si eu si baiatul respectiv suntem la distanta acum la aprox 200 de km dar noi ne vedem in fiecare weekend pentru ca locuim in acelasi sat dar plecam la liceu eu in orase diferite.In fine aici vorbim de voilaughingIi este teama si mie mi-ar fi in locul ei dar daca mi-ai arata ca putem invinge distanta si ca esti dispus sa ma astepti sa trec peste si esti dispus sa astepti ca eu sa am fortele necesare sa lupt cu distanta sau cu teama asta. Sper ca te-am ajutat. uite da un add la adinna_maria14 si iti explic mai bine cam cum gandeste eahappy

| Nikolas07 explică (pentru Corasonsalvaje):

De ce nu imi dai add?big grin

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Nikolas07):

Nu eram pe mess..scuzehappy