| ingrid19 a întrebat:

Buna! Am si eu nevoie de ajutor. De pe data de 18 tot am niste scurgeri maronii si nu gasesc cauza. Ultimele menstruatii au inceput astfel: 28 Decembrie, 4 Decembrie, 12 Noiembrie, octombrie 8, septembrie 3 si 20 iulie. Ideea este ca, dupa aplicatia pe care o folosesc,(Flo), ar trebui sa-mi vina menstruatia maine, pe 25 ianuarie, insa de o saptamana am doar niste scurgeri maronii. Astazi cand am fost la baie am obsevar ca curgea putin sange(parea a fi sange menstrual) si daaca am vazut bine, era si un cheag. Ce credeti ca poate fi? Precizez ca pe 22 am avut un act protejat, dar din pacate prezervativul s-a rupt dupa ff scurt timp si ne am oprit imediat. L am verificat, era o gaura e mica pe o parte, nu era nimic in el, si nu s-a produs ejacularea. După calculele mele, nu eram in perioada fertila. Precizez ca a fost prima data pentru mine si am avut o mica sangerare dupa, insa scurgerile maronii continua. Ce credeti ca poate fi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil rana pe colul uterin, daca sunt sangerari frecvente.
Ti-as recomanda un control gineoclogic complet, ca nu-i de luma cu displazia de col uterin, care netrata poate provoca cancerul de col uterin.
Sanatate multa!

| ingrid19 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc! Totusi credeti ca exista sanse sa fiu insatcinata in aceasta situatie? pe 22 am avut un act protejat, dar din pacate prezervativul s-a rupt dupa ff scurt timp si ne am oprit imediat. L am verificat, era o gaura e mica pe o parte, nu era nimic in el, si nu s-a produs ejacularea. După calculele mele, nu eram in perioada fertila.