| cristiyana a întrebat:

crying am si eu nevoie de ajutor va implor. un sfat ceva.eu iubesc pe un baiat (il numesc "x" ca sa stiti) si ne-am despartit acum 2 luni, in urma despartirii eu combinandu-ma cu colegul lui ("y"). un alt baiat cu care am stat mai de mult insista sa ne impakm si dupa cate i-am facut el tot ma iubeste "z".
si acum sa povestesc sad ieri m-am intalnit cu "y"-actualul si cu el era si "x"-my love sad stia ca stau cu y dar nu ne-a vazut pana acum sarutandu-ne si etc.eu eram distrusa pentru ca nu tineam la "y" si in mintea mea era tot "x". dupa ce am plect la scl i-am dat un sms lui "x" si i-am spus mai multe, el spunand ca nu e atat de prost incat sa mai tina la mine dupa tot ce i-am facut". toate bune si frumoase pana cand a aflat si "z" de "y". s-a suparat dar pai m-a chemat in oras implorandu-ma sa ma impac cu el, cu toate ca numai eu i-am facut figuri. bun, in timpul asta m-a sunat "x"-my love ca sa vb ("X" si "Z" sun prieteni f buni) si "X" tot ma tinea la tel, ii era necaz ca m-am int cu "Z".bun.noaptea i-am tr mesaj lui "x"-my love si i-am spus ca sunt satula sa umblu dupa el si ca renunt, ca ii doresc numai bine, pacat de iubirea noastra etc. si m-am semnat (micuta ta, prima ta iubire) {asa-mi spunea el}. si mi-a spus "prima si poate actuala" cand l-am vazut atunci cand era cu "y" imi venea sa ma duc la el sa-i zic ca il iubesc si sa-l sarut... el ma privea asa de bland si parca cu parere de rau, ciuda.in fine.acum 10 mine ma desparti de "y" in peisaj ramanand "X" si "Z". nu stiu ce sa fac. tin la "Z" si ne intelegem super cand ne int, e dragut si de treaba dar "X" a fost primul baiat de care m-am indragostit si tin la el si acum. e mai copilaros si f naiv, extrem de orgolios dar stiu ca tine la mine (nu stiu cat de mult)
acum nu stiu ce sa fac.cu cine sa raman...cu "Z" situatia ar fi sigura daca as sta cu el dar cu "X" nu stiu cum ar fi pentru ca e tare dificil. ce sa fac. un sfat ceva... excluzand varianta sa renunt la toti si sa gasesc altul ca nu pot big grinbig grinsadsadsad

Răspuns Câştigător
| stefyeli a răspuns:

Sa il alegi pe,, x" nu potem noi hotatari cu cine sa ramai, fa ce iti dicteaza inima,, daca ti la,, x" fic u ell. dupa sms ala e siigur ca si el tine la tine, doar ca e copiaros si nu stie cum sa te abordeze, salveza u aceasta iubire. pup! Succes! fundita

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Doamne.eu nu inteleg un lucru: de ce voi, fetele din ziua de azi, luati totul atat de tragic si atat de grav. uneori am senzatia ca va uitati la prea multe telenovele.complicati prea mult lucrurile, va complicati prea mult viata.
de ce ai stat impreuna cu "Y' daca nu il iubeai? pentru ca e la moda sa ai un iubit? ca sa il faci pe "X" gelos? asa ceva nu se face. ti-ai batut joc de saracul baiat si l-ai lasat sa se implice in relatia voastra ca un bou.si unele inca mai au tupeul sa zica ca baietii sunt niste porci. dar voi, fetele, care faceti asa ceva ce sunteti?
daca il iubeai pe "X" nu il raneai, nu il faceai sa sufere.nu este logic? ma intreb oare de ce a senzatai ca de data asta va fi mai bine? nu va fi. tu nu te vai schimba, el nu te va accepta si certurile vor fi aceleasi. e cat se poate de simplu.halal iubire mai simti si tu pentru el.
mie mi se pare ca esti prea imatura pentru a avea o relatie cu un baiat. orice fel de baiat ar fi.asa ca zic sa ii dai dracu pace si lui "Z", asa cum ar trebui sa le da-i pace si celorlalti 2.
asteapta pana te maturizezi putin si inveti sa te comporti intr-o relatie.pana atunci lasa baietii in pace.nu merita nimeni sa se chinuie...

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai depinde ce cauti, daca vrei o relatie in care zi de zi sa fi nesigura pe baiatl acela care fiind copilaros astazi te place si maine nu sau alegi o relatie serioasa cu un baiat la care ti si pe care probabil o sa ajungi sa il iubesti. eu in locul tau l-as alege pe {Z} fiindca mi se pare mai potrivit pentru tine.

| Cori_7775 a răspuns:

Singura solutie cred eu, e sa hotarasti pe care il iubesti mai mult si sa il alegi pe cel care vei realiza ca este potrivit pentru tine.

| LLLLLLLL a răspuns:

Hmmm... eu as ramane cu acel 'x'happy