| AndreeaDTC a întrebat:

TPU! Am nevoie de un sfat. Ma numesc Andreea si am 16 ani si am avut o relatie cu un baiat de 22 de ani, de aproape un an. Insa ieri ne-am despartit. Pe parcursul relatiei ne-am gresit destul de mult unul altuia. Unul mai mult, altul mai putin dar mai rau. Eu il iubesc foarte mult, parintii nostri se cunosc, se inteleg, insa mama nu are o parere foarte buna despre el. Am facut dragoste cu el, a fost primul baiat pentru mine. Si vreau sa precizez ca el a decis sa ne despartim si mi-a spus sa nu-l mai caut, insa el m-a cautat astazi. M-a intrebat daca sunt bine, mi-a spus sa nu mai plang, sa am grija de mine si si-a cerut scuze pentru tot ce a facut. Dar nu mi-a spus sa ne impacam.
Ce sfat imi dati? Sa ma lupt in continuare desii sansele sunt mici? Sau sa renunt?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca el ti-a zis sa nu mai plangi, sa ai grija de tine si si-a cerut scuze pentru tot ce a facut, inseamna ca nu te iubeste deloc. Cauta si gaseste un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| Florentina9210 a răspuns:

''insa mama nu are o parere foarte buna despre el.''' eh..prin asta trec si eu.
Dar voi ati stat 1 an, la mine era vorba de o luna, in care am vorbit.
Asa este, mai ramas sentimente, nu putem sa uitam, dar mergem inainte!
Eu nu am facut dragoste, desi mi-ar fi placut sa fi fost el primul, a facut greseala de a ma lua repede, si asta m-a ''ofensat'' intr-un fel.
El mai tine la tine, de aceea te-a cautat, si e totusi un baiat cu capul pe umeri, ca a venit personal sa vorbeasca cu tine si nu a trimis pe altii.
Eu zic sa ii mai dai o sansa, o sa iti para rau.
Asa vezi si tu ce are in cap el, daca mai are ceva pentru tine sau nu.
Incercarea moarte n-are!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Te-a cautat, deci inca se mai gandeste la tine. poate nu vrea sa-ti ceara impacarea de teama refuzului.
lupta, dar daca ti-a gresit candva, o va face din nou si din nou.

| Lawliet14 a răspuns:

Pacat, ai 16 ani dar scrii frumos totusi...

| UnBroken2016 a răspuns:

°Pe parcursul relatiei ne-am gresit destul de mult unul altuia.° Clar trebuie sa lupti in continuare pentru o asemenea relatie. Chiar ai pentru ce. Numai masochiste in ziua de azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa va traduc, ea se supara daca el nu era disponibil 24/24 si daca avea curajul sa salute alte fete/femei pe strada asa ca ea s-a hotarat sa-l insele pentru ca el era o mizerie de om caruia nu ii pasa de ea, adica centrul universului.

Bine, nici de capul lui nu e mare lucru daca la 21 de ani tot ce a putut sa combine a fost o dezorientata de 15...

Da' cu ce te "lupti" tu? Ca daca omul nu mai vrea, nu ai ce sa faci. Bine, e posibil sa te mai caute pentru sex, din moment ce a putut combina doar o pustoaica nu cred ca e cine stie ce crai. Asa ca iti va mai propune sa v-o mai trageti pe alocuri. Ma rog, ideea pe care doream sa o subliniez e ca atunci cand spui ca "lupti" te referi sa "astepti".

Sfatul meu e sa te maturizezi.

| kandaraki a răspuns:

Ce inseamna 'ne-am gresit'? ce ati facut?

| armand69 a răspuns:

Renunta