| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutorul vostru. e referitor la prietenul mueu, de fapt fostul. ne certam aproape zilnic din toata nimicurile, uneori ajungeam chiar sa ne si despartim. s-a intamplat de vreo 4 ori pana acum, dar ajungeam sa ne impac. ultima oara am fost despartiti 2 sap, ma kuta in fikre zi vorbeam, pana intr-o seara cand a inceput sa-mi zic k ii e greu, k sufera mai mult decat mine, etc.eu nu staim ce sa fac, mereu imi dadea de inteles ca isi doreste sa ne impacam, la vreo 5-6 zile am si acceptat. 2 zile de fericire, ne-am intalnim, m-am simtit ff bine. a fost asa dragastos cu mine, ma tinea strans in bratele lui, apoape k as fii adormit. dupa intalnire, ajumgem fiecare acasa, pe facebook, am lasat comm-uri unei "prietene" cu care a fost combinat despre un tip "stiu ca te mai gandesti la el"greseala mea a fost k nu am specificat numele, zice tipa k nu comenteza si apare si el"las-o inpake k e chiar fraiera"el ainteles k es te vorba despre el, mi-a zis ca nu mai am vorba de la el, am tot incercat sa-i explic, dar nimic. a 2a zi ii dau sms-uri, nu-mi raspunde, seara pe mess cand ajung de la scoala ma baga in seama, am vb putin, dupa care l-am intrebare "ne vedem si noi maine?"la care imi zice "nu o sa ne mai vedem"
si-i zic eu "am inteles, nu o sa ne mai vedem niciodata"a zis ca da. apoi ii zic "frumos din partea ta, u chiar iti bati joc de mine, de la mine nu mai ai vb"imi da"rolling on the floor" apoi i-am zis sa nu ma mai kute nikiodata.si-mi zice "tu nu stii de gluma, dar daca asta iti doresti asa o sa fac" m-a pus pe invizibil, apoi peste vreo 3-4 min m-a scos. a doua zi dim pe mess ma baga in seama, dar nu i-am raspuns. chiar nu stiu ce sa fac. ce parere aveti despre toata pov asta pe care eu nu reusesc sa o mai inteleg?

Răspuns Câştigător
| Ambasada a răspuns:

Sincer?!
In primul rand e cam neatent si cam ipocrit tipul.Faza aia ca nu te'a crezut ca nu era despre el acel comment e un motiv intemeiat sa crezi ca nu sunteti compatibili si ca nu va cunoasteti.
Apoi. daca ar fi tinut la tine nu ar face chestii de astea de prost gust gen "Sa te bage pe invizibil" a doua zi sa intre din nou pe tine.
Trebuie sa ai girja cu astfel de persoane nu neaparat pentru ca sunt fara minte ci pentru faptul ca te fac sa suferi si sa ai la ce sa te gandesti o zi intreaga.
Cu o astfel de persoana mereu iti v'a fi greu sa te intelegi parerea mea este ca poate are o problema de a comunica si. problema increderii CLAR! Acum.astea sunt defectele lui care reies din ce ne'ai spus noua mai sus.Problema sta asa :
Daca tu crezi ca mai are rost sa incercati, daca te'ai atasat oarecum de el si crezi ca o sa iti lipseasca in viitor si daca el mai merita! [parerea mea este ca nu mai merita sincerlaughing] atunci poti incerca sa vorbesti cu el efectiv despre problemele astea. Si iei pe rand fiecare cearta de la ce a inceput si cum s-a terminat. Povestiti si.stai si te gandesti un pic cum a actionat in situatiile respective. Asa poate iti dai mai bine seama daca mai are rost.
Poate daca stiam situatiile puteam interpreta un pic altfel dar sper ca ti'am deschis putin ochii laughing
Si de ce am zis eu mai sus ca "nu mai merita?" pai,de obicei cand e o cearta.a doua...a treia si nu sti ce sa faci inseamna ca el e problema el controleaza totul si tu depinzi de el si nu e bine big grin
Sincer, nu te merita sper ca o sa faci alegerea potrivita si nu judeca cu inima pentru ca, nici el nu face cu inima ceea ce face.
Succes in dragoste big hug

4 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Dragoste cu nabadai.laughing

| HeartBreaken a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... daca il iubesti sunt sigura k pana la urma il vei ierta ca pana acum, dar daca el continua asa. Akika zau asta e gluma? "Nu o sa ne mai vedem" Ce naiba? nu stiu poate e un pic cam prost dar nah... Poate intr-adevar te iubeste daca inca a mai incercat sa te caute pe mess etc. nu stiu fa cum crezitongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cu ce glumă să încep? cu aia *dacă tu nu reușești să-ți întelegi povestea,eu nici atât* sau cu ailaltă *de la asta ți se trage *zăpăcita*?*; pentru ca,draga mea,e destul de încurcată și povestea ta,dar și tu,am eu impresia,că nu te prea omori s-o descâlcești! n-am citit ce sfaturi ai primit la problema asta a ta,dar cred că nu prea poate nimeni să te ajute să faci lumină in tot ce inseamnă *întamplarea* asta,și cred că singură tu o s-o faci,dar probabil ca după ce te mai ia ăla la mișto de câteva ori; e posibil să revin cu un comentariu,dar înainte de asta spune-mi și mie ce e aia facebook, și la ce folosește!(întrebarea mea era de fapt, ce mor***ții mă**si e aia!)ok; mai vorbim.

| diana121 a răspuns:

Pffff...pai vorbiti amandoi, vedeti care e problema care il deranjeaza si daca tot asa este pai...eu cred ca daca tot asa merge nu ti'e un prieten adevarat sad