| XyYx a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva pareri. Sper sa aveti rabdare si sa imi cititi istorioara. Am un iubit de 3 luni de zile, ma iubeste mult, e genul de baiat de care rar mai dai in ziua de azi. Bun, problema este ca, eu il cunosc de foarte multi ani, stiu cum este el, atunci cand iubeste o persoana nu il mai intereseaza alte fete. De ceva timp s-a indragostit de mine, si eu de el(desi nu credeam si nu ma gandam vreodata ca vom fi impreuna pentru ca il vedeam ca pe un simplu amic, insa felul lui de a fi m-a facut sa ma indragostesc de el). Am incredere in el, insa eu sunt o fire mai posesiva, si desi stiu ce face si unde e incep sa imi imaginez lucruri aiurea, lucruri care desi stiu ca nu sunt adevarate ajung si le cred. Ce sa fac sa nu mai fiu asa posesiva? Si mai am o problemuta. Stam foarte aproape insa ne vedem destul de rar, cam o data sau de 2 ori pe saptamana, el are treaba, dar totusi ar putea sa isi faca mai mult timp pentru mine nu? am vorbit cu el despre asta si a zis ca nu mai suntem copii mici sa ne vedem in fiecare zi. Insa eu sufar din cauza asta, as vrea sa il am aproape mai des. Voi ce parere aveti? Daca conteaza, eu am 22 de ani si el 25.

10 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

1.Are dreptate cu chestia ca nu mai sunteti copii, si tu daca ai avea treaba ai dori intelegere din partea lui certa si rugaminti care din pacate nu se pot indeplininu pentru ca nu vrea el deoarece timpul nu ii permite
2.Pai de fiecare data cand ai aceste indoieli suna-l si intreaba-l ce face cu cine este.

| melisafdv a răspuns:

Si eu am trecut prin ce treci tu acum, crede-ma prin faptul ca iti imaginezi chestii aiurea o sa iti faci rau si o sa faci rau relatiei. Prietenul meu s-a despartit de mine pentru ca eram prea posesiva si mereu cand il vedeam aproape de vreo fata innebuneam. Ce vreau sa spun este ca nu trebuie sa-ti faci griji, daca el te iubeste puteti sa va vedeti si o data pe an ca nu conteaza, si da, la 22-25 de ani deja nu mai e ca in adolescenta, ne vedem in fiecare zi si ne spunem cat de mult ne iubim. Daca chiar te deranjeaza aceasta chestie, poti sa incerci sa-i spui ca suferi din cauza ca nu il vezi mai des si o sa fie bine, capul sus.

| neutrino a răspuns:

Daca el ar fi fost indragostit de tine, te-ar fi vazut in fiecare zi. Tu te numesti jucaria lui de rezerva.

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai, pana la urma intr-o relatie totul se invarte in jurul comunicarii nu? Trebuie sa stati mai mult impreuna, daca el munceste, mutati-va impreuna daca aveti posibilitatea.Ai si tu mai multa incredere in el ca daca o sa fi prea posesiva cu el te poate parasi si asa vei pierde un barbat care si asa e rar (daca e cum zici tu)

| CrinaCorban a răspuns:

Pai nu ar trebui sa fii asa de ingandurata cu porcarii daca stii unde este si ce face si daca zici ca nu petreceti destul timp impreuna atunci invita-l cand are el timp la tine acasa fa-i toate poftele si sa vezi ca o sa te tina dupa el si la WC! succes!

| Sabyna97 a răspuns:

Pai nu cred ca poti sa scapi de aceasta chestie numita :"posesivitatea". Stiu cum e si eu sunt posesiva.Dar incearca sa gandesti ca nu te inseala si totul o sa fie ok.

| XyYx explică (pentru Sabyna97):

Da, pai asa fac. incerc sa ma gandesc ca totul e bine, nu ma minte. Vreau sa scap de aceasta posesivitate, e mai bine sa nu fi asa pentru ca asa iti toci singur nervii. Multumesc pentru sfat!

| alinutzagumitza a răspuns:

Draga mea eu zic sa ii lasi putin spatiu ca pana la urma nu poate sa stea non-stop cu tine. Am citit un mesaj de mai jos si nu sunt de acord cu chestia in care zice sa va mutati in preuna. gandeste-te ca poate intr-o zi se va satura chiar daca te iubeste mult si va incheaia relatia doar pentru ca il tratezi ca pe un catelus de care trebuie sa ai mereu grija. sperca ti-am fost de ajutor!

| XyYx explică (pentru alinutzagumitza):

Ai dreptate. Iti multumesc mult pentru sfat. O sa incerc sa nu mai fiu asa un stress happy

| MM12 a răspuns:

Pai daca simti ca e distant si uh esti cam posesiva ai incredere in el dar daca nici nu il simti asa de aproape nu e bine sa pici fraera nu-i arata ca esti posesiva... eu in locul tau las cauta in telefon cand el e la dus dar nici sa pari disperata daca nu e nimica ineregula sa ai incredere in el ok ...si sa ai incredere in ceea ce simti, sper sa-ti fi fost de ajutor