| Marijuana2014 a întrebat:

Sunt clasa 12. Colegul meu de clasa e indragostit deja de 2ani de mine iar eu nu am nici macar 1gram de sentiment pentru el. Toti stiu ca el e indragostit de mine,cind stam in banca nu aveti idee cum ma mangaie,sau cum ma saruta gingas pe cap. Îi permit toate astea pentru ca ma iubeste, la fiecare sarbatoare imi face cadouri dar eu lui nimic. De la o vreme a inceput sa imi placă de un prieten de al lui. Ce sa fac ca sa nu—l rănesc? Am incercat sa ma indragostesc de el dar nu pot.

Răspuns Câştigător
| Michael8Black a răspuns:

Dap... mi s a intamplat...
Doar incearca sa legi o prieteni stransa cu el si va fi sufficient, spune-i chestii din viata ta, povesti, detalii ( ne omorati cu astea) si la final includel in grpul de prietene... o sa inteleaga aluzia. Eventual fa-ti un prieten( asta e mai dur) si se va inovati pe sine pentru ca nu ti a spus ca te place(pare cam timid).Sau, daca chiar esti amabila cu noi, astia timizi, cauta i o prietena sau spune-i ca il place cineva. Daca l asi cunoaste i asi spune sa nu dezvole sentimente prea profunde pentru tine din moment ce ni stie daca il placi. Acum, fosta mea "crush" e ca o surioara pentru mine, nu m am suparat de loc. E bine sa termini cu el daca nu iti place, oricum, pare destul de rezistent daca a suportat 2 ani cu acelasi emotii fara semne de afectivitate.

7 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

Iti place ca iti da cadouri laughing?
Daca aveai minte ii spuneai sincer si raspicat ca nu simti nimic pentru el sa nu isi faca sperante desarte dar na ..cum spuneam.
Cine mai da cadou de 1 martie. Ziua ta etc!?winking

| corbulalbrosu a răspuns:

Ii explici ca intre voi nu poate fi mai mult decat o relatie de prietenie.De asemenea ii spui ca tu simti atractia de iubire fata de o alta persoana.Nu are nici un motiv sa sesupere.

| Doub a răspuns:

". Îi permit toate astea pentru ca ma iubeste, bla bla bla"- Aham. Tu realizezi ca ii dai sperante false, nu? raised eyebrows Pur si simplu ii spui ca nu iti place de el si gata. Oricum o sa sufere, dar ai si tu dreptul sa fii fericita.

Răspuns utilizator avertizat
| Neuronul a răspuns:

Din moment ce îl consideri doar un simplu coleg de clasă atunci de ce îl laşi să se aproprie atât de mult de tine? -_-
Nu-l vezi nici măcar ca pe un amic. laughing

| theos1 a răspuns:

Saracul laughing)
fii mai dura, distanta... tu daca ii accepti prostiile alea o sa tot continue

Bafta, o sa ai nevoie laughing