| Alexa_Alexya_1997 a întrebat:

Buna TPU cam acum un an am fost indragostita de un baiat de la fosta mea scoala. mi-a placut de el ceva timp am fost si impreuna, (in perioada in care am fost impreuna eu i-am daruit lui o bratara iar el mie un lantisor ),dar ne-am despartit dupa ce am aflat ca el mai era cu inca o fata... (am decis de comun acord sa ramanem prieteni ). de curand ne-m intalnit intamplator pe strada,ne-am salutat am vorbit, si din vorba in vorba el mi-a zis ca m-a iubit mereu si ca am fost ttotul pentru el, dupa aceea m-a intrebat unde este lantisorul de la el. eu nu il aveam la gat in acel moment, dar el mi-a aratat ca el avea la mana bratara de la mine si dintr-o data ma simt foarte vinovata si parca am din nou sentimente pentru el de atunci vorbim mai mereu dar nu am mai deschis subiectul "noi" ce ziceti sa fac

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Vrajeala pe bat. Fa si tu ceva cercetare sa vezi daca se mai da al alte fete, a avut relatii de curand sau a ramas fara optiuni si se intoarce la tine. Nu as sta pentru nimic in lume a2a oara cu o persoana care m-a inselat, e sub nivelul tau de maturitate avand in vedere ca tu nu ai calcat stramb. Asta e varsta la care nu merita din punctul meu de vedere sa ai o relatie prea serioasa, trebuie sa profiti de timpul de "copilarit" si de trait cei mai frumosi ani ai adolescentei si asta exclude drame cu iubiti. Balta-i plina, sunt altii care stiu sa aprecieze mai bine ce au, Mr si-a ratat sansa dpmdv

7 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Cine fura azi un ou, maine va fura un bou... Na, ca el nu ti-a furat teoretic nimic (inima, probabil, si increderea). Faza e ca, el, daca chiar te iubea asa de tare, nu se mai cupla cu alta fata, sau poate a facut-o sa vada cum e sa inseli, nu stiu. Dar o sa o mai faca daca ii mai dai o sansa. Mai bine nu o faci. Dar daca o sa incearca sa te cucereasca, etc., sa iti castige increderea din nou, poate ai putea sa ii mai dai o sansa. Daca as fi tu, m-as impaca cu el, dar i-as da cu flit dupa 1 saptamana 3happy, dar tu sa nu faci asta, ca poate o sa iti para rau si o sa te doara la inima (eu nu am inima, totusi).

| NuMaContrazice a răspuns:

Te-a inselat o data, te v-a mai insela.
Noi nu suntem in masura sa-ti zicem ce sa faci! Asta tu hotarasti! Consecintele se vor abate asupra ta, nu asupra noastra, asa ca nu te mai lua dupa noi astia ce-ti raspundem la intrebare ca nici nu ne cunosti.

| Larisssaa a răspuns:

Eu cred că o să te mai înşele o dată... Dacă erai ˝totul˝ pentru el, nu se combina cu alta!

| VannyFeiereisz a răspuns:

Nu risti nu castigi, iertarea e cea mai buna solutie, intotdeauna.

| belysa a răspuns:

Pai iubita fa ce i-ti dicteaza inima, daca te-a inselat o data cu siguranta o va face si a doua oara.Dar omul se schimba, poate si-a invatat lectia, si orce om are dreptul la o a doua sansa.Asa ca este doar decizia ta, gandeste-te bine ce crezi ca esteb mai bine pentru tine.Pup si succes

| ollya a răspuns:

daca il iubesti cu adevarat trebuie sai mai dai o șansa