| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat. eu si iubitul eu suntem intr.o relatie de aproape un an de zile. Ne intelegem bine si daca ne ceratm ne impacam imediat. Dar un ultimul timp gaseam mereu motive sa ne certam. Eu ma supar foarte des ca el nu are niciodata timp pentru mine ca lucreaza de dimineata pana seara iar seara de obicei se pune devereme la somn pentru ca se trezeste foarte devereme. Iar azi a urmat o alta cearta pe aceasta tema iar el mi.a cerut o pauza nuam fost de acord dar el mi-a spus ca nu e vina mea si ca el nu mai este stabil psihic si ca nu vrea sa imi mai faca rau ca cel mai bine am fi sa stam o periaoada despartitit. nu stiu daca spune adevarul ca nu am considera pe mine vinovata nu pare credibil dar il iubesc si pana acum credeam ca si el ma iubeste dar nu stiu ce sa cred in acest moment. Va rog ajutati/ma cu un sfat

Răspuns Câştigător
| lolipas a răspuns:

Buna! Daca el s-a despartit de tine e un las! Nu cred ca esti tu de vina din ce ai descris. Poate are pe altcineva. Si perioada asta cat va dura? Pentru tine poate o saptamana o sa dureze ca un an dar pentru el? Afla mai multe despre el. exemplu parintii. intreabai sau prietenii. daca-l iubesti si el este cu adevarat cu altcineva fa-l gelos iesi cu altul.Mult noroc!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai zilnic munceste asa mult incredibil, si azi munceste ma mir, poate e obosit de la stres, munca si tu l-ai enervat si din nervi ti-a spus asta, daca chiar ti la el nu o sa te vezi cu altul desi nu cred ca nu te vei vedea in fine, poate deja te-ai vazut cine stie

| neutrino a răspuns:

Accepta o pauza mare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspnsuri. dar il iubesc si daca el nu ma iubeste nu am sa continui si nu am sa il fac gelos si da lucreaza mult timp dar nu e o scuza daca ma iubeste isi face timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma asteptaam sa aud niste raspunsuri mai pozitive dar multumesc ca sunteti sinceri. aveam nevoie sa aud parerile si altor persoane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si nu e normal sa vrea o pauza daca va certati tot timpul? Spui ca il iubesti dar nu faci decat sa-i reprosezi lucruri... Daca spui ca lucreaza toata ziua poate ar fi cazul sa-l intelegi si pe el, poate, dupa o zi de munca doreste sa ajunga la o femeie langa care sa-si gaseasca linistea si nu langa o femeie care il cearta si ii reproseaza lucruri. Omul munceste pentru bani, daca nu iti convine, gaseste tu un loc de munca si pune-l pe el sa renunte la al lui ca sa petreceti mai mult timp impreuna. Daca nu esti in stare, aceepta situatia si nu mai contribui si tu la stresul lui. Dar sa-l certi in legatura cu ceva ce nu poate schimba chiar nu are niciun sens cu exceptia faptului ca il faci sa se simta satul de relatia voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru cultura ta generala scumpo si eu lucrez si pe langa asta am si facultate pot spune ca sunt mult mai ocupata decat el si totusi am timp sa vorbesc nu judeca daca nu cunosti nu am fost prea precisa in intrebarea mea dar nu imi spune nimeni ca eu nu il iubesc. si in il cert ca munceste si de faptul ca se inchide in el si nu vrea sa vorbeasca cand ceva il deranjeaza iar scuza lui este munca si sincer nu mi se pare ceva plauzibil. Asa ca nu imi spune mie ca eu nu il iubesc sau ca il sufoc pnetu ca nu poti sa iti doresti sa traiesti o viata langa cineva si totusi sa nh comunici cu acea persoana

| SomePrettehGurl a răspuns:

Vrea pauza? Dai o vacanta

| DoxiiXD a răspuns:

Ce mai las! A dat de greu si a si fugit. Incearca sa-l faci gelos, barbatii gandesc ceva gen "nu o sa gaseasca pe cineva mai bun ca mine" "nu poate sa-i ofere cineva ceva ce eu nu-i pot oferii" "are nevoie de mine". Sau da-i papucii. Are balta peste laughing.