| deliax a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat... Mi-a intarziat 15zile si mi-e frica sa-mi fac un test...Este posibil sa fi racit jos si din cauza asta sa-mi intarzie? Mentionez ca am o viata sexuala activa, nu ne protejam nici unul dar el nu isi ...in mine...Se poate intampla ceva in cazul asta?

5 răspunsuri:
| loredanarotariu a răspuns:

Daca nu va protejati in nici un fel inseamna ca iti asumi un posibil avort fara nici un fel de remuscare... si totusi cum spui ca iti este frica sa iti faci test de sarcina?
Fa-ti testul de sarcina si asuma-ti neglijenta de a nu te proteja! Nu cauta motive (sunt racita), asuma-ti neglijenta! happy Educatie sexuala ioc!

| copilu a răspuns:

Buna cred ca cel mai bine ar fi sa faci un test asta pentru siguranta ta. sa sty k se poate si sa iti intarzie si sa nu fie nimic grav e ceva normal si cred ca p viitor cel mai bine ar fi sa va protejaty...multa bafta

| Raluca_7548 a răspuns:

Daca nu exista niciun fel de protectie. e cam posibil sa fi ramas gravida. dar nu ar fi cazul sa te sperii de acum. fa-ti testul si atunci o sa vezi.
Protejati-va alta data!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca se poate intampla sa fi ramas gravida. daca nu ejaculeaza in vagin asta nu te scuteste de "neplaceri", lichidul lubrefiant care se elimina pe parcursul actului sexual contine spermatozoizi care sunt la fel de viabili ca cei pe care ii contine sperma.asa ca mergi la farmacie si cumpara un test, cat nu este prea tarziu.

| danutsa04 a răspuns:

Si eu am fost cam ca tine. dar am facut testul si a iesit negativ
eu zic sa faci testul ca sa fii tu sigura si mie imi era frica dar asta e.cati ani ai? da-mi un mesaj

te pup

p. s. protejati-va happy