| HahahaAb a întrebat:

Fetelor am nevoie de un sfat urgent! Prietena mea are cont pe acest site si sper ca o sa ma ajutati!
De curand mi-am inceput viata sexuala si problema e ca nu imi vine menstruatia! Poate o sa spuneti ca nu m-am protejat... ca trebuie sa fiu atenta, dar am fost! Tot timpul ne-am protejat. Am citit pe internet ca mentruatia poate sa intarzie pana in maxim 10 zile, datorita faptului ca mi-am inceput viata sexuala, dar la mine au trecut 12 zile! Dar nu e un raspuns concret!
Nu stiu ce sa fac... sa ma simt sigura sau nu?!?!
Voi ati patit asa, sau stiti cazuri in care mentruatia a intarziat?
Stiu ca daca nu imi vine trebuie sa fac eventual un test de sarcina sau sa merg la ginecolog, dar voi stiti ceva despre treaba aceasta?
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| KameliaU a răspuns:

Nici mie nu mi-a venit mentruatia, intarzia cateodata aproape o luna. Nu-ti face griji daca te-ai protejat, e OK. O sa vina ea, daca nu vine, faci ce ai spus tu, test de sarcina sau mergi la ginecolog.

| bzzbzz a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti putin. Daca stii foarte bine ca v-ati protejat si nu s-a intamplat nimic nu ai de ce sa iti faci griji. Difera de la organism la organism cat intarzie menstruatia. Si daca nu te simti sigura cel mai bun lucru este un test de sarcina.