| Codrutsa a întrebat:

Am si eu niste probleme cu prietenul meu... Suntem impreuna de vreo saptamana si deja ne-am certat. sa va povestesc ce s-a intamplat. Am fost intr-o seara pe deal si a fost f frumos. apoi el mi-a dat zapada, eu fiind racita iar el stiind asta, si mi-a dat f multa. si eu la nervi i-am spus ca e,, nesimtit". Apoi cand am plecat spre casa el s`a dus inainte si nu m`a bagat in seama. Apoi pe mess, mi-am cerut scuze ca l-am facut nesimtit. si mi-a spus,, bine ca te`ai suparat imediat da cand dadeau ceilalti zapada nu ziceai nimic. mersi". Si i-am zis daca ma iarta? si a zis ca aici nu e vorba de iertat... a spus CA CU EL NU MA COMPORT LA FEL CUM MA CUMPORT CU CEILALTI. ADICA CU EL NU PREA POVESTESC. si acum e suparat pe mine. si il iubesc f mult si am asteptam vreo 2 luni ca sa fim impreuna. si nu stiu cum sa fac. adica cum sa ma comport cu el. ce sa povestesc cu el? va Rog sfaturi. am nevoie. sad Va multumesc! si ofer Funda. :*

Răspuns Câştigător
| bombolinna a răspuns:

Pai ar fi bine sa'l vezi ca pe cel mai bun prieten. Totodata si ca pe un iubit. Ai incredere in el! Pune'te putin in locul lui:cum crezi ca se simte daca tu celorlalti povesteti ceva si lui nu? Sigur se simte inutil, aiurea. Vorbeste mai mult cu el!

Succes!love struck

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce ai asteptat 2 luni sa fii cu el? O. o
in fine! cred ca ar trebui sa discutsi cu el, sa. i spui ca o sa incerci sa discutsi cu el, sa. i spui ca nu tsi.ai dat seama ca el o sa se supere din chestia asta, ca lucrurile o sa se schimbe si ca tu chiar vrei sa te ierte.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Se pare ca nu e multumit deloc de comportamentul tau. sad
Trebuie sa faci asa cum vrea el ca sa fie multumit. Povesteste-i, imbratiseaza-l, spune-i glume, nu mai urla la el si acordai atentie maxima! Bafta! :*

| escroaca a răspuns:

Din contrawinking cu el trebuie sa te comporti altfel oh go on nu ca cu toti ceilalti happy

| CybeRAthlete a răspuns:

Cum sa te comporti cu el? cum esti tu. daca nu va intelegeti asa cum esti tu si asa cum e el, nu prea e cale de dezvoltare...
in relatii se fac compromisuri, intr-adevar, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te schimbi...

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Lasa-l pe el sa te caute!
happy
Nu-l mai saluta tu pe mess.si nu-l mai baga in seama/
Daa tine la tine, te cauta. Face tot posibilul sa te caute.
Daca nu...
in fine.happy. Sunt baiat, si stiu cum vine treababig grin

| eagleeye a răspuns:

Codrutsa! Varsta ta este? In primul rand trebuie sa faci o departajare intre iubit si prieteni! El intotdeauna va cere ceva mai special de la tine! Este cat se poate de clar ( toti vrem asta nu?)! Recunoaste greselile atunci cand le faci si incearca sa inveti din ele! Parerea mea este ca sunteti 2 copii si situatia este f simpla! Sunteti la varsta in care va certati si impacati de 7 ori pe zi! Consider ca nu ai de ce sa disperi! Iar daca relatia asta e ceva ce iti doresti de 2 luni de ce nu te ponderezi? Toti avem situatii in viata cand ne dorim un lucru cu tot sufletul iar cand l-am obtinut isi pierde valoarea! Deci : lasa-l sa se linisteasca si da-i un mesaj gen noapte buna sau ceva sa stie ca te gandesti la el! Daca te iubeste trece peste; este un Nimic! Relaxeaza-te te rog

| OneLifeOneLove a răspuns:

Eu ii spun totul prietenului meu.Si cel mai mic detaliu.Intr'adevar, uneori ramanem in pana de idei. Dar, poate ca sunt un pic demodata, dar afla'i interesele, ce culori ii plac, joaca'te cu el in zapada, oriunde, nu conteaza ca esti racita sau nu... Fa'i un video frumos in care sa'i spui ce simti, arata-i'l.Scriei ceva frumos intr'un caiet p care sa desenezi u diferite chestii...
Nu fii indiferenta, arata'i ca te intereseaza persoana lui.
Sper ca te'am ajutat.

| Alistair a răspuns:

Mai copii voi nu stiti diferenta intre a place pe cineva si a iubi?