| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Buna am si eu o intrebare...acum o luna si ceva m-am despartit de prietenul meu pentru ca el s-a intors la fosta lui prietena. el a zis sa ramanem amici si eu am fost de acord dar de-atunci nu am mai vorbit deloc cu el si nu l-am mai bagat in seama.in ziua de craciun m-a sunat sa-mi ureze craciun fericit si m-a intrebat ca de ce nu il mai sun sa mai vorbim, de ce nu mai dau niciun semn de viatastraight face? ca el e prin orasel si ca nu vreau sa ma duc si eu cu el sa ne plimbam?straight facestraight facestraight face l-am intrebat de ce ma suna si mi-a raspuns ca ce nu are voie sa ma sune, ca ma deranjeaza ca ma suna? ieri am vorbit cu o prietena de-a mea si mi-a zis ca a vorbit cu el si ca i-a zis si ei ca eu nu-l mai bag in seamaraised eyebrows ce ma surprinde cel mai mult e ca ma suna mereu pe data de 25( data in care ne-am combinat noi)... sau ma rog poate ca e doar in imaginatia mea sau e doar o coincidenta.intrebarea este de ce credeti ca m-a sunat si de ce e asa suparat ca nu-l mai bag eu in seamalaughing? ca doar are prietena.nu cred ca ar mai conta daca il bag eu in seama sau nuwinking

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu-i bine sa privesti in trecut, asa ca asa zisa amicitie dintre voi nu prea are cum sa tina. Daca te suna raspunde-i politicos insa nu fi prea amabila si dornica sa-i raspunzi la initiativele lui de prietenie. A ales o alta fata, lasa-l sa-si dea seama ce a pierdut despartindu-se de tine. Fii ferma si canalizeaza-ti energia spre alte activitati, pana vei gasi si tu un baiat bun care sa te pretuiasca asa cum esti tu.
Iti doresc multa fericire si mult noroc in viata si un sfat nu fi nostalgica dupa ce a fost ca nu este un proces pozitiv pentru tine. Sunt convinsa ca vei avea parte de o lata sansa, uita-l si mergi inainte.

15 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

A fost din obisnuinta. Nu cred ca inseamna ceva. Parerea mea ca daca doi se despart nu ar mai trebui sa tina legatura decat dupa ce ambii sunt casatoriti. Oricum daaaca ar fi sa fie ceva doar daca tu esti distanta si neabordabila ar putea fi...

mira
| mira a răspuns:

Ii place sa flirteze. Tu considera relatia incheiata. Daca vrea sa vorbeasca sa te sune el.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta.Asta o sa-l doara enorm, chiar daca nu mai exista iubire, o sa-i ranesti orgoliul lui de "barbat". Te-am pupat! pa pa!

| madutza_ubytzik a răspuns:

Pai i-ai spus ca ramaneti amici si cred ca e normal sa il mai intreb de sanatate, una, alta! Si daca inca te mai suna inseamna ca a tinut la tine si poate chiar mai tine inca! Tu ar trebui sa il bagi in seama! nu conteaza ca are prietena ati promis totusi ca ramaneti amici, nu? Un simplu "salut" sau "ce mai faci" nu strica niciodata! Si daca el mai tine minte data la care v-ati combinat saracul chiar a tinut la tine nu gluma!

bye bye

| Irina a răspuns:

Parerea mea e ca vrea sa impuste doi iepuri deodata, dar te pune pe tine sa il cauti, ca sa nu se simta vinovat sau responsabil. Din moment ce te-a lasat si s-a dus fuguta la alta e normal sa nu il mai cauti, sa isi vada de viata lui si sa isi asume ce a ales.

| dede16 a răspuns:

Deci... am o intrebare. te atrage un tip si a ajuns la urechile lui?
ca deh cu o zi inainte sa ma combin cu prietenu` actual m`a sunat fostul` desi are prietena, sa imi spuna ca ma iubeste, ca vrea sa ne intalnim si vrajeli din astea.
Hmm. 25. e ceva semnificativ pentru el daca nu a uitat data.Nu cred ca vrea sa iti dea o lovitura emotionala.Sa mai existe ceva senimente in tot ceea ce a fost?
Incearca sa aflii asa subtil ce si cum si care e situatia lor.happy

| daniella_4528 a răspuns:

Stii foarte multe fete doresc sa aiba relatii de prietenie cu fostii lor pritenei pentru a nu avea probleme cu ei sau pentru alt ceva asa ca nu fi si tu asa de rea ca poate el inca simte ceva pentru tine si nici nu stii cum oeste ceva timp se va reintoarce la tine, el poate si acum si-a dat seama ca te iubeste inca dar ii frica so lase pe fata ceea iar si iar sa se intoarca la tine oferai o sansa si un punct de sprijin.

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Baietii nu prea tin minte date si chestii importante.Cred ca pur si simplu vrea sa mai aiba o varianta in caz ca se intampla ceva cu actuala prietena. Zic sa fii mai indiferenta.Nu prea. dar totusi sa nu te lasi amagita

| alexandra35 a răspuns:

Buna.
Daca el te suna inseamna ca inca mai tine la tine, si eu am patit la fel dar dupa ce l-am sunat si eu el a inceput sa nu imi mai raspunda asa ca e mai bine sa te comporti mai rece.
Mult noroc. Bye.

| funnymantm a răspuns:

Doar Irina s-a apropiat de raspunsul adevarat. FETELOR! intelegeti. Barbatii sunt f f orgoliosi. nu are legatura neaparat cu sentimente si etc. cand ati fost impreuna probabil l-ai valorizat. asta inseamna ca el a fost ceva pentru tine si poate sa aiba si 10 prietene tot o sa doreasca acel sentiment din nou.
Acuma, cunoscand mentalitatea masculului tongue in aceasta situatie, chestia poate deveni urata. daca il respingi, evident il vei rani, prin urmare o sa te contacteze din ce in ce mai mult pentru ca pierde controlul asupra unei situatii. atitudinea va deveni agresiva in final. un pic de grija iti recomand. bine... nu este obligatoriu sa se intample asta. Oricum, raspunsul e: Orgoliu (nu stiu daca iti pica bine totusi acest raspuns. si fetele sunt la fel, asa ca ideea ca cineva te contacteaza din orgoliu si nu din sentiment s-ar putea sa te raneasca si pe tine) sa incercam sa fim maturi, cu fruntea sus. nu iti fa griji pe viitor. imi pare rau ca ai suferit o despartire, sper ca esti oky acum.

numa bine.

| funnymantm a răspuns:

Mah da cate solutii de "ce sa-i spui" "ce sa-i faci" Fi domne matura si spune-i pe fata, sincera daca te deranjeaza ceva. atata filozofie si minciuni aiurea. ce draq.

| buna si nebuna a răspuns:

Daca te sun e clar ca o sa se intoarca la tine, nu cred ca e o coincidenta data de 25, parerea mea e ca a tinut minte lucrul acesta si inca te iubeste, si tu daca il iubesti lupta pentru el, baga l in seama si chesti din astea,

bafta! sarbatori fericite!

| FunnyCreations a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun poate sa atasat de tine in timpul in care era cu tine happy poate inca mai tine la tine si nu vrea sa iti dea prea multa atentie poate stie si el de ceva schemehee hee si de aia te suna mai rar oricum sti cum se spune ca o relatie trece si prin bune si prin rele, oricum tu decizi, mai uitate pe la el vezi cum reactioneaza in preajjma ta verificai setnimentele, mai glumeste cu el, si daca vezi ca se relaxeaza in preajma ta si se simte bine si si tu la fel de ce sa nu ii oferi inca o sansa thinking atunci o sa il iubesti mai mult si si tu la fel. un an nou fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
eu cred ca are prea mult credit pe telefon si nu are pe cine suna
daca te suna tot mereu in 25 inseamna ca te-a sunat doar o data sau de 2 ori, daca despartirea a fost acum o luna si ceva, deci oricum e nesemnificativ
cand te va suna din nou: spune-i ca nu poti vorbi acum ca esti cu noul tau prieten, care te-a rugat sa raresti telefoanele cu "fostul"
numai bine, numai zambete, iti urez un nou prieten mai fidel si care sa te respecte

| Nu7a a răspuns:

Faptul ca te mai suna din cind in cind imi da ideea ca el poate iti simte lipsa, si faptul ca nul bagi in seama la pus pe jar. Baietii iubesc sa cucereasca de aia fii rece cu el.

Baietii sunt la fel de sentimentali ca fetele de aia si te suna pe data de 25, satsi arate ca nu a uitat, sau chiar poate ca nu e indiferent...

referitor la iesiri, plimbari spune-i si tu ca nu tea invitat ca sa iesitsi, a doar no sal invitsi tu.

eu de eram in locul tau nici nu era sa fiu de acord sa mai raminem amici.

parerea mea e ca nu tine el acum atit de mult la tine ci vrea ca tu sai fii la piciore lui.