| cantoo a întrebat:

Buna am si eu o intrebare am 20 de ani si penisul meu este de 13 cm in erectie nu stiu dar ma simt nasol pentru ca nu as putea satisface pe nimeni si vreau sa stiu daca mai creste

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Este posibil să mai crească, până pe la 25 de ani nu e gata procesul de creștere, dar de cele mai multe ori nu mai crește mult după 17 ani.
Nu înțeleg de ce te simți nesigur. Sunt medic și îți pot spune că penisul tău are o dimensiunea normală în stare de erecție. Știi ce dimensiune asre vaginul unei fete? Între 6 și 9 cm, cu posibilitatea de a se întinde dacă penisul este mai mare de 6-9 cm. Nu penis de 13 cm este mai mult decât suficient pentru a face dragoste normal. Lungimea contează prea puțin, ceea ce conteză în sex este siguranța în tine însuți, este tot ce îți trebuie. Foarte puține femei au orgasm prin sex vaginal, prin penetrare, zonele sensibile sunt de obicei clitorisul și câțiva centimetri din peretele anterior al vaginului, deci și un penis mai mic de 6 cm ar putea teoretic să producă un orgasm. Nu trebuie să te simți nasol în legătură cu asta, nu te lua după ce spune lumea sau după ce vezi în filmele porno, nu asta e normalitatea. Nu e nevoie să mai crească, e destul ceea ce ți-a dat Dumnezeu. De fapt foarte puține femei știu exact ce dimensiune are penisul partenerului lor. Sexul se face pe întuneric de obicei...

20 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai pierdut din vedere un mic amanunt,care cred ca-ti poate fi de ajutor aici, vaginul feminin are o lungime cuprinsa intre 8, 5 si 12 cm.
In plus,te rog sa nu uiti ca chiar daca toti au o muzicuta in casa, nu inseamna ca toti stiu sa o si foloseasca, datoria ta e sa te stradui sa dai singur un mic recital cu ea.happy

| elasexygagica a răspuns:

Vai da e ff miclove struck daca vrei te ajut eu love strucklove struck

| raspunz a răspuns (pentru elasexygagica):

Băi omule, de ce faci lumea să se simtă aiurea? După ce că ești bărbat și ai nickname de gagică, mai faci și panaramă. Nu e ok deloc.

| Adelin16 a răspuns (pentru elasexygagica):

Elasexygagica da-mi si mie id tau

| cezar199 a răspuns:

13 cm? ahahahaha e buuunn nu iti fa griji sunt sigur ca marimea nu conteaza pentru unele fete muhahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Dulceraucelmairau a răspuns:

Deci frate iti ajunge 13 cm te duci si cauti bile pentru penis tongue iti bagi bile si satisfaci fetele ca si cum ai avea 30 tongue eu am 19 jumate si am si bile si pana a.c.u.m nu mi s-a plans o fata si repet am doar 16 anitongue

| Shining5 a răspuns:

I-ati viagra

| raspunz a răspuns (pentru Shining5):

Cu viagra nu se modifică lungimea penisului, viagra rezolvă problemele de erecție.

| IonutSultana a răspuns:

Era o operatie care se face copiilor la nastere, atunci cand nu iti creste penisul, documenteza-te putin

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Daca ai 2500 de euro poti sa-ti adaugi 5-6cm lungime si 2-3cm grosime..In Germania totul este posibil...

Răspuns utilizator avertizat
| freebiker a răspuns:

Nu cred ca mai creste natural. Incearca niste pompe (parca) de la sex shop-uri. Dar mai tine minte ca lungimea nu conteaza foarte mult

| raspunz a răspuns (pentru freebiker):

Și pompele fac același lucru, trag sânge în penis și obții o erecție. Nu sunt de acord cu privire la ideea că ar modifica permanent lungimea penisului. E doar un efect temporar dat de sângele care intră în penis. Dar sunt periculoase, folosite greșit pot produce daune ireparabile. Adevărul este că nu există metode prin care să se modifice lungimea penisului. Niciuna nu e dovedită științific. Există o operație prin care se taie un ligament dar rezltatele sunt modeste (1-2 cm în plus) cost mult și modifică unghiul erecției și stabilitatea mișcărilor când faci sex. Nu merită. În plus, cei care fac această operație nu sunt mulțumiți de rezultate deoarece problema de fapt e în capul lor și deși au 1-2 cm în plus la lungimea penisului în cap nu se schimbă nimic.

| freebiker a răspuns (pentru raspunz):

Penisul este un muschi care se poate dezvolta la fel ca toti ceilalti, prin exercitii. pompa aia face penisul erect si il supune unor contractii (ca si cum ai face abdomene). ce-i drept e asa cum ai zis tu... nu e dovedit stiintific, dar incercarea moarte n-are

| raspunz a răspuns (pentru freebiker):

Man esti pe afara. penisul nu e un mușchi. Nu poate fi contractat ca un mușchi, nu crește ca un mușchi. Penisul e făcut din țesut ca un burete care se umple cu sânge când se deschid niște artere și se închid niște vene. Mecanismul erecției este complex, incomplet înțeles și ar fi fost foarte simplu dacă era un mușchi, însă evoluția a făcut ca erecția să fie un indicator al sănătății cardio-vasculare și mentale, nu doar un mușchi care se contractă.
Lungimea penisului e dată de genetică și de impregnarea cu testosteron în viața intrauterină, ca adult nu mai poți face mare lucru.

| Nesquik98 a răspuns:

Da.cu viagralaughing

| raspunz a răspuns (pentru Nesquik98):

Viagra nu modifică lungimea penisului.

| jarmin a răspuns:

Salut am si eu o intrebare pentru tine daca nu te superi tu de unde mai exact ai masurat 13cm in erectie de la baza osului pubian sau pe pe grasimea superioara?

| AxelJohn1997 a răspuns:

E mic poti sa il bagi in pamant si sa il uzi poate mai creste

| alexy15 a răspuns:

Pai pana la 25 de ani corpul uman este in desvoltare...dar nu tot timpul.Cate kg ai? Daca esti mai gras ai un penis mai mic...