| NewLife18 a întrebat:

am si eu o intrebare:am facut dragoste cu prietenul meu acum 4 zile, protejat iar luni la liceu ma apucat o durere puternica de burta.Eu sunt cam sensibila "jos" daca stau pe ceva rece.Sani nu s-au intarit. Ce credeti, am ramas cumva insarcinata?
Multumesc anticipat!

17 răspunsuri:
| bunica18 a răspuns:

Nu stiu, dar se poate sa fie dureri pre-menstruale sau din cauza unei infectii...mergi la medic

| NewLife18 explică (pentru bunica18):

Menstruatia a fost, s-a terminat cu o zi inaintea actului sexual

| bunica18 a răspuns (pentru NewLife18):

Bun, pai atunci mergi la medic sa verifici daca e sau nu infectie...si odihneste-te noaptea-winking

| NewLife18 explică (pentru bunica18):

Multumesc!

| PinkNightmare a răspuns:

Buna happy am citit ceteva intrebari si cateva raspunsuri pe care le ai dat si daca nu te deranjeaza poti sa imi dai un msj in privat cu varsta ta? in cazul in care ai fi interesata sa vorbim happy

| NewLife18 explică (pentru PinkNightmare):

Ti-am dat un mesaj cu id de messenger!

| PinkNightmare a răspuns (pentru NewLife18):

Nu am primit mesajul tau si nici nu am reusit sa iti dau un mesaj cu id-ul meu asa ca ti-l las aici : pink_boulevard_of_dreams

| NewLife18 explică (pentru PinkNightmare):

Ti-am dat add la id tau, vorbim pe messenger, te pup:*

| PinkNightmare a răspuns (pentru NewLife18):

Chiar acum am reusit sa-ti dau accepthee hee vorbim :*

| ewygirl a răspuns:

1.Daca v-ati protejat nu exista acest risc(sa fi ramas insarcinata)
2. Cum a zis si "rila". procesul de inseminare nu se manifesta asa repede
3. Eventual te-ai racit ''jos''...si de aceea ai dureri de burta.In acest caz pune-ti intr-o sticla de jumatate de litru, apa calda, iar in caz ca ti se pare ca e prea calda, infasoara un prosop in jurul sticlei si pune-o pe ovare.

PS: Spala-te "jos" cu ceai de musetel.

| NewLife18 explică (pentru ewygirl):

A fost protejat actul in sine, dar imi este frica sa nu fi bagat prietenul meu cu degetul lichid seminal in vagin! PS:multumesc pentru sfat!

| ewygirl a răspuns:

Ovulatia are loc dupa 2 saptamani de la terminarea menstruatiei.

| NewLife18 explică:

PS:am uitat sa mentionez:in ziua aceea mi-am inceput viata sexuala, asta s-a intamplat vineri seara iar luni m-a apucat durerea de burta.Ne-am protejat dar cred ca prietenul meu mi-a introdus lichid seminal in vagin cu degetul.Se poate sa fi racit de ma doare burta, sau am ramas cumva insarcinata?

| bunica18 a răspuns (pentru NewLife18):

Si numai da atitea detalii despre intimitatea voastra...ooo-winking

| NewLife18 explică (pentru bunica18):

Doar pentru ca sunt foarte foarte speriata din cauza unei posibile sarcini nedorite

| rila a răspuns:

Nu are cum sa se manifeste atat de repede procesul de inseminare. stai linistita.

| pisikutza123 a răspuns:

Daca este protejat clar ca nu,poate ai racit, eu cind racesc ma doare ingrozitor in burta, ia seama nu-i gluma sa racesti