| Annamariaa123456789 a întrebat:

Bună am si eu o întrebare am făcut dragoste după un an jumătate iar iubitul meu si dat drumul pe p...a e posibil sa fi rămas însărcinată an făcut dragoste cu 3 zile înainte de sa îmi vina menstruația asta find pe 4 luna asta si trebuie sa îmi vina pe 7 am stări se vomă si chestiune din astea ajutați mă va rog sad sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este catusi de cat regulat incat sa se poata determina/calcula data de incepere a menstruatie viitoare si daca de obicei acea data de incepere a urmatoarei menstruatii a fost in general respectata sau menstruatia s-a pornit cu un decalaj de 1-2-3 zile in +/- fata de data calculata, atunci ciclul poate fi considerata ca fiind teoretic REGULAT. Iar in acest caz fiindca sexul amintit a fost intretinuta cu doar 3 zile inainte de data de incepere a menstruatie, rezulta ca sexul a avut loc in perioada celor 9-10 zile 100% NEFERTILE situate inainte de menstruatie. In consecinta poti sa te linistesti complet fiindca este stiut si cunoscut pe baza determinarilor atat stiintifice cat si a celor medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual indiferent de caracteristica acestuia, de a fi un ciclu menstrual de tip REGULAT sau NEREGULAT, niciodata si in nici-o situatie, in aceasta perioada a ciclului NU poate exista in uterul femeii un OVUL VIABIL. Din acest motiv in aceste ultime 9-10 zile ale c.m. SPERMA poate fi ejaculata de catre barbati in vagin la terminarea fiecarui contact sexual in mod intentionat, fiindca spermatozoizii existenti in SPERMA chiar si in cazul in care reusesc performanta ca printr-o minune sa patrunde in UTER, nu vor gasi niciodata un OVUL VIABIL pe care sa-l si fecundeze si aceasta sa se transforme intr-o sarcina. In aceste conditii chiar si daca sperma a fost ejaculata IN VAGIN, si nu doar ''pe p...a ta'' asa cum ai afirmat in intrebare, formarea unei sarcinii este IMPOSIBILA in totalitate. In nici un caz NU pot sa apara stari de voma din acest motiv, probabil ca ai mancat ceva ce nu ti-a priit, fiindca in acest moment posibilitatea de a se produce ''simptome de sarcina'' este ABSOLUT IMPOSIBIL mai ales dupa trecerea a doar 2-3 zile de la sex. big grin Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu, pentru ca nu a ejaculat in vagin.

| sofisis a răspuns:

In 2-3 zile nu exista sa ai simptome de sarcina. Alea apar dupa 5-6 saptamani.
Acum ce sa zicem noi? De unde sa stim noi cand ovulezi tu, cat ai de reglat sistemul hormonal etc? Risc exista, logic. Mai asteapta si vezi daca iti vine sau nu menstruatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facut asta si dupa 3zile ti-a venit, nu este clar ca nu ai ramas gravida?
Si pentru a ramane gravida, trebuie sa ejaculeze IN vagin, nu pe langa.
De ce nu va informati si voi inainte de a face sex ca sa evitati momentele de genu?tongue