| Butterfly7 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am incercat sa-mi bag degetul in vagin, sa vad cat de mult merge. L-am bagat cam 1 cm jumate - 2 maxim, pentru ca mi-a fost frica sa-l bag mai tare. Si prietenul meu, cand incearca asta, tot cam atat il baga. Mentionez ca nu am avut sangerari sau ceva de genu, eu fiind virgina. Vreau sa va intreb, daca mai sunt sau nu virgina? Prietenul meu zice ca da, ca nu e atat de usor, ca daca un pic baga mai tare ma durea mai mult, oricum simteam un pic, un pic de durere. Sunt tare ingrijorata. Rog seriozitate. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ƒαηтαααα a răspuns:

Stai linistita ca estiwinking inca mai esti virgina daca nu erai nu te durea cand ti-o bagawinking Vaginul difera de la o femeie la alta, nu sunt toate la fel, la alta poti sa bagi si 3 cm degetul si tot mai e virginawinking. Stai linistita draga mea esti virgina, daca nu erai nu te durea:*

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In general, himenul permite trecerea unui deget fara sa se rupa. Dar un himen integru NU inseamna ca esti virgina (exista femei care au himen elastic si care se rupe doar la prima nastere vaginala). Virgina este numai o femeie care nu a avut contact sexual cu un partener. Tu ai avut contact sexual, ai fost masturbata de catre partener deci NU esti virgina, chiar daca ai himenul intact.

| Criiistinutsa a răspuns:

Esti virgina big grin

| foxsilver a răspuns:

Nu inteleg de ce iti faci probleme daca mai esti sau nu virgina?
Oricum, dupa tot ce ai facut ai distrus vraja primei nopti de dragoste.Chestia asta cu petting e o mare tampenie.Pai ori te apuci de un lucru si il duci pana la capat, ori renunti.
Dar ca sa te linistesc, iti voi spune ca esti virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita. Virgina esti pana ai primul contact sexual cu un tip, nu cu un deget.

Alte răspunsuri
| roxaa15 a răspuns:

Normal ca nu mai esti virgina, virginitatea inseaman puritate, daca tu crezi ca dupa ce ti-ai infipt degetul in vagin si dupa ce si l-a infipt si prietenul tau tu crezi ca mai esti pura. Atunci esti virgina. Virginitatea e de fapt o stare deoarece exista femei rar ce e drept care au himenul intact pana in momentul in care nasc, ce alea se pot numi virgine? Si inca ceva nu, trebuie neaparat sa curga sange cand te dezvirginezi. Si ai grija, nu cred ca ai fi foarte fericita ca cel care te dezvirgineze sa se numeasca tom degetel, ci sa fie baiatul pe care il iubesti cu adevarat.

| Criiistinutsa a răspuns (pentru roxaa15):

Doamne, mai documenteaza-tebatting eyelashes!
Virgina este pana atunci cand va avea contact sexualwinking!
Atingerile alea si " infiptul degetului in vagin" reprezinta doar o joacathinking sau petting. Nu are treaba cu virginitateastraight face

Alte răspunsuri
| marius990 a răspuns (pentru roxaa15):

A fi sau nu virgina e o chestie ce tine exclusiv de planul fizic! Tu vorbesti de altceva! Si da, cand te dezvirginezi, curge sange, insa nu iti inchipui ca poti umple o sticla de cola cu el! Si nu exista femei care au himenul intact la nastere! Gandeste un pic inainte de scoate ceva pe gura!

| MissDyDee a răspuns (pentru marius990):

Ha ha...nu e obligatoriu sa curga sange. Fata a zis parerea ei ca si mine ca si tine ca si restul. Virginitatea nu tine de fizic, ci de psihic daca asta te intereseaza.S-a dovedit ca nici o fata nu poate fi virgina complet atata timp cat face sport merge pe bicicleta sau depune efort, himenul nu este "sigilat". Si daca ar fi sa o luam cum zici tu inseamna ca femeile ar trebui sa fie virgine pana nasc pentru ca abia atunci se rupe himenul complet. Deci mai intai gandeste-te ce vorbesti si dupa lasa cu commentariu. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar vad ca esti tare pornit.

Alte răspunsuri
| MissDyDee a răspuns:

Din punct de vedere medical esti virgina, din punct de vedere moral nu mai esti din prima clipa cand te-a vazut goala si ti-a bagat degetul in vagin. Si in niciun caz nu mai esti virgina din punct de vedere moral dupa ce ti-ai bagat singura degetul in vagin. Dar curiozitate, cati ani ai? Ca pana acum am gasit 3 intrebari in care copile de 13-14 ani intrebau ca daca are ceva ca sunt obsedate de sex. Curiozitatea.

| Butterfly7 explică (pentru MissDyDee):

Am 16 ani si cateva luni. big grin

Alte răspunsuri
| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Normal ca esti virgina stai linistita doar nu te-ai ***** cu degetul.

| Dreamer12345 a răspuns:

Trebuie sa fie ceva mai lung si mai gros pentru ca degetul e destul de subtire, nu s-a rupt himenul, si in plus acesta e si flexibil si la unele fete nu se rupe nici dupa prima data cand intra penisul, doar dupa o partida sau la mijlocul partidei. Durerea e normala pentru ca e ceva in corp si mno.

Alte răspunsuri
| Giorgix a răspuns:

Stai linistita, inca esti virgina, virginitatea se pierde de la primul act sexual, nu ai de ce sa iti faci griji, sper ca te-am ajutat.