| kighfhfghfgjfddgjgf a întrebat:

am si eu o intrebare :am o amica de 1 an de zile si in ultimu timp ma simt atras de ea. Nu stiu daca ma place dar eu o plac, ce ar trebui sa fac cum sa ii spun ca am sentimente pentru ea?

Răspuns Câştigător
| hasegawa a răspuns:

Este greu sa alegi intr-o amicie si iubita... iubirea trece la un moment dat, insa prietenia ramane mult mai mult.
Incerca din ceea ce discutati sa vezi daca ea are alte sentimente in legatura cu tine.
Daca nu se iveste nimic din care sa-ti dai seama, invit-o in oras fara prieteni sau pritene, doar voi doi, invit-o la un film, incerca sa fi doar tu cu ea cat mai mult, asa isi va da sigur seama de intentia ta iar daca o deranjeaza nu vei mai avea alte sanse sa vina singura la intalnirile cu tine si isi va aduce si prietena asa doar sa nu fiti singuri... din asta iti dai seama daca te place sau nu, fara vorbe, faptele conteaza si felul in care ii arati ca iti place

2 răspunsuri:
| udarb a răspuns:

Ar trebui sa pui in balanta dragostea si prietenia. Gandeste-te daca te refuza? Atunci strici si prietenia si tot...asa ca este mai bine sa iti clarifici sentimentele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu-i spui din prima ca ai sentimente pentru ea! Mai intai arata-i ca aveti lucruri in comun, zambeste-i, priveste-o insistent, fa-i complimentewinking. Daca esti cu alti amici si este si ea incearca sa vorbesti mai mult cu ea si isi va da singura seama ca o placi. Dupa ce crezi ca si ea te place spune-i, daca nu crezi ca te place totusi incearca happy. Mult succes!